اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن ARM7 با مکینتاش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن ARM7 با مکینتاش

سلام.آیا کسی اینجا هست که از طریق mac os و پورت USB آرم رو پروگرم کرده باشه.لطفا راهنمایی کنید. :read:

پاسخ : پروگرم کردن ARM7 با مکینتاش

چه عجب بالاخره یه مک کار اینجا پیدا شد.
    تو مک این جور نرم افزارا خیلی ضعیفن، راحت ترین کار اینه که یه پاراللز دسکتاپ روش نصب کنی و با همون برنامه های تحت ویندوز کار کنی، خیلی هم راحت کار راه میندازه.
    اگه هم چیزی گیر آوردی ما هم در جریان بزار.
    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gizmo89
      سلام.آیا کسی اینجا هست که از طریق mac os و پورت USB آرم رو پروگرم کرده باشه.لطفا راهنمایی کنید. :read:
      سلام
      متاسفانه من مک ندارم
      ولی یکی از بچه ها داره اگه اجازه بده روی سیستمش امتحان میکنم خبرشو بهت میدم
      آخرین ورژن نرم افزارو بریز تست کن
      اینجا گذاشتم
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75209.0
      موفق باشید
      زندگی یعنی امید و حرکت
      کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
      سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
      برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
      به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

اگه منظورتون SAM-BA هست، اتمل برای مک SAM-BA نداده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
          بله من به خاطر همین موضوع ،رو مک بوک ویندوز xp نصب کردم و اتفاقا تونست بورد رو بشناسه ولی موقع نصب درایور، کامپیوترم یهو blue screen می شه.چند بار هم امتحان کردم.و از کسی هم پرسیدم و بهم گفتن که مشکل از بایوس مکبوکه.
          دنبال پروگرم کردن با همون مکینتاش رفتم.
          mac-samba رو پیدا کردم که یه فردی خودش درست کرده بود.با اون مثلا می شد فهمید که بورد خاموش روشن میشه ولی مینوشت failed.و من هم چون تازه واردم ،نتونستم بفهمم اشکال از کجاست.
          یک سایتی هم Sam_I_Am رو برای شناسوندن بورد به مک معرفی کرده بود که با مک تست کردم نشد ولی با لینوکس جواب می داد.

دیدگاه

رو پاراللز ویندوز نصب کردی؟ یا بوت کمپ؟
            شنیدم که میگن مک مثل سیستم های دیگه بایوس نداره.
            با چی برنامه مینویسی برا این میکرو رو مک؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
              رو پاراللز ویندوز نصب کردی؟ یا بوت کمپ؟
              شنیدم که میگن مک مثل سیستم های دیگه بایوس نداره.
              با چی برنامه مینویسی برا این میکرو رو مک؟
              xp رو با بوت کمپ نصب کردم. سعی می کنم از ارور صفحه آبیش عکس بگیرم بذارم.سریع رد میشه و نتونستم بخونمش.
              برنامه نویسی رو هنوز شروع نکردم.ولی یه ide پولی برای مک هست که اسمش crossworks ه .یکی دیگه هم، یکی از این محیطای متن بازه که تو این سایته گذاشته:http://embdev.net/articles/ARM_GCC_toolchain_for_Linux_and_Mac_OS_X
              با این دومیه باید مثل اینکه با ترمینال کار کرد.

دیدگاه

من بوت کمپ استفاده نمیکنم، ولی رو پاراللز خیلی راحت کار میکنم، تاحالا هم به هیچ مشکلی نخوردم، روش ویندوز 7 32بیت نصب کردم و از USB برای USBASP و FT232 استفاده کردم، برای AT91SAM7X256 هم تصمیم داشتم SAM-BA و IAR رو نصب کنم که فعلا بیخیال شدم، ولی بعید میدونم جواب نگیری، تست کن.
                crossworks رو کرک گیر آوردی یا 30 روزه استفاده میکنید؟
                از GCC هم جواب گرفتی؟ من یه بار رفتم دنبالش سرم درد گرفت اینقدر داستان داشت برا نصبش :-??
                بعدش هم من از این سیستم دیدم که یهو ریست شده ولی تاحالا هیچ صفحه ای مثل صفحه بایوس یا صفحه آبی ازش ندیدم :-?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                  من بوت کمپ استفاده نمیکنم، ولی رو پاراللز خیلی راحت کار میکنم، تاحالا هم به هیچ مشکلی نخوردم، روش ویندوز 7 32بیت نصب کردم و از USB برای USBASP و FT232 استفاده کردم، برای AT91SAM7X256 هم تصمیم داشتم SAM-BA و IAR رو نصب کنم که فعلا بیخیال شدم، ولی بعید میدونم جواب نگیری، تست کن.
                  crossworks رو کرک گیر آوردی یا 30 روزه استفاده میکنید؟
                  از GCC هم جواب گرفتی؟ من یه بار رفتم دنبالش سرم درد گرفت اینقدر داستان داشت برا نصبش :-??
                  بعدش هم من از این سیستم دیدم که یهو ریست شده ولی تاحالا هیچ صفحه ای مثل صفحه بایوس یا صفحه آبی ازش ندیدم :-?
                  نه من حسابی تازه کارم.دارم از رو کتاب at91sam7 نص با IAR یاد میگیرم.ولی مشکلی که با ویندوز پیدا کردم باعث شده برم سراغ خود مک.گفتم با IAR تو xp کامپایل می کنم، میرم از تو مک میریزم رو میکرو.
                  اینم عکس صفحی آبیه!

دیدگاه

عجب oo: تاحالا نه دیده بودم و نه شنیده بودم.
                    ولی هرکی تو این زمینه ها داره با مک کار میکنه یا از GCC استفاده میکنه که تو این حالت باید طرف خدای لینوکس باشه، و یا لایسنس کراس ورک یا کیل رو میخرن. در کل مک فعلا برای کارای الکترونیکی نمیتونه تنهایی جواب بده، برنامه های حرفه ای نداره، کامل ترین چیزی که تو این زمینه تو مک باهاش حرفه ای کار میکنن آردوینو هست. ولی هر کسی رو که دیدم یه پاراللز نصب کرده و همه این مشکلاش حل شده.
                    شما هم که تازه دارین استارت میزنید بهتره با همون ویندوز کار کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                      بله
                      الان متوجه شدم که اصلا مک فرمت نرم افزاراش فرق میکنه
                      نمیدونستم :biggrin:
                      زندگی یعنی امید و حرکت
                      کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
                      سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
                      برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
                      به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                        عجب oo: تاحالا نه دیده بودم و نه شنیده بودم.
                        ولی هرکی تو این زمینه ها داره با مک کار میکنه یا از GCC استفاده میکنه که تو این حالت باید طرف خدای لینوکس باشه، و یا لایسنس کراس ورک یا کیل رو میخرن. در کل مک فعلا برای کارای الکترونیکی نمیتونه تنهایی جواب بده، برنامه های حرفه ای نداره، کامل ترین چیزی که تو این زمینه تو مک باهاش حرفه ای کار میکنن آردوینو هست. ولی هر کسی رو که دیدم یه پاراللز نصب کرده و همه این مشکلاش حل شده.
                        شما هم که تازه دارین استارت میزنید بهتره با همون ویندوز کار کنید.
                        من پاراللز رو نصب کردم و روش xp ریختم.حالا بایا همون روش xpمعمولی رو به کار بگیرم،یا اینکه قلق خاصی داره؟

دیدگاه

اصلا نیاز نیست که فکر کنید ویندوز رو پاراللز با ویندوز رو بوت کمپ فرق داره، دقیقا مثل همون باهاش برخورد کنید، فقط وقتی که پاراللز اجرا بشه اگه یه دستگاه USB رو به سیستم وصل کنید، یه صفحه ای میاد و میگه این دستگاهی که الان به سیستم وصل شده رو در اختیار مک بزاره یا ویندوز روی پاراللز؟، شما باید ویندوز روی پاراللز رو انتخاب کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                            اصلا نیاز نیست که فکر کنید ویندوز رو پاراللز با ویندوز رو بوت کمپ فرق داره، دقیقا مثل همون باهاش برخورد کنید، فقط وقتی که پاراللز اجرا بشه اگه یه دستگاه USB رو به سیستم وصل کنید، یه صفحه ای میاد و میگه این دستگاهی که الان به سیستم وصل شده رو در اختیار مک بزاره یا ویندوز روی پاراللز؟، شما باید ویندوز روی پاراللز رو انتخاب کنید.
                            از راهنمایی تون ممنونم،ولی متاسفانه همون مشکل صفحه آبی پیش اومد.xp رو با vmware هم اجرا کردم باز همین مشکل رو داشت.حالا دارم میرم 7 نصب کنم.شاید یه فرجی شد.

دیدگاه

ای بابا!!!با سون هم نشد.ممکنه مشکل از مکبوک باشه؟؟چون من قبلا همین مراحل رو با یه لپ تاپ ویندوزی انجام دادم و جواب گرفتم .
                              دوست عزیز مک کار میشه خواهش کنم مشخصات مکت رو بهم بگی،که ببینیم مال من با اون چه فرقی داره؟

Model Name: MacBook Pro
                              Model Identifier: MacBookPro5,5
                              Processor Name: Intel Core 2 Duo
                              Processor Speed: 2.26 GHz
                              Number Of Processors: 1
                              Total Number Of Cores: 2
                              L2 Cache: 3 MB
                              Memory: 2 GB
                              Bus Speed: 1.07 GHz
                              Boot ROM Version: MBP55.00AC.B03
                              SMC Version (system): 1.47f2

دیدگاه