اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در بازکن صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در بازکن صوتی

دارم دیووونه میشما!

این شماتیک یه ساختمونه :

هر کاری میکنم طبقه چهارم نمیتونه درو باز کنه! عجیبه! طبقه سوم هم مشکلی نداره ولی سیمشو باز کردم و 2تا سیم دیگه ازش کشیدم به بالا ولی بازم وقتی سیمهارو به هم میزنم جریانی عبور نمیکنه ولی ولتاژ داره! 10V چیکار کنم؟

پاسخ : مشکل عجیب در بازکن صوتی

ُسلام کلا تعمیر و عیب یابی اف اف ها کار هرکسی نیست همین مشکل برای من بود منبع رو بردم گذاشتم دم در نزدیک قفل مشکل حل شد
    قم الکترونیک

دیدگاه

یه چیز عجیب دیگم دیدم . طبقه سوم که نگاه کردم دیدم از خروجی کلید وصل کرده به C اینو برای چی وصل کرده؟

در ضمن هیچ جریانی از کلید طبقه 4 نمیگزره حتی با میکرو آمپر متر اندازه گرفتم

دیدگاه

با سلام
        با سوالات زیر شاید به نتیجیه خوبی برسیم !
        ایا درب باز کن ایفون قبلا کار میکرد ؟
        ولتاژ و میزان جریان طبقه سوم چقدر میباشد ؟
        سیم کشی طبقه چهارم که پوسیده نمیباشد ؟

راهنمایی :
        شما ابتدا دوسر سیم را در طبقه سوم به هم گره بزنید و در طبقه چهارم با استفاده از تست بوق دیود سیمها را تست نمایید برای تشخیص دقیق سیمها !
        میزان مقاومت سیمها را در بین دوطبقه دوم سوم و سوم چهارم برسی نمایید ، اگر میزان فاصله یکسان باشد باید میزان مقاومتها یکسان باشد !

خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          یه چیز عجیب دیگم دیدم . طبقه سوم که نگاه کردم دیدم از خروجی کلید وصل کرده به C اینو برای چی وصل کرده؟

در ضمن هیچ جریانی از کلید طبقه 4 نمیگزره حتی با میکرو آمپر متر اندازه گرفتم
          کلک زده مثل طبقه ی چهارم بوده مشکلش برق از اون گرفته من هم قبلا این کار رو کردم اما بعضی اوقات مشکل زا میشه درسته که a,B,C برای صداست اما C هم برق داره ولی توصیه می کنم این کار رو نکن
          قم الکترونیک

دیدگاه

شما شستی طبقه 4 را چک کردی؟ شاید شستی خراب باشه
            شستی را فشار بده ببین ولت متر صفر میشه یا نه.
            بچه کجایی؟ جاهای گرمسیر هسته ی بوبین دربازکن به خوبی مغناطیس نمیشه به خاطر گرما.مخصوصا" که فرمودی 10 ولت داری نه 12!
            سیمهای کجا را به هم میزنی و ولت متر و آمپرمتر کجا وصل اند؟
            اللّهمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّدِ وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

دیدگاه

مهندس کلید درب کن طبقه چهار را بزن دم در ببین ولتاژ دو سر در بازکن میاید اگر جواب مثبت نیست کلید یا ارتباطات مشکل داره
              ولی اگر ولتاژ کمی میاید یه رله بزار و برق درب بازکن را از آن بگیر ( مثل آفتامت ماشین - تقویت جریان و یا بهتر بگم جبران افت ولتاژ در مسیر به علت طولانی بودن آن را حذف میکند)
              :redface:
              کمتر سخن گویم
              بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                با سلام
                با سوالات زیر شاید به نتیجیه خوبی برسیم !
                ایا درب باز کن ایفون قبلا کار میکرد ؟
                بله برای همه تبقات کار میکرد غیر از این 4 رومی.

ولتاژ و میزان جریان طبقه سوم چقدر میباشد ؟
                متعسفانه امکان اندازه گیریش نیست طبقه 3 خالیه دیروزم شانسی صابخونش اومده بود یه سر بزنه که دستگیرش کردیم :icon_razz:
                ولی اینکه 0 آمپر از سیم ها عبور میکنه وقتی به هم وصلش میکنم خیلی عجیبه! آخه

سیم کشی طبقه چهارم که پوسیده نمیباشد ؟
                سیم کشی نو هستش بخاطر اینکه یه آیفن تصویری کشیده شده حدود 2 ساله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HPLNVQH
                  شما شستی طبقه 4 را چک کردی؟ شاید شستی خراب باشه
                  اصلا سیم های شاستی رو کشیم بیرون از اون ترمینال E-F بازم فرقی نکرده.

بچه کجایی؟ جاهای گرمسیر هسته ی بوبین دربازکن به خوبی مغناطیس نمیشه به خاطر گرما.مخصوصا" که فرمودی 10 ولت داری نه 12!
                  سیمهای کجا را به هم میزنی و ولت متر و آمپرمتر کجا وصل اند؟
                  مشکل اینه که جریان میکرو آمپری هم رد نمیشه! با میکرو آمپر متر اندازه گرفتم. آمپر متر رو جای کلید وصل کردم ولت متر رو هم توی عکس ببینید. بالا هست

دیدگاه

خوب اگر هیچ جریانی نمیگذره یعنی قطعه سیم دیگه. از یه زوج دیگه استفاده کنید.اگر از یه زوج دیگه استفاده کردید باید طبقه پاین با e,f موازیش کنید.حالا از طبقه 2وم یا 3وم. وقتی هیچ جریانی نمیگذره قطعه دیگه.ولی بعضی وقتا ترانس جریانش کمه که باز یه جریانی میگذره.شما یا سیم e,f رو اشتباه زدید طبقه 4 یا از طبقه 3وم مشکل داره توی سربندیش. یعنی توی واحد پایینیش e,f واحد بالا قطع شده
                    طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                      خوب اگر هیچ جریانی نمیگذره یعنی قطعه سیم دیگه. از یه زوج دیگه استفاده کنید.اگر از یه زوج دیگه استفاده کردید باید طبقه پاین با e,f موازیش کنید.حالا از طبقه 2وم یا 3وم. وقتی هیچ جریانی نمیگذره قطعه دیگه.ولی بعضی وقتا ترانس جریانش کمه که باز یه جریانی میگذره.شما یا سیم e,f رو اشتباه زدید طبقه 4 یا از طبقه 3وم مشکل داره توی سربندیش. یعنی توی واحد پایینیش e,f واحد بالا قطع شده
                      والا خودمم به همین مشکوکم. ولی هر چی فکر میکنم سیم ها رو بستم به همونایی که از پایین اومده بود! :sad:

دیدگاه

شاید سفیدشون اشتباه بستید. خیلی وقتا اگر خوب باز نکنید سیم سفیداشون با هم اشتباه میشن. به احتمال زیاد همین اشتباه کردید
                        طب اسلامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X