ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

ساخت خازن متغییر برای بانکهای خازنی

یک سوال
    آیا سیستم های جدید خنثی کردن بار راکتیو شبکه رو میشناسید؟؟؟
    دیاگرام کلی به این صورته:
    یک نمونه بردار بار راکتیو شبکه
    پردازش اطلاعات و ارسال به سوییچر
    انتخاب میزان توسط سوییچ زنی

کی میتونه اطلاعات ریز ودقیقتری به من بده :applause: :wow:

متشکر می شم :nerd:
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

پاسخ : ساخت خازن متغییر برای بانکهای خازنی

البته ایراد های مهم این سیستم که قابل بحث هستند عبارتند از :
    1) تغییرات مقدار خازن در شبکه همواره به صورت پله ای وغیر خطیه

2)کلید زنی اشتباه در سیستم باعث خسارت های سنگین مثل اضافه ولتاژ اضافه جریان و در نتیجه سوختن کابل های اانتقال در سیستم میشه
    هدف این پست بررسی یک خازن متغییر خطی در سیستم می باشدکه از این رو مش
    کل عمده جلوگیری می کنه

به نظر شما ساخت این چنین سیستمی ممکنه
    نظرات خودتون رو در این مورد بیان کنید
    متشکرم :nerd:

بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2008/01/04
    158
    3

سلام
    بازم يكنفر كه با كمتر از 50 آمپر حال نميكنه.
    با درنظر گرفتن نكاتي كه دوست عزيزم آقاي سلف گفتن بايد بگم سيستم هاي مرسوم در اصلاح ضريب قدرت دو جورند اولين دسته سيستم هائي هستن كه بانكهاي خازني كه بار خازني مورد نياز خط رو به صورت پله اي وارد خط ميكنن كه در اين سيستم ها ما هيچوقت كسينوس في يك نمي رسيم .اما با توجه به تعداد پله هائي كه داريم ميتوانيم به مقدار خوبي اين ضريب رو اصلاح كنيم.
    روش دوم به (SVC(Static Var Compensator معروفه كه در روش ما يك بار تركيبي سلفي وخازني داريم كه بار خازني بازم به صورت پله اي ولي با اين تفاوت كه هميشه بيشتر از مقدار مورد نياز خط است رو وارد ميكنيم ميزان بار سلفي مورد نياز براي رسيدن ضريب توان يك رو با يك بار سلفي (راكتور)متغير كه توسط SCR كه زاويه آتش ان تابع ميزان بار سلفي مورد نياز براي رسيدن به ضريب توان يك است كنترل ميشود.
    البته نكاتي كه دوستمون گفتن ممكنه پيش بياد اما اين وظيفه طراح است كه زمان طراحي اونها و در نظر بگيره و تهميدي براي اونها پيدا كنه. اما اين روشها به اضافه روش ايراني يعي محاسبه بار خازني مورد نياز به صورت فصلي و وارد كردن اونها به صورت دستي توسط نگهبان يا سرايدار كارخانه مدتهاست استفاده ميشه.
    موف باشيد.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

:icon_razz:
    induct در لغت به معنی درک کردن با دقت بالا می باشد
    معنی تخصصی برقی اون هم عبارتست از:
    effect of magnetic flux
    :nice: شوخی بود
    سلف هم اسم قشنگیه
    البته اسم من امیر

خیلی ممنون از پاسخ آقا رضا
    در مورد به دست آوردن کسینوس فی یک در شبکه استفاده ی سلف و خازن در شبکه
    و تهیه ی بار خازنی مطلوب توسط سوییچینگ خازن و سلف متغییر می تونم بگم روش
    کاملا جالب و کاربردیه :nerd:
    البته من دلیل اجرا نشدن این سیستم رو به صورت رایج و فراگیر در صنعت از اساتید جویا شدم

دلایل غیر کاربردی بودن اون رو بیان می کنم:(فقط به صرفه نبودن اقتصادی)
    1) به دلیل جریان بالا در شبکه نیاز به یک سلف با سیمی سطح مقطع بالا نیاز است(قطر بالای سیم لاکی)
    2)برای انتقال فوران مغناطیسی سلف نیاز به هسته ی بزرگ مغناطیسی می باشد
    3)برای تغییر مقدار سلف نیاز به کلید های سلکتوری جریان بالا و گران قیمتی می باشد
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

البته
    من روی پروژه ی خازن متغییر کار کردم وتا حدودی
    به نتیجه رسیدم طرح کاملا کاربردی و خوبیه
    نیاز به حمایت مالی و اطلاعاتی دارم
    کسی می تونه تو این زمینه من رو راهنمایی کنه
    متشکرم :job:
    2008/01/04
    158
    3

سلام آقاي سلف يا زبل(البته من ترجيح ميدم سلف يا Inductor) صدات كنم
    ميتوني در مورد خازن متغيير بيشتر توضيح بدي كه ايدت چيه .مشكلي در مورد سوئيچ خازن وجود داره انكه خازن رو نميتوان بصورت phase angelكنترل كرد بدليل اينكه در لحظه وصل كردن ولتاژ جريان يورشي بالائي از اون عبور ميكنه وكريستال سوئيچ رو از هم ميپاشونه.تنها راهش اينكه خازن رو در لحظات عبور از ولتاژ از صفر بياري رو خط كه اونم ميشه سوييچ با بار كامل.اينها رو ميگم چون منم يه كارهايي تو اين زمينه انجام دادم.البته من راهي كه به ذهنم رسيده اينكه ما خازن رو در لحظه صفر ولتاژ وارد خط كنيم و كنترل فاز رو به صورت عكس انجام بديم.يعني پس وصل خازن در زاويه موردنياز اونو قطع كنيم كه اينكار با scrكه اقتصادي ترين قطعه است انجام پذير نيست مگر اينكه gto يا سوئيچ هاي ترانزيستوري fet يا igbt كه در جريان هاي بالا گرانند استفاده كنيم.
    در مورد واريستور براي كوره القائي سئوالي داشتم شما ولتاژ سوئيچينگتون چقدره چون اين ورايستورها 230 ولته وا گه فقط برق تكفاز رو يكسو كنيد حدود 300 ولت خواهيد داشت و واريتسور ميسوزه .
    و در مورد مقاومت كربني توان مورد نياز چقدره چون ا ين مقاومت ها فكر كنم حداكثر يكي دو وات بشتر نباشه.
    موفق باشي
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

واریاببل و تریمر از جمله خازن های متغییر غیر صنعتی که بیشتر در مخابرات استفاده میشه
    که تقریبا همه با اونها آششنا هستن

اساس تغییر ظرفیت خازنی در این المان ها چیه؟؟؟ :nerd:
    خوب مشخصه
    تغییرات در اندازه ی صفحات خازنی وهمچنین تا حدودی تغییر فاصله ی صفحات
    ویژگی این خازن ها تغییر ظرفیت خطی اونها البته به صورت مکانیکیه
    فکر کنید اگه میشد یک خازن با این ویژگی (تغییر ظرفیت خطی ) در اختبار برق صنعتی می زاشت چی می شد :wow:
    ایده من تو این زمینه این بود ما می تونیم یک خازن با تغییر ظرفیت خطی برای کار های صنعتی بسازیم
    البته تغییرات ظرفیت به صورت مکانیکی نبود
    این کار من با تاثیر گذاری روی دی الکتریک خازن البته با تاثیرات خارجی روی دی الکتریک انجام دادم
    خوشبختانه جواب هم داد :wow:
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

سوالتو زمینه ی مقاومت و کوره ی القایی تو صفحه ی الکترونیک صنعتی جواب می دم
    2008/01/04
    158
    3

سلام
    ايده خيلي جالبيه اما فكر ميكني بتوني رو ظرفيت بالايي كه براي اينكار لازمه پيادهاش كني.
    موفق باشي
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

با تکنولوژی کاملا مبتدیانه تا 1 میکرو فاراد رسوندم
    فکر می کنید با این حساب می تونم ازش نتیجه بگیرم

نظر شما تو این سایت خیلی مهمه
    اگه اطلاعاتی تو این زمینه دارین برام بفرستین
    متشکرم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11