اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی تایمر 2 با کریستال 32768 هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی تایمر 2 با کریستال 32768 هرتز

سلام دوستان. مدتیه که دارم سعی میکنم زمان واقعی 1 ثانیه رو با کریستال 32768 بر روی تایمر 2 آی سی مگا8 بسازم ولی موفق نمیشم. برنامه رو توی بسکام نوشتم. از دستورات config timer2=timer,Async=On,Prescaler=128 و Enable Interrupts و Enable Ovf2 و On Ovf2 Clock استفاده میکنم. clock زیربرنامه وقفه هستش که با دستور return ازش برمیگردم. مشکل اینجاست که تو پروتئوس تقریباً (نه بطور کامل) جواب میده. اما مدار رو که مونتاژ کردم هیچ نتیجه ای در خروجی (LCD) ظاهر نمیشه. فرکانس کاری کریستال داخلی 1000000 هستش.
    حالا از دوستانی که با این نوع میکرو (مگا 8) تجربه ای داشتن میشه یه توضیحی بدن که چطور باید این مدار رو راه اندازی کرد؟ آیا فیوز بیتها رو هم باید برای این کار تغییر داد؟ لطفاً راهنمایی کنید. با تشکر

پاسخ : مشکل در راه اندازی تایمر 2 با کریستال 32768 هرتز

یعنی برای هیچکس یه همچین مشکلی پیش نیومده؟ یا کسی نیست بدونه که چطور این مشکل رو باید حل کرد؟ :surprised: یا شاید این موضوع اینقدر پیش پا افتادست که کسی حوصله جواب دادن نداره؟ :NO:

دیدگاه

من بسکام کار نیستم ولی شما از درست تنظیم بودن ریجسترها مطمئنید؟ شاید نحوه نمایش اطلاعات توی کدتون مشکل داره؟ ببینید من فکر میکنم باید کدتون رو قرار بدید تا اونایی که بسکامی هستن یه نگاهی بکنن.
      (توصیه میکنم کدها رو همین جا قرار بدید نه اینکه جای دیگه پ کنید)

دیدگاه

بهتره یک عکس از مدار و برنامه تو بذارید تا بهتر بررسی بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X