اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور دو طرف برد قطعه SMD بذارم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور دو طرف برد قطعه SMD بذارم؟

سلام به همه مهندسین
    من میخوام دو طرف یک برد دو رو قطعات SMD قرار بدم میشه بگین چطوری می تونم توی طراحی این کارو انجام بدم :nice:؟
    آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

پاسخ : چطور دو طرف برد قطعه SMD بذارم؟

قطعه رو که روی صفحه میارید روش راست کلیک کنید و change layer رو بزنید. با این کار قطعه میرور میشه و تو طرف دیگه قرار میگیره. مثلا تو پروتیوس اگه قطعه رو باشه پد هاش قرمز هست ولی اگر لایه زیر باشه پد هاش آبی هست.
    از توی خروجی 3 بعدی مدار هم میتونید چک کنید که قطعه ها رو درست جایگزاری کردید یا نه.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
      قطعه رو که روی صفحه میارید روش راست کلیک کنید و change layer رو بزنید. با این کار قطعه میرور میشه و تو طرف دیگه قرار میگیره. مثلا تو پروتیوس اگه قطعه رو باشه پد هاش قرمز هست ولی اگر لایه زیر باشه پد هاش آبی هست.
      از توی خروجی 3 بعدی مدار هم میتونید چک کنید که قطعه ها رو درست جایگزاری کردید یا نه.
      ممنون پیداش کردم
      آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

یه سوال دیگه هم دارم من یه برد با یه ابعادی دارم و المان ها رو چیدم دیدم جا کمه از کجا باید ابعاد برد رو بزرگ کنم؟
        و اینکه من می خوام شکل مربعی برد خودم رو تغییر بدم مثلا یه گوشه رو ببرم (کنج بدم) که توی جعبه جا بشه و یا گوشه های برد رو زائده دار کنم و یا یه قسمت هایی رو سوراخ کنم واسه پیچ.
        واسه طراحی از پروتل استفاده میکنم
        فکر کنم بیشتر از یه سوال شد!!!

دیدگاه

برای پروتل نمیدونم کجا هست گزینه هاش اما این تعریف ها تو همه ی برنامه ها استاندارد وجود دارند.
          برای تغییر سایز برد و یا شکل اون با ابزار طراحی شکل مورد نظر رو اطراف قطعات بکشید و بعدش روی این شکل راست کلیک کنید و layer اون رو به board edge تغییر بدید. برای قرار دادن جای پیج هم اول باید جای پیج رو طراحی کنید و توی طراحیتون اندازه سوراخ و اندازه مسی که اطراف پیچ میمونه و .... رو تعیین میکنید. طراحی جای پیچ مثل طراحی قطعه معمولی هست.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

design -->board shape -->Redefinboard shape برای تغییر اندازه محیط طراحی.
            با استفاده از shift+space می تونید زاویه مختلف رو موقع معرفی محدوده برد انتخاب کنید.
            برای قرار دادن پیچ در حالت معمول و ساده هم می تونید از یه پد با سایز بزرگ استفاده کنید.
            موفق باشید.

حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
              design -->board shape -->Redefinboard shape برای تغییر اندازه محیط طراحی.
              با استفاده از shift+space می تونید زاویه مختلف رو موقع معرفی محدوده برد انتخاب کنید.
              برای قرار دادن پیچ در حالت معمول و ساده هم می تونید از یه پد با سایز بزرگ استفاده کنید.
              موفق باشید.
              ممنون متوجه شدم اما یه سوال دیگه هم دارم
              من میخوام واسه بردم چند تا خار بذارم که توی جعبه قرار بگیره یعنی چند جای بردم یه زائده بیرون زده داره بهتره با همین روشی که شما گفتین این زائده رو ایجاد کنم یا با خط های بنفشی که توی لایه ی mechanical 1 وجود داره هم میشه این شکل ها رو ایجاد کرد؟

دیدگاه

اگه به قول شما جای زائد اضافه بکنید موقع پرینت گرفتن چیزی رو نشون نمیده.بهتره از لایه keep out layer برای معرفی محدوده استفاده کنید بعد با استفاده از معرف محدوده برد کاملش کنین.
                حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X