اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر

با سلام
    من میخوام یه شارژر خورشیدی واسه گوشیم بسازم
    مشخصات پنل خورشیدیم 5ولت100mAهست و مشخصات باتری گوشیمم 1350mA چجور باید جریان 100maرا به جریانی نزدیک به 800mA یا بیشتربرسونم
    با تشکر

پاسخ : شارژر

خب چرا اصلا میخوای این کار رو کنی؟
    شارژ میشه....فقط زمان میبره.....

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز
      مشخصاتی که دادی اگر روی پنل نوشته که هیچ کدومش واقعی نیست. اگر هم باشه در بهترین حالت این خروجی رو میده.
      بعد هم ، جریان که بیخودی از 100 به 800 نمیرسه.یا باید ولتاژ رو با DC to DC تبدیل به جریان کنی که نمیشه چون ولتاژ از 5 میاد پایین و گوشی برای شارژ 5 ولت رو قبول می کنه یا باید چند تا دیگه بگیری و سری موازی کنی که گرون تموم میشه.
      پس نمیشه این کار رو کرد.
      اگر هم بخوای باتری رو جدا از گوشی شارژ کنی که بحثش جدا ، بهترین حالت اگه جدا شارژ کنی لااقل 14 تا 15 ساعت :eek: برای شارژ وقت میخواد.تازه اگه کامل شارژ بشه.
      ببخشید زیادی حرف زدم :mrgreen:
      نیوتن غلط کرد !
      واسه بعضی عمل ها
      هیچ عکس العملی نیست !

دیدگاه

درود بر شما،
        تا جایی که من اطلاع دارم، شارژ کردن باتری پک های لیتیومی مستلزم یک روند متوازن سازی بین تک تک سلول های پک و سپس شارژ کردن با یک رژیم ویژه است و این طور نیست که به سادگی 5 ولت بدهیم به باتری تا آن را شارژ کند.
        پیشنهاد می کنم روی ساز و کار شارژ باتری های لیتیومی بیش تر مطاله کنید. این مقاله برای شروع خوب است:همچنین، ممکن است این نوشتار را نیز بپسندید:پیروز باشید
        جدیدترین ویرایش توسط مته به خشخاش; ۰۰:۴۱ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X