ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

مشکل اساسي با کتابخانه ي MDDFS ميکروچيپ

با سلام و خسته نباشيد به همه ي دوستان

يه حدود چند روزي ميشه که دارم روي کتابخونه ي MDDFS ميکروچيپ کارميکنم. يه برنامه ي ساده نوشتم ولي متصفانه کامپايل نميشه و ارور ميده.
    اگه برنامه ي ميکروچيپ لايبراري رو نصب کرده باشيد توي مسير MICROCHIP LIB->MDDFS->DACUMENT يه PDF راهنما وجود داره که يه توضيحاتي
    در مورد نحوه ي کار با اين لايبراري داده وگفته که براي استفاده از MMC بايد هدر هاي زير رو به پروژه اضافه کنيد:
    COMPILER.h-fsconfig.h-fsdef.h-fsio.h-generictypdef.h-hardware profile.h-salloc.h-sd-spi.h

من تمام اين مراحل رو پيش رفتم ويه پروژه با ميکروي pic18f4550 وکامپايلر xc8 نوشتم ولي زماني که مثلا دستور fsinit از کتابخونه ي FSio رو
    فرا خاني ميکنم يه ارور بهم ميده :undefine symbol "fsinit"
    از اساتيد خواهش ميکنم اگه با اين کتابخونه کار کردن اشکال کارو بگند يا توي همين تاپيک يه آموزش از اين لايبراري بزارند تا همه استفاده کنند. باز هم
    از همگي متشکرم. :biggrin:

کد:
    /* 
     * File:  PIC_MMC.c
     * Author: EHSAN RAZAZZADEH
     *
     * Created on July 19, 2013, 7:02 PM
     */

#define XTAL_FREQ 8000000
    //*********************************************
    #include <xc.h>
    #include "Compiler.h"
    #include "FSconfig.h"
    #include "FSDefs.h"
    #include "FSIO.h"
    #include "GenericTypeDefs.h"
    #include "HardwareProfile.h"
    #include "salloc.h"
    #include "SD-SPI.h"
    // CONFIG1L
    #pragma config PLLDIV = 1    // PLL Prescaler Selection bits (No prescale (4 MHz oscillator input drives PLL directly))
    #pragma config CPUDIV = OSC1_PLL2// System Clock Postscaler Selection bits ([Primary Oscillator Src: /1][96 MHz PLL Src: /2])
    #pragma config USBDIV = 1    // USB Clock Selection bit (used in Full-Speed USB mode only; UCFG:FSEN = 1) (USB clock source comes directly from the primary oscillator block with no postscale)
    // CONFIG1H
    #pragma config FOSC = HS    // Oscillator Selection bits (HS oscillator (HS))
    #pragma config FCMEN = OFF   // Fail-Safe Clock Monitor Enable bit (Fail-Safe Clock Monitor disabled)
    #pragma config IESO = OFF    // Internal/External Oscillator Switchover bit (Oscillator Switchover mode disabled)
    // CONFIG2L
    #pragma config PWRT = OFF    // Power-up Timer Enable bit (PWRT disabled)
    #pragma config BOR = ON     // Brown-out Reset Enable bits (Brown-out Reset enabled in hardware only (SBOREN is disabled))
    #pragma config BORV = 3     // Brown-out Reset Voltage bits (Minimum setting)
    #pragma config VREGEN = OFF   // USB Voltage Regulator Enable bit (USB voltage regulator disabled)
    // CONFIG2H
    #pragma config WDT = OFF    // Watchdog Timer Enable bit (WDT disabled (control is placed on the SWDTEN bit))
    #pragma config WDTPS = 32768  // Watchdog Timer Postscale Select bits (1:32768)
    // CONFIG3H
    #pragma config CCP2MX = ON   // CCP2 MUX bit (CCP2 input/output is multiplexed with RC1)
    #pragma config PBADEN = ON   // PORTB A/D Enable bit (PORTB<4:0> pins are configured as analog input channels on Reset)
    #pragma config LPT1OSC = OFF  // Low-Power Timer 1 Oscillator Enable bit (Timer1 configured for higher power operation)
    #pragma config MCLRE = ON    // MCLR Pin Enable bit (MCLR pin enabled; RE3 input pin disabled)
    // CONFIG4L
    #pragma config STVREN = ON   // Stack Full/Underflow Reset Enable bit (Stack full/underflow will cause Reset)
    #pragma config LVP = OFF    // Single-Supply ICSP Enable bit (Single-Supply ICSP disabled)
    #pragma config ICPRT = OFF   // Dedicated In-Circuit Debug/Programming Port (ICPORT) Enable bit (ICPORT disabled)
    #pragma config XINST = OFF   // Extended Instruction Set Enable bit (Instruction set extension and Indexed Addressing mode disabled (Legacy mode))
    // CONFIG5L
    #pragma config CP0 = OFF    // Code Protection bit (Block 0 (000800-001FFFh) is not code-protected)
    #pragma config CP1 = OFF    // Code Protection bit (Block 1 (002000-003FFFh) is not code-protected)
    #pragma config CP2 = OFF    // Code Protection bit (Block 2 (004000-005FFFh) is not code-protected)
    #pragma config CP3 = OFF    // Code Protection bit (Block 3 (006000-007FFFh) is not code-protected)
    // CONFIG5H
    #pragma config CPB = OFF    // Boot Block Code Protection bit (Boot block (000000-0007FFh) is not code-protected)
    #pragma config CPD = OFF    // Data EEPROM Code Protection bit (Data EEPROM is not code-protected)
    // CONFIG6L
    #pragma config WRT0 = OFF    // Write Protection bit (Block 0 (000800-001FFFh) is not write-protected)
    #pragma config WRT1 = OFF    // Write Protection bit (Block 1 (002000-003FFFh) is not write-protected)
    #pragma config WRT2 = OFF    // Write Protection bit (Block 2 (004000-005FFFh) is not write-protected)
    #pragma config WRT3 = OFF    // Write Protection bit (Block 3 (006000-007FFFh) is not write-protected)
    // CONFIG6H
    #pragma config WRTC = OFF    // Configuration Register Write Protection bit (Configuration registers (300000-3000FFh) are not write-protected)
    #pragma config WRTB = OFF    // Boot Block Write Protection bit (Boot block (000000-0007FFh) is not write-protected)
    #pragma config WRTD = OFF    // Data EEPROM Write Protection bit (Data EEPROM is not write-protected)
    // CONFIG7L
    #pragma config EBTR0 = OFF   // Table Read Protection bit (Block 0 (000800-001FFFh) is not protected from table reads executed in other blocks)
    #pragma config EBTR1 = OFF   // Table Read Protection bit (Block 1 (002000-003FFFh) is not protected from table reads executed in other blocks)
    #pragma config EBTR2 = OFF   // Table Read Protection bit (Block 2 (004000-005FFFh) is not protected from table reads executed in other blocks)
    #pragma config EBTR3 = OFF   // Table Read Protection bit (Block 3 (006000-007FFFh) is not protected from table reads executed in other blocks)
    // CONFIG7H
    #pragma config EBTRB = OFF
    void main(void) {

while (!FSInit());
    }
    در زندگيت به کسي اعتــــماد کن که به او ايمــــان داري نه احســاس . . .

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

پاسخ : مشکل اساسي با کتابخانه ي MDDFS ميکروچيپ

سلام به همه دوستان.

دوستان ما منتظر جوابتون هستيما.
    يعني کسي تا حالا با اين کتابخونه کار نکرده .من ميخوام mmc رو با ميکروي pic18f4550 راه اندازي کنم ولي نميدونم توي اون هدر هايي که قبلا
    نام بردم بايد چه تغييراتي رو بدم کامپايلري که استفاده ميکنم xc8 هست آيا تفاوتي با c18 تو راه انداختن اين لايبراري داره يا نه چون من توي هر
    هدري که از اين لايبراري رفتم نوع کامپايلر رو c18-c30-c32 زده بود.

دوستان لطفا کمک کنيد کارم گير کرده.

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!
    2009/02/18
    تهران
    270
    1

سلام

ببخشيد من واقعا وقت ندارم زياد توضيح بدم :redface: اما يه سرنخ بهتون ميدم

کتاب خانه هاي ميکرو چيپ پيچيدگي خيلي زيادي دارن اما اين شرکت راه کاري براي حل اين مشکل قرار داده که کار رو با اين کتاب خانه ها خيلي ساده ميکنه

تمامي کتاب خانه ها شامل يک يا چند پروژه آماده هستن و شما فقط بايد اونا رو در اديتورتون ايمپورت کنيد , بعد ميتونيد با سرو کله زدن با اين پروژه و تغيير اون , روي اين کتاب خانه مسلط شيد , البته من فقط با C18 کار کردم اما اگر شما با اين کامپايلر mmc رو راه بندازيد با يکم تحقيق ميتونيد با XC8 هم اين کار رو انجام بدين

وقتي کتاب خانه رو نصب کنيد با يکم گشتن توي فايل ها , ميتونيد اين پروژه هاي آماده رو که کم هم نيستن پيدا کنيد .
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

دوست عزيز از اينکه پاسخ دادين ممنون.
    ولي همون طور که خودتون گفتيد اولين باري که لايبراري ميکرو چيپ رو نصب کردم فقط دو روز داشتم توي پوشه هاش خوب ميگشتم تا همه چيزش دستم بياد oo:
    توي قسمت MDDFS من فقط يه پروژه براي pic24 پيدا کردم و به فرم کامپايلر xc16 هم تبديل شده بود ولي راستش چيزي ازش نفهميدم چون انگار خيي پيچيده نوشته
    شده بود و اينکه نميدونم چرا اينقدر هجم پروژه هم موقع ي کامپايل زياد ميشد (حدود 60% از رم وفلش رو ميگيره)

ممنون ميشم اگه يه توضيحي در مورد پيکر بندي اين لايبراري (mddfs) ونحوه ي استفاده از اون براي ميکرو هاي مختلف (18f) بديد يعني اينکه چه تغييراتي توي فايل هاي
    هدر بايد داد تا ارور نگيره. :read:

باز هم ازتون ممنونم آقاي رمضاني. :smile:

2009/02/18
    تهران
    270
    1

سلام

من کتاب خانه Microchip Solutions v2012-04-03 رو دارم که در فلدر :

C:\Microchip Solutions v2012-04-03\MDD File System-SD Card

دو پروژه آماده براي راه اندازي SD با سري 18F هست , MDDFS-SD-PIC18 Explorer Board-PIC18F87J50 PIM و MDDFS-SD-PIC18 Explorer Board-PIC18F8722

فقط کافي يکي از اين پروژه ها رو در اديتور import کنيد . مراحل اين کار رو طي کنيد , برنامه بدون هيچ مشکلي کامپايل ميشه که بعد از پياده کردن روي سخت افزار , ميکرو روي SD چند فلدر تو در تو ايجاد کرده و داخل آنها چند فايل txt ايجاد مي کند و عبارت هايي داخل اونا مينويسه

فايل C اصلي که main در اون هست Demonstration نام داره
    پس از کامپايل در حالت رايکان در C18 در يک ميکرو 128 کيلوبايتي 54% فضا اشغال ميشه
    با حذف امکاناتي مثل , سرچ کردن ميشه اين کتاب خانه رو بهينه تر کرد

دقت کنيد هنگام import کردن يک پروژه به داخل اديتور , تنظيمات Project Properties هم اعمال ميشن , به اين تنظيمات دقت کنيد .

همچنين به فايل هايي که در پنجره پروژه به پروژه اضافه شدن دقت کنيد

موفق باشيد .
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

سلام آقاي رمضاني
    از توجه و پاسختون ممنونم با اينکه ابهامات زيادي توش دارم ولي روش بيشتر کار ميکنم ببينم ميتونم کاريش بکنم يا نه. :read:

متشکرم.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6