اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سنسور شارپ با میکرو و عمق سنجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سنسور شارپ با میکرو و عمق سنجی

سلام و درود
    از دوستان میخوام راهنمایی کنند من چطوری میتونم سنسور فاصله سنج مادون قرمز شارپ رو به میکرو متصل کنم و بعد عمق سنجی رو در حد میلی متر انجام بدم. من نمیدونم چطور باید شروع کنم.
    راستی دقت در حد میلی متری داریم؟؟اگه نداریم یه جایگزین معرفی کنین.بد جوری تو آمپاسم.
    یه چیزی مثل عکس زیر:

http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
    daydigi.com

پاسخ : ارتباط سنسور شارپ با میکرو و عمق سنجی

من با این شارپ ها کار کردم خروجیش به ازای میلیمتر تغییر میکنه اما چطر میخوای اونو با همون دقت میلیمتر محاسبه کنی؟
    چون خروجیش آنالوگه و باید به adc میکرو وصلش کنی و با یه سری فرمول اونو به cm یا mm تبدیلش کنی . من اینکارو کرد ولی بادقت سانتی متر فاصله رو محاسبه میکرد یعنی فاصله واقعی از اون عددی که روی lcd نمایش داده میشد 1 سانت کمتر یا بیشتر بود
    برای چی میخوای ؟ شاید روش مناسبتری باشه
    AYRIC

دیدگاه

پروژه دانشگاهم هست.
      برای شناسایی خردگی های سطح فلز دقتشم هم در حد میلی متر هست.
      میکرو مورد استفاده شما تو مدارتون با جه دقتی این کار رو میکرد؟؟دقت میکرو رو ببری بالا چطور؟؟
      میشه این کارو رو راحت تر انجام داد؟؟
      فقط باید التراسونیک نباشه. :agree:
      http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
      daydigi.com

دیدگاه

من با 16f877 کار میکردم و رزولیشن adc هم 10 بیت بود.
        پس با شارپ نمیتونی چون در قسمت خوردگی سطح ناصاف است و فقط بعضی از قسمت ها در حد کمی پایین رفته اند و با شارپ نمیتونی تشخیصش بدی.
        با IR معمولی میشه چون خوردگی سطح صافی نداره و میزان IR بازتاب شده روی خوردگی کمتر از قسمت های صافه. که باید یه فرستنده رو بذاری بالای سر صفحه و گیرنده رو کنار اون فرستنده (عین همون عکسی که گذاشتی) و میزان IR بازگشتی رو با گیرنده اندازه گیری کنی و اگر کمتی از قسمت صاف بود یعنی روی خوردگی هستی :nerd:
        البته اون سیستمی که این سنسور رو روی سطح فلز حرکت میده باید خیلی دقیق باشه و خودش نسبت به سطح فلز بالا و پایین نشه.و نور محیط هم کم و زیاد نشه.
        AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X