اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص آب سالم از غیر سالم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص آب سالم از غیر سالم

درود به همه
    من توی خانه 2 تا باغچه بزرگ و یک گلخانه بزرگ دارم که بیشتر وقتا نیاز به آب دارند
    و هزینه آب ما یکم بالاست . دقت کردم آب سالمی که ما توی دستشور و ظرفشور میریزیم
    خیلی زیاده . مثلا یه آب به میوه ها میگیریم یا آب پارچ خالی میکنیم .....که در روز 40 لیتری میشه
    به فکرم رسید که یک شیر برقی برای ظرفتشور بزارم که اگه آب با کف یا مواد شوینده همراه بود
    آب به چاه بره وگر نه شیر برقی مسیر آب به یک تانک آب عوض کنه. مشکل اینجاست که من مقاومت آب گرفتم دقیق نشد . رنگ آب (کدری ) با مادون قرمز چک کردم باز هم درست جواب نداد .
    کسی راهی - روشی - سنسوری ... سراغ نداره ؟؟؟

پاسخ : تشخیص آب سالم از غیر سالم

یک دوستی داریم
    رفته بودیم خونه شون
    باغچه داشت با صفا!
    بعد دیدم یک لوله! از آشپزخونه اومده به باغچه! از نوع پی وی سی با قطر 6!
    بهش گفتیم: مگه آب ها رو جدا نمیکنی؟
    گفت نه :eek: :eek: :eek:
    زیاد بزرگ نبود، حدود 40 متر مربع
    اما باغچه ش خیلی ردیف بود!
    حالا اگه میخوای بگو شماره ش رو برات PM کنم باهاش صحبت کن!

1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

سلام ایده ای که رسید به ذهنم گفتم شاید مناسب کار شما باشه
      شما کیفیت آب رو کنترل نکن ، بیا سنسوری چیزی روی این مخزن مایع ظرفشویی که روی دیوار هست نصب کن ،اگه از مایع بخواد استفاده شه طرف باید دکمش رو فشار داد که مایع از ظرفش بیاد بیرون شما از این روش تشخیص بده ، و آبی که بعد از اون مصرف میشه قادعدتا با کف همراهه و شیربرقی رو بر اساس همین تنظیم کنید که این آب به باغچه نره .
      قادتا برای دستشور هم میشه برای همین کار رو کرد

دیدگاه

سلام
        من حدود 2سال این کار را توخونه راه انداخته بودم

یک عدد پمپ کف کش چینی (اون زمان 40هزار)+یک تانک پلی اتیلن +یک عدد سطل بزرگ+یک عدد سطل یا تشت کوچک

پمپ را گذاشته بودم داخل سطل بزرگ و سطل کوچک داخل طرفشویی موقع سبزی یا میوه شستن یا کلا زمانی که شوینده در کار نبود می ریختم داخل سطل بعد تا سطل پر میشد پمپ می کردیم داخل تانک پلی اتیلن ظبقه بالا یا پشت بام با اینکه خیلی رعایت نمی کردیم هفته ای تقریبا 400لیتر تانک 500لیتری پر میشد ایرادی هم در گل و گیاه ها پیش نیومد خیلی هم خوب شده بود اما اینکه هر روز چند پارچ آب بریزید داخل باغچه کار درستی نیست

در مورد سنجش سلامت آب هم کار ساده ای نیست و نیاز به سنسورهای گرون قیمت و کالیبره کردن دائمی داره که هزینه اش چند ده برابر قیمت آب مصرفی شما میشه
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

در ادامه ی پاسخهای دوستامون
          از روش های رایج این کار PH سنجیه
          که اگه بتونی سنسور ارزونش رو پیدا کنی
          چیز جالبی در میاد
          اینم یک لینک در مورد PHسنج:
          http://karenlab.com/our-products/%D8...D8%B1ph-meter/
          1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
          2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
          3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمائی همتون
            راستش نمیتونم این ریسک بکنم که آب کف دار حالا هر جند کم به گل هام بدم.
            اخه گل های یکمشون گوشت خارند و چند سالی هست دارم پرورش میدم .
            پس به این نتیجه رسیدم که یک کلید کنار ظرفشور قرار بدم توی حالت عادی آب به تانک پمپ کنم و در صورتی که خواستم ظرف بشورم کلید
            بزنم آب بره توی چاه . بازم ممنون

دیدگاه

PH اب رو اندازه گیری کن
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=54368.0
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=13322.0
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59001.0
              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

انگاری آدم خوش فکر کم نیستا!!
                ولی از من میشنوی اگر برات میصرفه از تمام آب فاضلاب استفاده کن و اصلا به آلودگیش فکر نکن بلکه لوله فاضلابو بده به یه استخر کوچیک تصفیه فاضلاب بعد خروجیشو بده به یه دستگاه تصفیه آب بعد برای هر چی که میخوای استفاده کن البته به جز آشامیدن.
                یا اگر دنبال دردسر نیستی با کلید دستی هر وقت آب مناسبه آبو پمپ کن تو یه منبع و از اون با یه پمپ ضعیف و شیلنگ کولر به صورت قطره ای باغچه رو آب بده تا آبیاری منظم و اصولی باشه تا رشد گیاهات بیشتر و سریعتر بشه.
                امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X