اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در دیباگ keil آرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در دیباگ keil آرم

سلام.
    وقتی برناممو توی محیط keil دیباگ میکنم(simulator)
    اجرا کننده در یک حلقه توی محیط disassembly گیر کرده و برنامه اصلی main اجرا نمیشه.باید تنظیم خاصی توی نرم افزار انجام بدم؟
    لطفا راهنمایی کنین.

پاسخ : اشکال در دیباگ keil آرم

سلام بعد زدن کلید start باید run رو هم بزنی این کار رو انجام میدید.
    در ضمن اگر زمانی که کلید start رو میزنید باید 2 تا علامت فلش زرد و ابی کنار هم ظاهر بشن اگر این اتفاق بیفته سیمولاتور اشکالی نداره و مشکل از برنامه است ولی اگر این اتفاق نیفتاد اشکال از نرم افزار.

دیدگاه

با تشکر.
      میخوام استپ استپ برناممو اجرا کنم.
      فقط فلش زرده توی محیط دیس اسمبلی ظاهر میشه و همونجا هم میمونه.و هیچ فلشی وارد برنامه سی که نشون دهنده اجرای برنامه سی هست ظاهر نمیشه.اما وقتی میذارم روی run برنامم خروجی میده.اما من میخام برناممو مرحله به مرحله اجرا کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soheyl_60
        با تشکر.
        میخوام استپ استپ برناممو اجرا کنم.
        فقط فلش زرده توی محیط دیس اسمبلی ظاهر میشه و همونجا هم میمونه.و هیچ فلشی وارد برنامه سی که نشون دهنده اجرای برنامه سی هست ظاهر نمیشه.اما وقتی میذارم روی run برنامم خروجی میده.اما من میخام برناممو مرحله به مرحله اجرا کنم.
        دو راه داری
        یا اون قسمتایی که مهم هستن برات BreakPoint بزار
        یا این که با استفاده از F11 برنامه رو خط به خط اجرا کن
        موفق باشید
        زندگی یعنی امید و حرکت
        کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
        سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
        به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

با تشکر از جواباتون.
          مسئله اینه اجرا کننده برنامه اصلا وارد قسمت main برنامه نمیشه حتی وقتی بریک پوینت میذارم.توی قسمت دیباگ برنامه main توی ادرسی حدود 0x10035هست در حالیکه اجرا کننده برنامه توی حلقه در ادرس حدود 0x153 گیر میکنه و از اون خارج نمیشه.
          لطفا کمک کنید.

دیدگاه

با تشکر از جواباتون.
            مسئله اینه اجرا کننده برنامه اصلا وارد قسمت main برنامه نمیشه حتی وقتی بریک پوینت میذارم.توی قسمت دیباگ برنامه main توی ادرسی حدود 0x10035هست در حالیکه اجرا کننده برنامه توی حلقه در ادرس حدود 0x153 گیر میکنه و از اون خارج نمیشه.
            لطفا کمک کنید.
            برنامتو برام بفرست
            یجا پلود کن لینکشو بزار
            تب بررسی کنم
            زندگی یعنی امید و حرکت
            برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

از جواباتون خیلی مرسی.
              اشکالشو پیدا کردم.flash/configure flash tools/linker
              بعدش تیک گزینه ...use memory layout from میزنی مشکل دود میشه.به همین راحتی به همین خوشمزگی.
              البته واسه من خیلی راحت نبود با ازمونو خطا بهش رسیدم.

دیدگاه

از جواباتون خیلی مرسی.
                اشکالشو پیدا کردم.flash/configure flash tools/linker
                بعدش تیک گزینه ...use memory layout from میزنی مشکل دود میشه.به همین راحتی به همین خوشمزگی.
                البته واسه من خیلی راحت نبود با ازمونو خطا بهش رسیدم.
                همه همینن
                منم خیلی چیزا رو با آزمون خطا بدست میارم
                این میشه همون تجربه کردن و یاد گرفتن
                البته زمان بره ولی بعد نتیجه گرفتن دلچسب
                زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

سلام
                  دوست عزیز من یه مشکلی در این keil دارم.

من یه پروژه در keil نوشتم برای پروسسور LPC1768 که توی main برنامه پین شماره 0 از پورت 0 (پورت A) رو دائما با دستورات FIOSET و FIOCLR ست و ریست میکنه.
                  برنامه درست هست. کمپایل میشه و فایل axf و hex هم ساخته میشه.

مشکل من در دیباگ کردن برنامه هست.

من تو فیلمای اموزشی که نگاه میکنم زمان دیباگ پروژه برای بررسی وضعیت پینهای GPIO های مختلف از منوی peripheral یه زیر منویی هست به اسم I/O GPIO و یا بعضیهاشون هم GPIO Fast Interface و GPIO Slow Interface که از داخل اونها مثلا GPIOA رو انتخاب میکرد و وضعیت پینهاشو بررسی میکرد.

اما وقتی من میرم به حالت دیباگ با اینکه همه چی درسته این گزینه ها در زیر منوی پریفرالز وجود نداره و من نمیدونم چطور میتونم وضعیت پینهای پورت 0 (همون GPIOA) رو در زمان دیباگ کردم ببینم.

اول فکر کردم مشکل از keil من هست. چون من از keil 5 استفاده میکنم.
                  بعدا که سمپل های دیگه ای رو از اینترنت گرفتم دیدم که موقع دیباگ اون پروژه ها همه زیر منوهای منوی پریفرالز دیده میشه.

به این نتیجه رسیدم که پروژه من یه چیزی کم داره. اما نمیدونم باید چیکار کنم که در زمان دیباگ در زیر منوی پریفرالز ، لیست کامل زیر منوها مشاهده بشه.

کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه ؟

تشکر و سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdad201
                    سلام
                    دوست عزیز من یه مشکلی در این keil دارم.

من یه پروژه در keil نوشتم برای پروسسور LPC1768 که توی main برنامه پین شماره 0 از پورت 0 (پورت A) رو دائما با دستورات FIOSET و FIOCLR ست و ریست میکنه.
                    برنامه درست هست. کمپایل میشه و فایل axf و hex هم ساخته میشه.

مشکل من در دیباگ کردن برنامه هست.

من تو فیلمای اموزشی که نگاه میکنم زمان دیباگ پروژه برای بررسی وضعیت پینهای GPIO های مختلف از منوی peripheral یه زیر منویی هست به اسم I/O GPIO و یا بعضیهاشون هم GPIO Fast Interface و GPIO Slow Interface که از داخل اونها مثلا GPIOA رو انتخاب میکرد و وضعیت پینهاشو بررسی میکرد.

اما وقتی من میرم به حالت دیباگ با اینکه همه چی درسته این گزینه ها در زیر منوی پریفرالز وجود نداره و من نمیدونم چطور میتونم وضعیت پینهای پورت 0 (همون GPIOA) رو در زمان دیباگ کردم ببینم.

اول فکر کردم مشکل از keil من هست. چون من از keil 5 استفاده میکنم.
                    بعدا که سمپل های دیگه ای رو از اینترنت گرفتم دیدم که موقع دیباگ اون پروژه ها همه زیر منوهای منوی پریفرالز دیده میشه.

به این نتیجه رسیدم که پروژه من یه چیزی کم داره. اما نمیدونم باید چیکار کنم که در زمان دیباگ در زیر منوی پریفرالز ، لیست کامل زیر منوها مشاهده بشه.

کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه ؟

تشکر و سپاس
                    تا جایی که من میدونم کیل 5 هیچ کتابخانه ای نداره و باید جداگانه از طریق ی نرم افزار جانبی که موقع نصب باهاش نصب میشه بری و کتابخونه ها رو دانلود کنی
                    فک کنم LPC رو به کتابخونه هاش اضافه کرده بود.
                    بهتره به نظرم بیای سراغ کیل 4.7 چون هنوز ورژن 5 کامل نیست
                    زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X