ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2007/08/19
    3
    0

سوال در مورد جریان

سلام
    با تشکر از مطالب مفید سایت شما

من در مورد درک انتقال و تقویت جریان مشکل دارم
    مثلا میخوام بدونم در تقویت کننده های جریان آیا این قدرت جریاندهی در یه ولثاژ خاصه که بیشتر میشه یا موضوع چیز دیگه ایه

و یا در برخی اوقات که گفته میشه یک عنصر مثلا یک سنسور، خروجی جریان داره، چطور میشه بدون درنظر گرفتن مدار بعدی که این سیگنال رو دریافت می کنه جریان خاص یا ثابتی رو روی یک خط قرار داد؟
    2008/01/01
    2
    0

پاسخ : سوال در مورد جریان

سوالتان راواضحتر مطرح کنید
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

سلام دوست عزیز
    در مورد سوالی که پرسیده بودید می تونم یک سری توضیحات رو
    به همراه چند مدار براتون بفرستم تا این مسئله مبهم تو ذهنتون حل بشه
    منتظر جواب من باشید
    :nerd:
    موفق باشید...
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

در این قسمت می خواستم توجیه استفاده از تقویت کننده های جریان رو بنویسم
    در صورت در اختیار داشتن یک منبع مثلا منبع پالس
    معمولا این منابع دارای امپدانس داخلیه بالایی می باشند در صورت نیاز به جریان های بالا نمی توانیم این جریان را به صورت مستقیم از این منابع دریافت کنیم زیرا افت ولتاژ داخلی این منابع بسیار بالا می باشد.
    در نتیجه نیاز به استفاده از تقویت کننده های جریان توجیه می شود
    مدار زیر نمونه ای از تقویت کننده ی جریان در سوییچینگ می باشد:
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

در صورت توجه به مقاومت ورودی و خروجی سیستم می توان جریان زیادی از خروجی تقویت کننده دریافت نمود :nerd:
    2006/12/11
    390
    1

سلام

منظور از اينكه يك سنسور خروجي جريان داره اين هست كه جريان خروجي سنسور به نسبت عامل مورد اندازه گيري تغيير خواهد كرد . مثلا 5 ولت و جريان بين 0.1 تا 3 آمپر به ازاي تغييرات اندازه گيري شده در خروجي ظاهر خواهد شد .همانطور كه ديديد اگر كميت ولتاژ تو اين سنسور مورد اندازه گيري باشه شما هميشه 5 ولت را دريافت خواهيد كرد كه عملا كار بيهوده اي خواهد بود . بلكه بايد جريان را مورد نمونه برداري قرار بديد .

براي سنس كردن جريان هم يا بايد تو خروجي كه سمت گيرنده هست يك سنسور جريان قرار بديد كه عدد متناسب را براتون آشكار كنه و يا اينكه از يه مقاومت ثابت كه به پيشنهاد سازنده سنسور خواهد بود استفاده كنيد و افت ولت دو سر اون را بسنجيد .

از سنسور هاي با خروجي جريان معمولا در تجهيزاتي استفاده ميشه كه قرار هست تا يك مكان نسبتا طولاني انتقال داده و اونجا مورد محاسبه و نمايش قرار بگيره . مثلا تو تجهيزات اندازه گيري سطح برج هاي پالايشگاه ها كه قرار هست سنسور سيگنال متناسب را تا مركز كنترل انتقال بده و اونجا تحليل و نمايش داده بشه .

چون جريان در طول مسير ثابت هست پس مقاومت اهمي سيم مورد استفاده اختلالي در عملكرد سيستم ايجاد نمي كنه و يا به عبارتي در خروجي خطا كمتري خواهيم داشت كه خطاهاي احتمالي هم بر اثر نويز محيطي و ... خواهد بود .
    جهت جلوگيري از ايجاد نويز در اين نوع نمونه برداري و انتقال ، بايد عوامل ايجاد نويز را كنترل كرد و ...

اميدوارم متوجه موضوع شده باشيد

موفق باشيد :smile:

[left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط starshid
    سلام
    با تشکر از مطالب مفید سایت شما

من در مورد درک انتقال و تقویت جریان مشکل دارم
    مثلا میخوام بدونم در تقویت کننده های جریان آیا این قدرت جریاندهی در یه ولثاژ خاصه که بیشتر میشه یا موضوع چیز دیگه ایه

و یا در برخی اوقات که گفته میشه یک عنصر مثلا یک سنسور، خروجی جریان داره، چطور میشه بدون درنظر گرفتن مدار بعدی که این سیگنال رو دریافت می کنه جریان خاص یا ثابتی رو روی یک خط قرار داد؟
    در مورد تقویت کردن
    به مثال شیر آب و باز بسته کردن اون توجه بکن
    ممکنه باز بسته شدن شیر با جریان آب باشه خروجی اون هم شکل تقویت شده باز و بسته شدن شیر آبه

موفق باشید
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

در مورد سنسور ها با خروجی جریان
    دلیل استفاده از این سنسور ها این است که اگر انتقال اطلاعات توسط نمونه برداری از ولتاژ
    باعث افزایش افزایش خطا توسط مقاومت خطوط انتقال می شود
    جریان کمیتی است که در تمام نقاط یک مدار سری مقدار ثابتی دارد
    ولی چگونه این اجریان با تغییرات مقاومت خط ثابت می ماند
    با دو ر روش استفاده از منبع ولتاژ متغییر
    استفاده از کوپلینگ سلفی
    سعی می کنم چند تا مدار برای توجیه این مسائل بیارم
    موفق باشد :nerd:
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

در صورت گرفتن فیدبک از خروجی یک ترانس
    توسط ct ترانس جریان میتواند با اعمال هر باری در خروجی با تغییر ولتاژ ترانس
    یک منبع جریان ساخت که همواره جریان ثابتی را به بار تحویل می دهد
    این روش را می توان در ساخت سنسور ها با خطای کم استفاده نمود
    البته مقاومت اعمالی در خروجی به سنسور باید در محدوده ی مجازی باشد

موفق باشید :nerd:
    2006/04/05
    1,569
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط starshid
    چطور میشه بدون درنظر گرفتن مدار بعدی که این سیگنال رو دریافت می کنه جریان خاص یا ثابتی رو روی یک خط قرار داد؟
    سلام،

همونطور که می دونید عنصر منبع جریان در الکترونیک، ترانزیستور است. حالا من از شما می پرسم آیا جریان کلکتور یک BJT ایده آل ارتباطی به بار موجود در کلکتور آن دارد؟
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11