اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اجرای پروژه محافظ موتور الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اجرای پروژه محافظ موتور الکتریکی

یه سوالی برای من در تست پروژه محافظ موتور رخ داده ؟

یه موتور سشوار چه مختصاتی داره ؟ و اینکه به طور معمول سشوارهای امروز چقدر جریان داره؟

من در حال اجرای یه پروژه محافظ موتور هستم ، که قراره با اندازه گیری جریان و دما ، با دو سنسور مربوطه ؛ در صورت بالارفتن دما و جریان از حدی ، موتور رو قطع کند ؛

حالا من این مدارو با یه سشوار قدیمی که موتورش خیلی فسیل بود ، تست کردم ، درست بود و بیش از 2 امپر جریان میکشید و خب مدار قطع میشد ولی سشوار یاوسایل دیگه شبیه این که تو خونه بود رو تست کردم ، اکثرا جریان ها به زیر 0.5 امپر میرسید و چون من حد مینیمم جریان رو 1 قرار دادم تو برنامه ، در واقع نمیتونم تست این سمت رو نشون بدم ..

باید چه کنم .. یعنی یه قطعه یا موتوری که .. آمپر بالا باشه ..

پاسخ : مشکل در اجرای پروژه محافظ موتور الکتریکی

از وسایل پر مصرف خونه مثل اتو ، جاروبرقی ، چرخ گوشت و... استفاده کن
    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
    ( سعدی )

دیدگاه

موتورتون ac هست یا dc؟
      باید توی برنامه یه بخش رو برای تنظیم مینیمم جریان لحاظ کنید.
      AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abi92
        از وسایل پر مصرف خونه مثل اتو ، جاروبرقی ، چرخ گوشت و... استفاده کن
        جارو برقی رو امتحان کردم ولی نشد ؛ اتو هم همینطور ، با یکی صحبت میکردم میگفتش این به علت نوع استفاده از سنسور جریان و اثر هال هست که واسه اندازه گیری جریان انتخاب شده که مثلا نمیتونه جارو برقی رو تشخیص بده ..

ضمن اینکه باید یه وسیله ای باشه که حملش هم راحت باشه واسه تست ؛ چون مسئله اینه که باید ببرم پیش استاد ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
          موتورتون ac هست یا dc؟
          باید توی برنامه یه بخش رو برای تنظیم مینیمم جریان لحاظ کنید.
          اره لحاظ کردم ، مینیمم جریان 1 امپره ؛ ولی خب بخوام کمش کنم و تست کنم ، برنامم فعلا بسکامش تکمیل شده ؛ که منم با بسکام وارد نیستم ؛ کدوِیژن تسلط دارم که اونم کار داره تا تموم بشه ؛ ضمن اینکه میکروپروگرام هم ندارم واسه ران برنامه .. پس به نرم افزار فعلا نمیتونم دست بزنم ..

من با یه موتور سشوار قدیمی ماله یکی از دوستان بود تست کردم درست بود ، اما این سشوار خونه متاسفانه درحد 0.2 و 0.3 میکشه ..

دیدگاه

ولتاژت چقدره ؟
            می تونی از یه فنر المنت ( مثلاً 1000 وات ) به عنوان مصرف کننده استفاده کنی ، هم قیمتش فوق العاده کمه و هم می تونی با تغییر محل اتصال سیم در طول فنر ، جریانش رو روی هر مقدار ی که خواستی تنظیم کنی.
            علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
            ( سعدی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abi92
              ولتاژت چقدره ؟
              می تونی از یه فنر المنت ( مثلاً 1000 وات ) به عنوان مصرف کننده استفاده کنی ، هم قیمتش فوق العاده کمه و هم می تونی با تغییر محل اتصال سیم در طول فنر ، جریانش رو روی هر مقدار ی که خواستی تنظیم کنی.
              دنبال چند تا موتور دیگه گشتم بازم نشد ؛ 220 ولت ورودی دارم ، که مثل همین قطعات خانگی .. به برق شهر وصل میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirmufc
                دنبال چند تا موتور دیگه گشتم بازم نشد ؛ 220 ولت ورودی دارم ، که مثل همین قطعات خانگی .. به برق شهر وصل میکنم
                عزیز من ولتاژ خود موتورت چقدره :angry: به ولتاژ ورودی چکار داری
                اگه از این سشوارهای معمولی باشه که یه موتور12 ولت dc هستش همون رو اگه با دست شافتش رو بگیری چون اکثرشون چینی هستند تا 2 آمپر رو راحت میکشه :mrgreen:
                اگه از اون سشوارهای به اصطلاح موتور سنگین باشه که موتورش 220 ولته به جاش میتونی موتور جاروبرقی بذاری اونم فکر کنم یه 2 آمپری بکشه
                AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                  عزیز من ولتاژ خود موتورت چقدره :angry: به ولتاژ ورودی چکار داری
                  اگه از این سشوارهای معمولی باشه که یه موتور12 ولت dc هستش همون رو اگه با دست شافتش رو بگیری چون اکثرشون چینی هستند تا 2 آمپر رو راحت میکشه :mrgreen:
                  اگه از اون سشوارهای به اصطلاح موتور سنگین باشه که موتورش 220 ولته به جاش میتونی موتور جاروبرقی بذاری اونم فکر کنم یه 2 آمپری بکشه
                  ، شرمنده داداش :دی سوال رو متوجه نشده بودم .. رو مخ هم بود این قضیه ..

اخه موتور تو سشوار هست ؛ اطلاعاتی راجع به ولتاژشم نداشتم ؛ همونطوری سوار روی سشوار تست کردم ،

پس که اینطور .. ، اره یه سشوار معمولی هست که رو نمایشگر من تا 0.1 و 0.2 آمپر میکشه .. ( انقدر جریان طبیعیه ؟؟ ) ( اخه جارو برقی رو هم تست کردم نکشید حتی به 1 امپر ؛ البته با یکی صحبت میکردم میگفت خیلی نباید به این مورد توجه کرد ، چون بسته به سنسور جریان و اپتو هست )

فقط برادر ، من رشته ام برق نیست ؛ تا الان هم با موتور الکتریکی کار فنی خیلی نکردم ، شافت موتور رو چه جوری میشه گرفت .. ؟ و کدوم قسمتش هست ؟ این موضوع قطعیه که بیش از 1 امپر جریان بکشه با این کار ؟ ریسک کنم و سشوار رو باز کنم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X