اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ضبط صدا و ارسال آن با SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ضبط صدا و ارسال آن با SIM900

سلام

دوستان کسی میدونه چطور میشه با SIM900 همین ماژولی که تو فروشگاه ECA هست . یک فایلی صوتی رو بعد از اتصال تماس تلفنی پخش کرد ؟
    و حتی برعکس چطور میشه صدارو دریافت کرد ؟
    مثلا ما صدامونو با یک مداری سیو کنیم بعدا با SIM900 ارسالکنیم.
    فقط میدونم با دستورهای ATD ATA ATH میشه زنگ زد یا یک تماس رو برقرار کرد و... انجام دادم ولی خوب نه صدا میره نه میاد دیگه چون نه میکروفن داره نه اسپیکر...

واسم ارسال صدا خیلی مهمه . یعنی SIM900 صداروو ارسال کنه واسه طرف مقابل .
    لطفا هرکی میتونه کمک کنه کوتاهی نکنه مرسی دوستان

پاسخ : ضبط صدا و ارسال آن با SIM900

شما صدار رو ذخیره می کنی روی mmcیا آی سی صدا وبعد خروجی صدارو به sim 900 وصل منید مثل شکل پایین ووقتی که تماس برقرار شد توسط میکرو به آی سی ضبط صدا دستور می دید و صدا پخش می شه و طرف مقابل اون صدارو دریافت می کنه کیفیت صدا با sim900عالیه
    http://www.8pic.ir/images/95199723506393508704.png
    اگه سوالی دارید من در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1morteza
      شما صدار رو ذخیره می کنی روی mmcیا آی سی صدا وبعد خروجی صدارو به sim 900 وصل منید مثل شکل پایین ووقتی که تماس برقرار شد توسط میکرو به آی سی ضبط صدا دستور می دید و صدا پخش می شه و طرف مقابل اون صدارو دریافت می کنه کیفیت صدا با sim900عالیه
      http://www.8pic.ir/images/95199723506393508704.png
      اگه سوالی دارید من در خدمتم
      دوست عزیز شما عملی کار کردین ؟ چندتا رفرنس یا فایل دارین که مطالعه کنم؟
      این عکسی که گذاشتین اسپیکر داره.باید به خروجی صدای پلیرم وصل بشه؟
      هیچ تنظیمی لازم نیس که روی ماژول انجام بدم ؟ خودش صدارو میفرسته ؟
      میتونم اسپیکر هم وصل کنم واسه ماژولم؟

دیدگاه

بله عملی کار کردم البته برمی گرده به دو سال قبل
        رفرنس خاصی نمی خواد همون دیتا شیت همه چیزو گفته کار ساده ای
        اگه شما به sim900نگاه کنید از شماره 19 تا 22 مربو ط به صدا هست که شماره 19 و 20مربوط به میکروفون و21و22مربوط به اسپیکر هست.
        بله خودش صدارو می فرسته البته خاطرم نیست فکر نکنم تنظیماتی بخواهد
        اگه دیتا شیت نداری بگو برات بزارم
        اگه سوال هست من در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1morteza
          بله عملی کار کردم البته برمی گرده به دو سال قبل
          رفرنس خاصی نمی خواد همون دیتا شیت همه چیزو گفته کار ساده ای
          اگه شما به sim900نگاه کنید از شماره 19 تا 22 مربو ط به صدا هست که شماره 19 و 20مربوط به میکروفون و21و22مربوط به اسپیکر هست.
          بله خودش صدارو می فرسته البته خاطرم نیست فکر نکنم تنظیماتی بخواهد
          اگه دیتا شیت نداری بگو برات بزارم
          اگه سوال هست من در خدمتم
          دیتاشیت ماژول رو؟ دارم.
          ولی شما نمونه ای از کدویژن یک پلیر خوب رو دارین ؟ نمیدونم کدوم یک از این پروژه ای که بچها انجام دادن تو انجمن بهتره :read:

دیدگاه

ISD4004بهترین ای سی برای ضبط صدا هست البته شما می تونید از ای سی APR9600هم استفاده کنید اگه تو بازار
            پیدا بشه هم راه اندازیش سادس هم قیمتش نسبت به ISDکمتره من از جفتش استفاده کردم وهر جفتش جواب داد
            اگه شانس بیاری بتونم نمونه برنامهISDرو توکامپیوترم پیدا کنم اخه برای خیلی وقت پیشه اگه پیدا کردم برات می زارم

دیدگاه

اینم ازپروژه ISD4004
              http://uplod.ir/9eybsmkf37tw/ISD.rar.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1morteza
                اینم ازپروژه ISD4004
                http://uplod.ir/9eybsmkf37tw/ISD.rar.htm
                مرتضی جان دمت گرم.فک نمیکردم اینقدر زود به جواب سوالم برسم !مرسی عزیز.
                میشه از ISD4002 120P استفاده کنم ؟120 ثانیه رکورد مکنه دیگه؟؟ چه قدر جالب :applause:
                یه شماتیک هم میزارین؟

دیدگاه

من با ISD4002کار نکردم اما فکر می کنم کیفیت ISD4004داشته باشته
                  http://uplod.ir/ws3onqp8e3rk/ISD.gif.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1morteza
                    من با ISD4002کار نکردم اما فکر می کنم کیفیت ISD4004داشته باشته
                    http://uplod.ir/ws3onqp8e3rk/ISD.gif.htm
                    چون من میخوام از roboeq.ir خرید کنم فقط 4002 داره . بازم مرسی . هفته دیگه قطعات رو تهیه میکنم اگه به مشکلی خوردم همینجا مطرح میکنم
                    فقط باید با میکرو کنترل کنم که مثلا 120 ثانیه صدارو ضبط کنم ؟ یا جور دیگه ای هم میشه؟
                    امکانش هس مثلا 4 تا جمله 30 ثانیه ای ذخیره کنم و توی جاهای مختلف اجراش کنم ؟

میشه نقشرو توضیح بدین؟ اون پتانسیومتر واسه چیه ؟ و میکروفونم کجاس ؟ همون که صدارو بگیره واسه ذخیره کردن...

دیدگاه

تو نقشه همه چیز واضع ورودی صدا16-17،خروجی صدا13
                      درباری اون پتانسیومتر بگم گه شما نیازی به اون ندارید بلکه خروجی صدارو وصل کنید به sim900

دیدگاه

سلام
                        امکانش هس ماژول رو به کارت صدای کامپیوتر وصل کنم ؟
                        که صدارو از میکروفن کامپیوتر بگیره یا از اسپیکر اون استفاده کنه ؟

دیدگاه

بله امکانش هست صدا بدون نویز ضبط می شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1morteza
                            بله امکانش هست صدا بدون نویز ضبط می شه
                            ISD4002 پیدا کردم و قراره واسم بفرستن .
                            من میخوام مدار رو به این شکل تغییر بدم :
                            1-صدا توسط isd4002 ذخیره بشه .
                            2-امکان پخش صدا با lm386 باشه
                            3-در صورت نیاز صدای ضبط شده از طریق sim900 برای گیرنده پخش بشه
                            میشه یک رله بین خروجی صدا ISD گداشت ؟ پایه NC به ورودی میکروفن SIM900 بره و پایه NO به LM386 ? و با روشن شدن رله به یکی ازاین دو وصل بشه ؟
                            دارم بازم سرچ میکنم . یه سری مدار رو بستن تو راه اندازی به مشکل خوردن . من که منتظرم وسیلهام برسه ... ولی چشام ترسیده
                            ------------------------
                            میشه از این میکروفن خازنی ها به header 2 وصل کنم جواب میده ؟
                            http://roboeq.ir/#/products/category/128/

خروجی 13 که aud out هست،باید به پایه mic_p یا mic_n وصل بشه؟(sim900)و اون یکی پایش چی میشه؟

میشه توضیح بدین اسپیکر و میکروفن SIM900 و اسپیکر و میکروفن ISD رو به کارت صدا کامپیوتر وصل کنم؟
                            pdf ای که از sim900 دارم مداری واسه قسمت میکروفن و اسپیکرش نداره...
                            هیچ اطلاعاتی راجب مدار وصل شدن میکروفن و اسپیکر sim900 ندارم...

دیدگاه

ببخشید یه کمی کار داشتم دیر شد

میشه یک رله بین خروجی صدا ISD گداشت ؟ پایه NC به ورودی میکروفن SIM900 بره و پایه NO به LM386 ? و با روشن شدن رله به یکی ازاین دو وصل بشه ؟
                              دارم بازم سرچ میکنم . یه سری مدار رو بستن تو راه اندازی به مشکل خوردن . من که منتظرم وسیلهام برسه ... ولی چشام ترسیده
                              اره امکانش هست شما از رله استفاده کنید.

میشه از این میکروفن خازنی ها به header 2 وصل کنم جواب میده ؟
                              ابتدا تقویت کنید بعد وصل کنیدبه isd

خروجی 13 که aud out هست،باید به پایه mic_p یا mic_n وصل بشه؟(sim900)و اون یکی پایش چی میشه؟
                              خروجی 13بهmic_pوصل می شه و زمین به min_nوصل می شه

میشه توضیح بدین اسپیکر و میکروفن SIM900 و اسپیکر و میکروفن ISD رو به کارت صدا کامپیوتر وصل کنم؟
                              درباری sim 900من این کارو نکردم اگه وقت کنم امشب تست می کنم خبرشو بهت می دم
                              اما درباری isdمن قبلا هم گفتم صدامو از طریق کامپیوتر به isd انتقال می دادم خیلی راحته اسپیکر بلندگو شما دو تا سیم داره اون دو تارو وصل می کنید به isd و بعد صدارو ولوم پایین پخش می کنید و دستور ذخیرو رااز میکرو به isd ارسال می کنیم و صدا درisdذخیره می شود

pdf ای که از sim900 دارم مداری واسه قسمت میکروفن و اسپیکرش نداره...
                              http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=3e88d08cd711650b88a0d7bc1125273f

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X