اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت ال سی دی 2.8 اینچ با ال سی دی 3.2 اینچ فروشگاه eca

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت ال سی دی 2.8 اینچ با ال سی دی 3.2 اینچ فروشگاه eca

تفاوت چیپست کنترلی ili9325 - ili9320 ال سی دی 2.8 موبایل n96 با چیپست SSD1289 ال سی دی 3.2 اینچ چیه؟
    کدوم یکی از این دو تا کار باهاش راحت تره ؟ و این که ایا دستورات ان ها و کد دستوریشان برای کامپایل کردن فرق می کند؟
    اگه می شه بیاید کمک کنید
    پیروزی یعنی : توانایی رفتن از یک شکست ، به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق . . .
    ------------------------------------------------------------ - - -
    صبرت که تمام شد نرو!
    "معرفت"
    تازه از آن لحظه آغاز می شود...

پاسخ : تفاوت ال سی دی 2.8 اینچ با ال سی دی 3.2 اینچ فروشگاه eca

چرا این سوال رو پرسیدید؟
    به فکر چی هستید؟ فکر کنم کتابخونه واسه هر دوش پیدا میشه. از لحاظ کار کردن هم فکر میکنم هر دو یکی هستن.

دیدگاه

تفاوت چیپست کنترلی ili9325 - ili9320 ال سی دی 2.8 موبایل n96 با چیپست SSD1289 ال سی دی 3.2 اینچ چیه؟
      کدوم یکی از این دو تا کار باهاش راحت تره ؟ و این که ایا دستورات ان ها و کد دستوریشان برای کامپایل کردن فرق می کند؟
      اگه می شه بیاید کمک کنید
      تفاوتشون رو من هم نمیدونم. ولی خودم با ilii9325ش کار کردم و اگه کمکی بخوایین، هم ک آماده دارم باهاش و همم اینکه کمی تجربه!

درهرصورت، اگه فرقشونو فهمیدین، به ما هم بگین! خوشحال میشی اطلاعات ما هم بالا بره!

:job:
      قامت انسان با لباس انسانیت شکل می گیرد،
      والا مترسک جالیز را هم می توان لباسی فاخر پوشاند

(عبدالرضا کشاورز)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط --نیلوفر--
        درهرصورت، اگه فرقشونو فهمیدین، به ما هم بگین! خوشحال میشی اطلاعات ما هم بالا بره!

فرق چیشون رو بدونید!؟ به هر دو نگاه کنید چند تا پایه خاص واسه کارشون دارن که با اونا باهاشون کار میکنید(که تقریبا کاملا هم شبیه هم هستن). چه اهمیتی داره که این دو یا سه چیپ چه فرقی میکنن؟
        اگه کنجکاو هستین(که البته به نظر من هیچ توجیه درستی نداره)، با جستجو دیتاشیت گیرتون میاد.

دیدگاه

تفاوتشون رو من هم نمیدونم. ولی خودم با ilii9325ش کار کردم و اگه کمکی بخوایین، هم ک آماده دارم باهاش و همم اینکه کمی تجربه!

سلام نیلوفر خانوم
          من چون می خواستم یه ال سی دیه رنگی بگیرم البته ماژولش رو . خود همین سایت هم دو تا ماژول برا این ال سی دی ها با اندازه 2.8 اینچ و 3.2 اینچ برا فروش داره
          حالا می خواستم ببینم کدوم بهتره .
          حالا که اینطوریه و شما دوست عزیز هم با ال سی دی 2.8 اینچ(احتمالا) با چیپ ili9325 کار کردین
          من هم ال سی دی 3.2 اینچی رو بگیرم و باحاش کار کنم
          در صورت امکان هم در مورد برنامه هاش توضیح بدین (البته یه سوال شما با بسکام کار کردین؟)
          تا با تفاوت هاش بیشتر اشنا بشیم
          در صورتی که امکان داره لطفا اطلاع بدید
          باتشکر
          پیروزی یعنی : توانایی رفتن از یک شکست ، به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق . . .
          صبرت که تمام شد نرو!
          "معرفت"

دیدگاه

سلام بر elec200

حالا که اینطوریه و شما دوست عزیز هم با ال سی دی 2.8 اینچ(احتمالا) با چیپ ili9325 کار کردین
            باید بگم که من با همون 2.8 اینچیش کار کردم

(البته یه سوال شما با بسکام کار کردین؟)
            من با c و البته codevision کار میکنم

در صورت امکان هم در مورد برنامه هاش توضیح بدین
            چه جور برنامه ای منظورتونه؟

تا با تفاوت هاش بیشتر اشنا بشیم
            اینم ایده خوبیه...

با احترام

(عبدالرضا کشاورز)

دیدگاه

فرق چیشون رو بدونید!؟ به هر دو نگاه کنید چند تا پایه خاص واسه کارشون دارن که با اونا باهاشون کار میکنید(که تقریبا کاملا هم شبیه هم هستن). چه اهمیتی داره که این دو یا سه چیپ چه فرقی میکنن؟
              اگه کنجکاو هستین(که البته به نظر من هیچ توجیه درستی نداره)، با جستجو دیتاشیت گیرتون میاد.
              ممنون از راهنماییتون.. ولی تجربه دیگران چیزی نیست که بشه از توی دیتاشیت بدست آورد...همه تفاوتها رو تو دیتاشیتها نمینویسن...
              اصلا شایدم فرقی نداشته باشن!

(عبدالرضا کشاورز)

دیدگاه

پاسخ : تفاوت ال س د 2.8 انچ با ال س د 3.2 انچ فروشگاه eca

2.8" خیلی کوچیکه.... 3.2" بهتره.
                کتابخانه tftlcd_functions مربوط به کدوم ال سی دی میشه؟؟؟
                میخوام ال سیدی بخرم ولی نمیدونم این کتابخونه مربوط به کدومشونه. :read:

دیدگاه

میخوام ال سیدی بخرم ولی نمیدونم این کتابخونه مربوط به کدومشونه
                  من با 3.2 اینچیش کار نکردم ولی این کتابخونه برای 2.8 اینچی که استفاده میشه...

(عبدالرضا کشاورز)

دیدگاه

کتابخانه مربوط به چیپ کنترلر السیدی 3.2 ( ssd1289 ) :
                    http://mortazavi91.persiangig.com/projects/ssd1289.rar

البته راستش خودم فرصت نکردم تست کنم . اگر مشکلی در راه اندازیش بوجود اومد بگید تا با هم دیگه حلش کنیم.
                    راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587.0
                    کوچ کردن از کدويژن به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81025.0 : AtmelStudio
                    نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81071
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
                    انشالله به زودي تاپيک ها به روز رساني خواهد شد،

دیدگاه

باید بگم که من با همون 2.8 اینچیش کار کردم
                      من با c و البته codevision کار میکنم
                      چه جور برنامه ای منظورتونه؟
                      اینم ایده خوبیه...

با احترام
                      سلام بر ---نیلوفر--- عزیز
                      خیلی خوش حال شدم با نظر بنده موافقت کردین
                      می خواستم ببینم شما تونستین ال سی دی که در اختیار دارین رو به طور گرافیکی راه اندازی کنین؟
                      برای چه کاری راه اندازیش کردین؟و با چه میکرویی؟
                      من به تازگی ال سی دی 3.2 اینچ خریداری کردم
                      اونطور که می بینم یک عدد پایه از ال سی دی 2.8 اینچ کم تر داره ، به خاطر همون می خواستم بپرسم شما تو کد ویژن پایه ها رو دونه دونه معرفی کردین ؟اگه امکان داره و زحمت نمی شه یکی از برنامه های سادتون رو بزارید ببینم می تونم با ال سی دیه 3.2 اینچ راه اندازی کنم
                      البته باز می گم اگه امکان داره
                      در نهایت باید بگم من خیلی تعجب زده و خوشحال شدم که می بینم بالاخره یکی از لیسانسی های رشته برق وارد این زمینه ها می شن
                      در ضمن خیلی خیلی از همکاریتون ممنون
                      نوشته اصلی توسط RubeuS
                      کتابخانه مربوط به چیپ کنترلر السیدی 3.2 ( ssd1289 ) :
                      http://mortazavi91.persiangig.com/projects/ssd1289.rar

البته راستش خودم فرصت نکردم تست کنم . اگر مشکلی در راه اندازیش بوجود اومد بگید تا با هم دیگه حلش کنیم.
                      جناب Robeus
                      باسلام
                      از همکاریتون بسیار ممنون اگر فرصت کنم به زودی حتما از برنامه شما استفاده می کنم و نتیجه رو بهتون خبر می دم
                      الته چه بهتر که ابتدا ----نیلوفر----- عزیز این برنامه رو امتحان کنن چون ایشون مدارشو به احتمال زیاد دارن و ساختن
                      باز هم سپاس
                      نوشته اصلی توسط saeiddiod
                      2.8" خیلی کوچیکه.... 3.2" بهتره.
                      کتابخانه tftlcd_functions مربوط به کدوم ال سی دی میشه؟؟؟
                      میخوام ال سیدی بخرم ولی نمیدونم این کتابخونه مربوط به کدومشونه. :read:
                      سلام saeiddiod محترم
                      در جواب شما باید بگم این دو تا ال سی دی خیلی از لحاظ اندازه تفاوت ان چنانی ندارن و برای کار های صنعتی باید به سراغ ال سی دی های 4.3 و 5 و 7 و9 اینچ رفت البته بماند که هر کدام درد سر راه اندازی خودشان را دارند.
                      من چون با این کتابخونه کار نکردم در صورت راهنمایی ---نیلوفر--- حتما به سوال شما در رابطه با کارکرد ان با 3.2 اینچ پاسخ خواهم داد
                      من کلی گشتم ولی توی فایل کتابخونه های کدویژن نتونستم این کتابخونه رو پیدا کنم میشه راهنمایی بفرمایید تو کجاس؟
                      در ضمن شما برای چه کاری می خواهید ؟ ایا 3.2 اینچ و یا 2.8 اینچ پاسخگوی کار شما خواهد بود؟
                      با تشکر فراوان از دوستان گرامی
                      صبرت که تمام شد نرو!
                      "معرفت"

دیدگاه

تفاوت این دو السیدی برمیگرده به کنترلرشون که باعث میشه کتابخونه های هرکدوم مخصوصبه خودشون باشه
                        مزیت 3.2 اینچی اینه که اولا سایزش بزرگتره و همچنین کنترلرش که ssd1963 باشه در السیدی های 5 و7 اینچی هم موجوده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cyber68
                          تفاوت این دو السیدی برمیگرده به کنترلرشون که باعث میشه کتابخونه های هرکدوم مخصوصبه خودشون باشه
                          مزیت 3.2 اینچی اینه که اولا سایزش بزرگتره و همچنین کنترلرش که ssd1963 باشه در السیدی های 5 و7 اینچی هم موجوده.
                          سلام cyber68 عزیز
                          ممنون از راهنماییتون ولی من بین ال سی دی های 4.3 و 5 و 7 و.. اینچی سرچ می کردم متوجه شدم فقط ssd اول اونها فقط یکیه ولی چهار عدد بعدیش فرق میکنه این باعث مشکل در کار کردن با اون ها نمی شه؟
                          صبرت که تمام شد نرو!
                          "معرفت"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elec200
                            سلام cyber68 عزیز
                            ممنون از راهنماییتون ولی من بین ال سی دی های 4.3 و 5 و 7 و.. اینچی سرچ می کردم متوجه شدم فقط ssd اول اونها فقط یکیه ولی چهار عدد بعدیش فرق میکنه این باعث مشکل در کار کردن با اون ها نمی شه؟
                            در مورد این مثالی که من دیدم که یکی هست:
                            http://www.****.ir/forum/showthread.php?t=6622
                            ****=ایران میکرو
                            به این نکته ای شما گقتین برنخورده بودم.

دیدگاه

سلام بر elec200

عذر میخوام که دیر جوابتون رو میدم....

می خواستم ببینم شما تونستین ال سی دی که در اختیار دارین رو به طور گرافیکی راه اندازی کنین؟
                              بله، هم کد آماده هس براش که کار آقای علی ایمانی فر ه. هم هم اینکه یه سری کارهای دیگه هم خودم باهاش کرده ام....

و با چه میکرویی؟
                              فعلا با atmega32a کار میکنم.

شما تو کد ویژن پایه ها رو دونه دونه معرفی کردین ؟
                              بله لازمه که این کار رو بکنین.

گه امکان داره و زحمت نمی شه یکی از برنامه های سادتون رو بزارید ببینم می تونم با ال سی دیه 3.2 اینچ راه اندازی کنم
                              فعلا همون کد آماده آقای ایمانی فر رو براتون پلود میکنم
                              http://s3.picofile.com/file/78776951...ments.rar.html

در نهایت باید بگم من خیلی تعجب زده و خوشحال شدم که می بینم بالاخره یکی از لیسانسی های رشته برق وارد این زمینه ها می شن
                              بنده هنوز دانشجوی کارشناسی ام! مگه یه لیسانس برق وارد همچین زمینه های کاری نمیشه؟

در ضمن خیلی خیلی از همکاریتون ممنون
                              خواهش میکنم.. همینطور که انتظار دارم جواب سوالهام رو بگیرم، باید تا جایی که میتونم، به بقیه هم کمک کنم دیگه! گرچه حدس میزنم این کتابخونه زیاد با واسه شما سازگاری نداشته باشه...

من کلی گشتم ولی توی فایل کتابخونه های کدویژن نتونستم این کتابخونه رو پیدا کنم میشه راهنمایی بفرمایید تو کجاس؟
                              این کتابخونه جزو libraryهای codevision نیست.. باید خودتون به پروژتون اضافش کنین...

(عبدالرضا کشاورز)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X