اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با usb hid+rtx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با usb hid+rtx

سلام دوستان عزیز.
    من روی stm32f103ret6 و کتابخانه rl-usb کلاس hid رو کامل راه اندازی کردم و با کامپیوتر داده رد و بدل کردم، برنامه سمت کامپیوتر رو هم خودم نوشتم با c++ ، بعد که خواستم rtx رو به پروژه اضافه کنم usb همون اول که میخوام با
    کد:
     usbd_init();             /* USB Device Initialization     */
     usbd_connect(__TRUE);         /* USB Device Connect        */
    اینیت کنم برنامه قفل میکنه، rtx بدون usb کاملا کار میکنه و دلیل استفادش هم وجود emwin هست.
    نمیدونم rl-usb با rtx مشکل داره یا باید برای کار کردنش در rtx تنظیمات خاصی انجام بدم؟
    البته تو مستنداتش نوشته که با rtx هم کار میکنه.
    اینم لینک همین موضوع که فروم keil مطرح کردم:
    کد:
    http://www.keil.com/forum/23511/
    دوستان نظری دارید؟
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

پاسخ : مشکل با usb hid+rtx

دوستان در فروم کیل به نتیجه رسید و حل شد.
    خود usb_hid در rtx ، 5 تسک مجزا میخواد که یاید براش محیا کنید.من 2 تا براش گذاشته بودم. جالبه که هیچ جا همچین چیزی اشاره نشده بهش!
    موفق باشید.

دیدگاه

با سلام آقا منم می خوام که usb میکرو stm32f407 رو راه اندازی کنم و احتیاج به کمک دارم میشه لطف کنید و برنامتون رو برای منم بفرستید؟------
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید محمد جعفری
        دوستان در فروم کیل به نتیجه رسید و حل شد.
        خود usb_hid در rtx ، 5 تسک مجزا میخواد که یاید براش محیا کنید.من 2 تا براش گذاشته بودم. جالبه که هیچ جا همچین چیزی اشاره نشده بهش!
        موفق باشید.
        سلام
        اقای جعفری این برنامه های خفن چیه می نویسی و سوال می کنی!؟ :biggrin:
        من پاسخ را متوجه نشدم!
        اصلا برنامه چطوری قبلا بوده و حالا چی شده!؟
        البته در فروم کیل دیدم !
        فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
        فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
        فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
        فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahimrahim
          با سلام آقا منم می خوام که usb میکرو stm32f407 رو راه اندازی کنم و احتیاج به کمک دارم میشه لطف کنید و برنامتون رو برای منم بفرستید؟( )
          با تشکر
          سلام
          شما usb device میخوای یا host؟ من رو stm32f429 با host کار کردم و رو f103 با دیوایس. فکر نکنم هیچکدوم به دردت بخوره چون فرق داره همه چیش با 407.
          در کل دیوایس خیلی راحت تر از host ه با لایبرری های خود کیل. از کیل 5 به هیچ وجه برای کار با این چیزا استفاده نکن که باگ زیاد داره کتابخونه هاش.

نوشته اصلی توسط mzarkoob
          سلام
          اقای جعفری این برنامه های خفن چیه می نویسی و سوال می کنی!؟ :biggrin:
          من پاسخ را متوجه نشدم!
          اصلا برنامه چطوری قبلا بوده و حالا چی شده!؟
          البته در فروم کیل دیدم !
          سلام جناب زرکوب
          شاگردی میکنیم...
          والا یه برنامه بود برا یه دستگاهی با hid دیوایس وصل میشد به کامپیوتر که اطلاعات رد و بدل کنه. اول کد قسمت usb رو نوشتم بدون rtx درست کار میکرد. بعد که rtx رو روشن کردم، واسه اون قسمت که usb داشت اطلاعات رو و بدل میکرد قاعدتا یه تسک گذاشتم، کلا برنامه قفل کرد. از خود کتابخونه RL-USB کیل هم استفاده کرده بودم. بعد که تو فروم کیل مطرح کردم متوجه شدم وقتی rtx فعال میشه چون کتابخونه های RL بهم وصلن باید 5 تا تسک غیر user تو تنظیمات RTX باید برای RL_USB در نظر بگیری که بتونه کارشو بکنه.

دیدگاه

فرقی برام نداره،مثلا دیوایس.
            مثالهایی که من دیدم فقط یه تابه رو (usbd_init()) رو قبل از تابع main فراخونی میکنه . همین.و اینه که من رو کیج کرده که اینقدر ساده هست یا نه؟

راستش من با نحوه تنظیماتش مشکل دارم.اگه بتونید نحوه تنظیمات رو بصورت بلاکی بهم بدبد، خیلی مچکر میشم.
            اصول تنظیمات اولیه هم،بین میکرو های مختلف نباید خیلی فرق کنه.اگه برنامتون رو بهم بدید مچکر میشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X