اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش PIC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش PIC

دوستان ممنون میشه مقالاتی(در حد امکان فارسی)در مورد PICقرار بدید.(اگه ممکنه سایت یا وبلاگ های مرتبط رو هم معرفی کنید).اگه مقالات در مورد PIC18F4431.
    صبرت که تمام شد نرو!
    "معرفت"
    تازه از آن لحظه آغاز می شود...

پاسخ : آموزش PIC

نوشته اصلی توسط RoboRazi
    دوستان ممنون میشه مقالاتی(در حد امکان فارسی)در مورد PICقرار بدید.(اگه ممکنه سایت یا وبلاگ های مرتبط رو هم معرفی کنید).اگه مقالات در مورد PIC18F4431.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=160.0
    :mrgreen:

میخواین چیکار کنین؟ بروبچ!! همینجا هستن، تا حد امکان کمکتون میکنن. زمینه ی کاری رو مشخص بکنین تا راهنمایی ها دقیق تر بشه.

دیدگاه

راستش استادم بهم گفته که روی PIC18F4431 کامل کار کنم وهمه چیزشو یاد بگیرم ولی از طرف دیگه من هم تازه کارم و چن روزیه که به PICرو آوردم.نیاز به راهنمایی دوستان دارم
      صبرت که تمام شد نرو!
      "معرفت"
      تازه از آن لحظه آغاز می شود...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RoboRazi
        راستش استادم بهم گفته که روی PIC18F4431 کامل کار کنم وهمه چیزشو یاد بگیرم ولی از طرف دیگه من هم تازه کارم و چن روزیه که به PICرو آوردم.نیاز به راهنمایی دوستان دارم
        این میکرو هم مثل بقیه هست.تفاوت خاصی نداره.شما یه میکروی معروف از سری 18 مثل PIC18F452 رو هم بخونی، با این میتونی راحت کنار بیای.تفاوتهای اصلی و بارز تو رزولوشن PWM و نمونه برداری همزمان از دو کانال ADC و ماژول راه انداز شفت انکدر هست.

یادگرفتن همه چیه میکرو زمان زیادی میخواد.مگه بچه بازیه همه چیه میکرو رو برو یاد بگیر!! :eek:
        البته اگه با AVR کامل کار کرده باشین و همه چیزش رو بلد باشین، یاد گرفتنPIC از اون هم ساده تره.
        با دیتاشیت میکروهای PIC یه خرده سرو وکار داشته باشین میبینین که میکروی ساده ای هست و پیچیدگی نداره.

دیدگاه

میکرو PIC18F4431 رو کجا میشه گیر اورد ؟ این میکرو میتونه موتور سه فاز رو کنترل کنه .

دیدگاه

از کجا این رو فهمیدین؟ این میکرو فقط راه انداز شفت انکودر داره.
            و البته اینکه فرمودین میتونه موتور 3 فاز رو کنترل کنه، یعنی چه کنترلی؟

دیدگاه

این میکرو برا کنترل سرعت موتور سه فاز استفاده میشه خود میکروچیپ یه مثال براش زده که من پیداش نکردم . توی سایت هام انگار نیست و جوان هم موجود نداره . غیر شفت ایکدر 8 کانال pwm با دقت بالا داره . فقط مشکل گیر اوردنشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yusef12
                این میکرو برا کنترل سرعت موتور سه فاز استفاده میشه خود میکروچیپ یه مثال براش زده که من پیداش نکردم . توی سایت هام انگار نیست و جوان هم موجود نداره . غیر شفت ایکدر 8 کانال pwm با دقت بالا داره . فقط مشکل گیر اوردنشه .
                کم دقتی از من بود،دنبال ماژول ECCP بودم.
                صفحه ی 183 تا 212 دیتاشیت توضیحات کامل نوشته شده:

POWER CONTROL PWM MODULE

applications are supported by the PWM module:

Three-phase and Single-phase AC Induction
                Motors
                • Switched Reluctance Motors
                • Brushless DC (BLDC) Motors
                • Uninterruptible Power Supplies (UPS)
                • Multiple DC Brush Motors

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...