اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوع پوشش پد lcd , پردازنده ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوع پوشش پد lcd , پردازنده ها

سلام
    یه سوالی که ذهنمو مشغول کرده نوع پوشش روی پد های lcd های کارکتری هست .
    کسی میدونه چرا رنگش مثل طلا هست ولی مثل مس نیست ؟ یعنی روی پدها ابکاری طلا شده ؟؟چرا ؟
    یا این cpu های اینتل که میگن پایه هاش از طلاست کسی بررسی کرده ببینه صحت داره ؟ اگه درست باشه محشره ؟؟

ممنون
    الهم عجل الوليک الفرج

پاسخ : نوع پوشش پد lcd , پردازنده ها

تا جایی که بنده اطلاع دارم این موضوع که از طلا استفاده میشه صحت داره.حتی سیستم موشکی تاو 50 متر از 340 متر طول سیم رابط از طلا هستش.
    فک کنم فک کنم فک کنم طلا تو فرکانس بالا رسانایی بهتری داره همچنین درصد اکسید شدن خیلی پایین هستش.

به این متن توجه کنید:دستگاه های الکترونیکی حالت جامد مدرن از قبیل کامپیوترها نیاز به کنکتورها، کنتاکت های سوئیچ، اتصالات لحیم کاری شده و سایر اجزای معینی دارند که بایستی کاملا عاری از هر گونه لایه و فیلم کدر و تیره با مقاومت زیاد باشند و دیگر آنکه به جهت عمر دستگاه بایستی از نظر شیمیایی و متالوژیکی پایدار باقی بمانند. در سیستم های الکترونیکی نظامی و شهری پیچیده، به صورت روزافزونی از طلا برای مطمئن شدن از عملیات وابسته تحت یک محدوده ی وسیع از شرایط عملی(عملیاتی) استفاده می شود. از طلا در ساخت دیودها، ترانزیستورها و بعضی قطعات الکترونیکی که می بایستی دارای مقاومت شیمیایی و حرارتی در موقع ساخت باشند استفاده می شود. آلیاژهای طلا از دیرباز در تجهیزات الکتریکی معینی به کار برده شده اند از جمله می توان به اجزای ویژه ای از دستگاه پتانسیومترها و در جاهایی که تولید مجدد، دوبله کردن و دوباره خوانی از دیدگاه صنعت الکترونیک دربلند مدت امری اساسی می باشد، اشاره کرد. سیم هایی از آلیاژ ( طلا- پالادیم ) در ترموکوپل ها مورد استفاده قرار می گیرند به ویژه آنهایی که برای اندازه گیری دماهای بالا در بعضی از فرآیندهای صنعتی و موتورهای هواپیما، مورد استفاده واقع می شوند
    طلا بهآ‌دلیل هدایت الکتریکی بالا و مقاومت در برابر اکسید شدن، اهمیت ویژهآ‌ای در ساخت تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری دارد.

منبع:
    http://www.zar.ir/News/News-3078.aspx

حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

سلام
      ولی بنظرت فرکانس بالا از چه محدوده ای تعریف میشه ؟
      یعنی پردازنده روی lcd سرعتش از مگا 32 بیشتره که دیتا باسش نیاز به روکش طلا داشته باشه تا نویز نگیره یا مسیر ارتباطی خراب نشه .
      بنظرم اگر این طور باشه همه ما تو طراحی برد باید در اخر یه روکش طلا بدیم .
      مگر اینکه بدلیل مسیر کوتاه دیتا باسش با میکرو که اونم از نوع قطره ای هست یرای کاهش نویز و درست کارکردن نمایشگر روکش میدن اگر نه چینی جماعت برای یه lcd 4 5 دلاری میاد روکش طلا بده . نه خدایش ؟؟؟
      الهم عجل الوليک الفرج

دیدگاه

برای جلو گیری از اکسید شدن از طلا استفاده می کنن.نگا کنید ما تو ایران ماشینایی مثل سمند یا پراید یا ... تولید میکنیم که وقتی از کارخونه میاریم بیرون باید یه ماه تو این نمایندگی ها آواره بشیم تا عیب و ایرادای ماشین رو درست کنیم اما یه شرکتی مثل bmw یا بنز یا ... اونور دنیا ماشین درست میکنن و به شرط باز نشدن قسمت x یا y ماشین اون رو گارانتی میکنن.
        وقتی بحث کیفیت پیش بیاد قاعدتا هر شرکتی برای پیدا کردن اسم و رسم و فروش زیاد هر کاری میکنه اگر گرون هم دربیاد افرادی که قدر اینجور کارهارو میدونن پولش پرداخت میکنن اما واسه افرادی مثل من فقط قیمت مهمه حالا اگر شده ده تا هم از یه قطعه بخرم بازم خراب بشه.فک کنم اگر قیمت تموم شده یکم بیشتر بشه ولی کیفیت بالا بره مورد قبول باشه.
        برای عایق کاری هم که سولدرماسک استفاده میشه و برای جاهایی که احتمال داره لحیم کاری بشه از این روش اسستفاده میکنن.
        یادمه یه جا میخوندم به مقدار زیاد تو رادار f14 از طلا استفاده شده.پردازندش هم 8088 اینل هست.البته نه به خاطر پردازنده بلکه به خاطر فرکانس بالای کاری رادار.
        چیزی که یادم رفت بگم اینه که فک نکنید میان سه کیلو طلا بمالن به مدار.اگه با یه سوزن رو مسیر های طلایی خط بندازین میبینین که یه لایه خیلی نازکه.
        تازشم کسی نگفته که چینی ها حتما طلا میمالن به بردشون.بعید نیست که با صدتا مواد دیگه قاطی کنن.

اساتیدی هستند که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشن.

توصیه میکنم به وب سایت ارا پی سی بی یه سر بزنین.
        حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
          برای جلو گیری از اکسید شدن از طلا استفاده می کنن.نگا کنید ما تو ایران ماشینایی مثل سمند یا پراید یا ... تولید میکنیم که وقتی از کارخونه میاریم بیرون باید یه ماه تو این نمایندگی ها آواره بشیم تا عیب و ایرادای ماشین رو درست کنیم اما یه شرکتی مثل bmw یا بنز یا ... اونور دنیا ماشین درست میکنن و به شرط باز نشدن قسمت x یا y ماشین اون رو گارانتی میکنن.
          وقتی بحث کیفیت پیش بیاد قاعدتا هر شرکتی برای پیدا کردن اسم و رسم و فروش زیاد هر کاری میکنه اگر گرون هم دربیاد افرادی که قدر اینجور کارهارو میدونن پولش پرداخت میکنن اما واسه افرادی مثل من فقط قیمت مهمه حالا اگر شده ده تا هم از یه قطعه بخرم بازم خراب بشه.فک کنم اگر قیمت تموم شده یکم بیشتر بشه ولی کیفیت بالا بره مورد قبول باشه.
          برای عایق کاری هم که سولدرماسک استفاده میشه و برای جاهایی که احتمال داره لحیم کاری بشه از این روش اسستفاده میکنن.
          یادمه یه جا میخوندم به مقدار زیاد تو رادار f14 از طلا استفاده شده.پردازندش هم 8088 اینل هست.البته نه به خاطر پردازنده بلکه به خاطر فرکانس بالای کاری رادار.
          چیزی که یادم رفت بگم اینه که فک نکنید میان سه کیلو طلا بمالن به مدار.اگه با یه سوزن رو مسیر های طلایی خط بندازین میبینین که یه لایه خیلی نازکه.
          تازشم کسی نگفته که چینی ها حتما طلا میمالن به بردشون.بعید نیست که با صدتا مواد دیگه قاطی کنن.

اساتیدی هستند که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشن.

توصیه میکنم به وب سایت ارا پی سی بی یه سر بزنین.
          تو زمینه ابکاری ویدئو طلاکاری رو دیدم میدونم یه روکش میکرونی میدم روی لایه اصلی .
          حرف کاملا درسته کیفیت شایدم چون lcd من techstar هست جزو مارکای خوبه اینجوری کار کرده.
          ممنون
          استفاده کردیم از مطالب
          الهم عجل الوليک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X