اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور PIR در دمای زیر صفر درجه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور PIR در دمای زیر صفر درجه

سلام سلام سلام.
    شبو روزتون بخیــــــــــــــــــــــــــــــــر.
    یه سوالی درمورد سنسورای PIR داشتم.
    سوالم اینه که اگه دمای محیط زیر صفر درجه باشه، عکسآ‌المعل سنسورا تغییری پیدا میکنه؟؟؟ اصلاً میتونه تشخیص بده؟؟؟
    والا جواب این سوال خیلی واسم مهمه.
    آخه میدونید چیه؟؟؟ درست کردنه همچین محیطی (منظورم محیطی با دمای زیره صفر درجه) خیلی سخته. چه برسه به اینکه بخوای اونجا تستش هم بکنی :-SS
    کمک کنید ممنونتون میشم.

درووووووود باد ECA و ECAای
    ?Why not

پاسخ : سنسور PIR در دمای زیر صفر درجه

نوشته اصلی توسط QUARK
    سلام سلام سلام.
    شبو روزتون بخیــــــــــــــــــــــــــــــــر.
    یه سوالی درمورد سنسورای PIR داشتم.
    سوالم اینه که اگه دمای محیط زیر صفر درجه باشه، عکسآ‌المعل سنسورا تغییری پیدا میکنه؟؟؟ اصلاً میتونه تشخیص بده؟؟؟
    والا جواب این سوال خیلی واسم مهمه.
    آخه میدونید چیه؟؟؟ درست کردنه همچین محیطی (منظورم محیطی با دمای زیره صفر درجه) خیلی سخته. چه برسه به اینکه بخوای اونجا تستش هم بکنی :-SS
    کمک کنید ممنونتون میشم.

درووووووود باد ECA و ECAای
    سلام فک کنم کار بکنه ... توی فریزر تستش کن ... -17 درجه هست!

دیدگاه

مرسی از پاسختون.
      آخه تو فریزر چطور تستش کنم؟؟؟ :(
      آخه میدونی مشکل من جیه؟؟؟ اصلاً من تو فریزر جا نمیشم که بخوام توش حرکت کنم خخخخخخخخخخ
      کاشکی میشد یه سر رفت سیبری میبری :rolleyes:

راستی تا دیر نشده یه تشکر خوشگل واسه لطفو جوابت بدم @};- @};- @};- @};-
      ?Why not

دیدگاه

کار نمیکنه عزیز. زیر صفر درجه به احتمال خیلی زیاد کار نمیکنه.دلیلشم نمیدونم. خودمم تاحالا تست نکردم.ولی حس 6شمم میگه کار نمیکنه. تو فرار از زندادن بودش فکر میکنم , محیط سرد کردن و با هیچ ترسی کارشون کردن
        طب اسلامی

دیدگاه

به نظرم بیا یه بوردت رو نسبت به رطوبت ایزوله کن
          در فریزر رو باز کن و این بورد رو بزار اون آخر یکی از کشو ها , بعد دستت رو جلوی فرسنل ه تکون بده ببین اصلا میبینه؟!؟!

دیدگاه

یه کار دیگه هم میشه کردش. اسپری دیدید وقتی میزنی اولش چقد یخه؟؟ ولی زود یخیش میره. اگر بتونید یه اسپری پیدا کنید که یه چند ثانیه بمونه یخیش و بعد بزنید روی لنز و بعد تست بگیرید فکر کنم راحت تر باشه
            طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
              یه کار دیگه هم میشه کردش. اسپری دیدید وقتی میزنی اولش چقد یخه؟؟ ولی زود یخیش میره. اگر بتونید یه اسپری پیدا کنید که یه چند ثانیه بمونه یخیش و بعد بزنید روی لنز و بعد تست بگیرید فکر کنم راحت تر باشه
              یعنس چی یخیش بمونه؟ :mrgreen: مثلا محیط رو با متان مایع پر کنه :mrgreen:, ؟؟؟

دیدگاه

یعنی موندگاریش زیاد باشه دیگه.5ثانیه هم بمونه میشه تست رو گرفت دیگه
                طب اسلامی

دیدگاه

اگه یه سردخونه گیر بیاری میشه اونجا تست کرد.
                  تست کردی به ما هم بگو نتیجشو..

دیدگاه

مبنای کار این سنسور بر اساس پرتوهایی هستش که از اجسام بالاتر از 0 مطلق ساتع میشه. پس باید با دماهای زیر 0 سلیسوس کار بکنه
                    برای تشخیص حرکت یک جسم فقط کافیه تابش گرمایی روی این سنسور تغییر کنه. یعنی اگر نیتروژن مایع هم بریزین جلوی سنسوری که خروجیس 0 هستش عمل میکنه چرا؟ چون تابش حرارتیشو عغییر دادین. ولی اینکه اگر سنسور رو توی دمای زیر 0 قرار بدین چقدر توی حساسیتش تاثیر میزاره باید به دیتاشیت سنسور مراجعه بشه.

دیدگاه

با یه سوپر مارکتی دوست شو :mrgreen: بعد ماژول آمادتو بذار داخل یخچال بستنیش طوری که لنزش رو به بیرون باشه بعد در یخچال رو ببند حالا دستتو که جلوش تکون میدی یه led چیزی از اون تو روشن میشه معلومه کار میکنه یا نه دیگه :nice:
                      AYRIC

دیدگاه

کار نمیکنه عزیز. زیر صفر درجه به احتمال خیلی زیاد کار نمیکنه.دلیلشم نمیدونم. خودمم تاحالا تست نکردم.ولی حس 6شمم میگه کار نمیکنه. تو فرار از زندادن بودش فکر میکنم , محیط سرد کردن و با هیچ ترسی کارشون کردن
                        پـــــــــــَ پسر تو چقد فیلم نیگا میکنی؟؟؟؟ کله اون فیلمو دیدی؟؟؟

نوشته اصلی توسط Amir safari
                        به نظرم بیا یه بوردت رو نسبت به رطوبت ایزوله کن
                        در فریزر رو باز کن و این بورد رو بزار اون آخر یکی از کشو ها , بعد دستت رو جلوی فرسنل ه تکون بده ببین اصلا میبینه؟!؟!
                        نه من منظورم یه جایی مثله سیبری که هوای اونجا زیره صفر درجه باشه تا منم توی دمای صفر درجه باشه. نه اینکه دستمو تو یه جای گرمآ‌تر تکون بدم.

نوشته اصلی توسط Amir safari
                        یعنس چی یخیش بمونه؟ :mrgreen: مثلا محیط رو با متان مایع پر کنه :mrgreen:, ؟؟؟
                        mahdifaheca جان با شماست

یعنی موندگاریش زیاد باشه دیگه.5ثانیه هم بمونه میشه تست رو گرفت دیگه
                        Amir safari جان اینبار ایشون با شمان :-"

نوشته اصلی توسط Behnam M.Omran
                        اگه یه سردخونه گیر بیاری میشه اونجا تست کرد.
                        تست کردی به ما هم بگو نتیجشو..
                        فکر بسیار خوبیه
                        حتماً سعی میکنم پیدا کنمو تست کنم.

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        مبنای کار این سنسور بر اساس پرتوهایی هستش که از اجسام بالاتر از 0 مطلق ساتع میشه. پس باید با دماهای زیر 0 سلیسوس کار بکنه
                        برای تشخیص حرکت یک جسم فقط کافیه تابش گرمایی روی این سنسور تغییر کنه. یعنی اگر نیتروژن مایع هم بریزین جلوی سنسوری که خروجیس 0 هستش عمل میکنه چرا؟ چون تابش حرارتیشو عغییر دادین. ولی اینکه اگر سنسور رو توی دمای زیر 0 قرار بدین چقدر توی حساسیتش تاثیر میزاره باید به دیتاشیت سنسور مراجعه بشه.
                        همیشه نظراتتونو قبول داشتم.
                        مرسی از پاسختون.
                        یه تحقیق تو دیتاشیتشون میکنم دوباره میام.

نوشته اصلی توسط roboreza
                        با یه سوپر مارکتی دوست شو :mrgreen: بعد ماژول آمادتو بذار داخل یخچال بستنیش طوری که لنزش رو به بیرون باشه بعد در یخچال رو ببند حالا دستتو که جلوش تکون میدی یه led چیزی از اون تو روشن میشه معلومه کار میکنه یا نه دیگه :nice:
                        فرض کن تو یه سوپری . اجازه میدی مغازت بشه آزمایشگاه یه سری بیکار =))
                        ?Why not

دیدگاه

سلام به نظرم کار نمیکنه طبق حرفای دوست خوبون کار این سنسور گرفتن پروتو هستش که انونم از جسم که دمای مطلق بالای صفر درجه داره خوبه سوال اینجاس که فردی توی یک جای سر اونم زیر 0 باشه باز هم دمای بدنش زیاد هست که بتونه پرتوی مادون قرمز ساته کنه از خودش که سنسور pir اونو بگیره و خروجی بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad: :sad: :sad: :angry: اگه اشتباه میکنم ( لطفا راهنمایم کنید چرا
                          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سنسور PIR در دمای زیر صفر درجه

نوشته اصلی توسط milad-admin
                            سلام به نظرم کار نمیکنه طبق حرفای دوست خوبون کار این سنسور گرفتن پروتو هستش که انونم از جسم که دمای مطلق بالای صفر درجه داره خوبه سوال اینجاس که فردی توی یک جای سر اونم زیر 0 باشه باز هم دمای بدنش زیاد هست که بتونه پرتوی مادون قرمز ساته کنه از خودش که سنسور pir اونو بگیره و خروجی بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad: :sad: :sad: :angry: اگه اشتباه میکنم ( لطفا راهنمایم کنید چرا
                            فرمایش شما درسته یادم رفته بود بگم هرچی دما از 0 مطلق بالاتر باشه این سنسورها بهتر عمل میکنن.

دیدگاه

ببین , مهندس آروین درست میگن!
                              اولا بیا توی دیتا شیت رو بخون (اگه حالشو داشته باشی ) ببین storage temp سنسور چنده؟ اصلا سخت افزارت تو دمای زیر صفر(سلسیوس) سالم میمونه؟!
                              دوما اگه سالم بمونه حرارت بدن یه طیف مادون قرمزه دیگه! تو سرما طیف مادون قرمز از بین نمیره که!!! (ضمنا رطوبت هم دشمن طیف مادون قرمزه! اونم رطوبت سرد)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X