اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار

سلام
    من رشته تحصیلی خودم ربطی به برق الکترونیک ندارد. من فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم. البته 3 واحد در دوره لیسانس درس مبانی برق رو خوندم.
    من در کودکی زیاد با کیت ها و ترانزیستورها و .... ور رفتم. ولی بعد عا ولش کردم چون احساس کردم که پیشرفتی در ایران برای این رشته وجود نداره.
    مثلا فرض کنید یک نفر بخواد یک مدار مودم ADSL رو با موفقیت طراحی کنه و مطمئن هم باشه که عملی است ولی قطعات رو از کجا گیر بیاره؟
    تو ایران به غیر از چند تا ای سی معمولی مگه ای سی پیدا میشه؟
    به خاطر همین من نمی تونم وارد این حوزه(برق و الکترونیک) بشم چون میبینم راه بن بست است. یعنی فقط چند تا مدار در حد ساده یا متوسط رو میشه عملا ساخت.
    می خواستم نظر شما رو بدونم/
    ایا واقعا شما هم فکر می کنید که قطعات پیدا نمیشه؟؟؟؟

پاسخ : ساخت مدار

نوشته اصلی توسط fa2020
    سلام
    من رشته تحصیلی خودم ربطی به برق الکترونیک ندارد. من فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم. البته 3 واحد در دوره لیسانس درس مبانی برق رو خوندم.
    من در کودکی زیاد با کیت ها و ترانزیستورها و .... ور رفتم. ولی بعد عا ولش کردم چون احساس کردم که پیشرفتی در ایران برای این رشته وجود نداره.
    مثلا فرض کنید یک نفر بخواد یک مدار مودم ADSL رو با موفقیت طراحی کنه و مطمئن هم باشه که عملی است ولی قطعات رو از کجا گیر بیاره؟
    تو ایران به غیر از چند تا ای سی معمولی مگه ای سی پیدا میشه؟
    به خاطر همین من نمی تونم وارد این حوزه(برق و الکترونیک) بشم چون میبینم راه بن بست است. یعنی فقط چند تا مدار در حد ساده یا متوسط رو میشه عملا ساخت.
    می خواستم نظر شما رو بدونم/
    ایا واقعا شما هم فکر می کنید که قطعات پیدا نمیشه؟؟؟؟
    اوضاع الکترونیک تو ایران تعریف چندانی نداره ولی نه دیگه در این حد که شما میگید :cry:
    طراحی مودم کار سختی نیست ؛ فقط یه چیپ و چند تا المان دیگه که مهمترین قسمت یعنی چیپ اصلی رو خارجی ها زحمت ساختشو کشیدن
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X