اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی لودسل با مبدل آنالوگ به دیجیتال avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی لودسل با مبدل آنالوگ به دیجیتال avr

سلام
    دوستان برای راه اندازی لودسل میشود از خود میکرو استفاده کرد؟قیمت ad خارجی سربه فلک کشیده!!!! :cry2:

پاسخ : راه اندازی لودسل با مبدل آنالوگ به دیجیتال avr

شدنش که میشه اما به دلیل رزلولشن پایین و پرش بیت ها جواب خوبی نمی گیری در حال حاضر یکی از بهترین AD های مخصوص لودسل موجود در بازار AD7780 است که قیمتش هم 10 تومن بود تا دو سه ماه پیش که من خودم باهاش کار کردم خیلی عالی جواب داد

دیدگاه

ممنون دوست من .یعنی میکرو نمیتونه در حد گرم دقت بده یعنی فرض 250 گرم با لود سل 1 کیلویی رو میتونم 255 یا 245 بخونم این آی سی که فرمودیدAD7780 چه فرقی به AD7730 داره (قیمتش 75 هزار تومان شدهAD7730) :eek:

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی لودسل با مبدل آنالوگ به دیج

دوستان عزیز ارزان ترین راه حل رسیدن به دقت 16 بیت در ADC استفاده از میکرو کنترولر MKL25Z128VLK4 از Freescale هست،دارای هسته Cortex M0+ هست و تولید 2012 هست، من یک تعداد از اونو وارد کردم و موجود دارم، قیمت هرکدام هم 35000 تومان هست.
        توجه داشته باشید که ADC های 16 بیت رایج بازار قیمتی توی رنج همین میکرو کنترولر دارند و متاسفانه Sample Rate خیلی پایینی دارند، Sample Rate این میکرو 461Ksps هست ، که اگر یک ADC خارجی با این دقت و نرخ نمونه برداری بخواهید خریداری کنید باید روی 100 تومان به بالا حساب کنید! تازه باید یک میکرو برای درایو اون هم بگذارید...
        توی محیط های IAR و Keil می تویند براش برنامه بنویسید، از J-link می تونید برای پروگرامش استفاده کنید، برای شروع هم پیشنهاد میکنم که مثال Blinky مربوط به این میکرو توی محیط Keil رو بررسی کنید،

آدرس پروژه keil
        C:\Keil\ARM\Boards\Freescale\FRDM-KL25Z\Blinky
        لینک دیتا شیت،
        http://cache.freescale.com/files/32bit/doc/data_sheet/KL25P80M48SF0.pdf?fpsp=1
        لینک Reference Manual
        http://cache.freescale.com/files/32bit/doc/ref_manual/KL25P80M48SF0RM.pdf?fpsp=1

پکیج آماده شامل مثال کاربردی با همه peripheral های میکرو رو هم میتونید از انیجا بگیرید

http://cache.freescale.com/files/32bit/software/board_support_packages/FRDM-KL25Z_QSP.zip

دیدگاه

ببین از من میشنوی برای کار با لودسل اصلاسراغ AD7730 نرو که بد سرطانیه اگر منوالش رو بخونی خودت میفهمی تازه غیر از اون کلی مدارات جانبی برای حذف نویز و غیره باید ببندی که اصلا به امتحان کردنش نمی ارزه من خودم یه مدت درگیر این ماجرای لودسل بودم و از AD7715 تا AD7730 رو چک کردم حالا خودت دیتاشیت AD7730 رو با AD7780 مقایسه کن میفهمی چه حالی بهت دادم

دیدگاه

ممنون دوست من HASAN1366 با بسکام نوشتی یا با سی؟اگه ازتون بخوام فایل سخت افزاری و نرم افزاری شو میتونین برام بفرستین ؟ببنید پروژهی نهایمه میخوام ازش استفاده کنم و دما رو هم باهاش بخونم :smile:

دیدگاه

مداری که من بستم همون مدار پیشنهادی آنالوگ دیوایس بود در مورد برنامش هم من با بسکام نوشتم شما هم خیالت راحت این آی سی برخلاف 7730 نیازی به رجیستر نویسی نداره شما دیتاشیتش رو بخون حله

دیدگاه

سلام
                دوستان حالا که می خوام ازad7780 استفاده کنم طبق شماتیک خود آنالوگ دیوایس باشه ؟یعنی من میخوام از یک منبع 5 ولت استفاده کنم بصرفه نیست از دو منبع تغذیه استفاده کنم ،کسی از مهندسان با یک منبع جواب گرفته؟

دیدگاه

بالاخره نگفتی دیتاشیت رو خوندی یا نه اگر بخونی متوجه میشی که همون 5 ولت کارت رو راه میندازه یعنی هم برای 7780 و هم برای لودسلت کافیه :read: :read: :read:

دیدگاه

سلام
                    آره خوندم،بخش منبع تغذیه گفته که منبع ولتاژ دیجیتال و منبع ولتاژ آنالوگ مستقل از هم میباشند البته منظورش این نیست که از یک منبع استفاده کنیم و بینشون فریت بید یا خازن بزاریم و این حرفا گفته که مستقل از هم یعنی دو منبع .سوالم در حال حاضر اینه که اگه یک منبع استفاده کنم ولی تمهیدات ایمنی را بیندیشم میشود؟ دو اینکه فرض از باطری برا تغذیه کل مدار استفاده کنیم اون هم 5 ولت آیا بعد از مدتی افت ولتاژ باطری که به ref هم وصله اختلال ایجاد نمیکنه؟ برا پرتابل بودن می خوام با باطری کار کنه نظرتون چیه؟اگه بخوام ولتاژ ref مدار 2.5 ولت باشه از ad584 استفاده کنم چی که هم 5 ولت میده و هم 2.5 شماتیک خود سازنده رو دیدم اما ساده شده ی اون که جواب داده رو مد نظرمه که تجربه دیگر دوستان باعث کوتاهی راه میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassan1366
                      ببین از من میشنوی برای کار با لودسل اصلاسراغ AD7730 نرو که بد سرطانیه اگر منوالش رو بخونی خودت میفهمی تازه غیر از اون کلی مدارات جانبی برای حذف نویز و غیره باید ببندی که اصلا به امتحان کردنش نمی ارزه من خودم یه مدت درگیر این ماجرای لودسل بودم و از AD7715 تا AD7730 رو چک کردم حالا خودت دیتاشیت AD7730 رو با AD7780 مقایسه کن میفهمی چه حالی بهت دادم
                      من با ad7730 کار کردم 1 لودسل 5 تن رو برا 1 شرکت درایو کردم البته با مدارات جانبی .خیلی خوب بود

دیدگاه

با سلام

نوشته اصلی توسط honestman
                        دوستان برای راه اندازی لودسل میشود از خود میکرو استفاده کرد؟
                        به دلیل رزولوشن پائین ADC میکروکنترلر avr این کار امکانپذیر نیست.مبدل AD7190 یک مبدل عالی، مخصوص اندازه گیری خروجی لودسل است.

سلام
                        آره خوندم،بخش منبع تغذیه گفته که منبع ولتاژ دیجیتال و منبع ولتاژ آنالوگ مستقل از هم میباشند البته منظورش این نیست که از یک منبع استفاده کنیم و بینشون فریت بید یا خازن بزاریم و این حرفا گفته که مستقل از هم یعنی دو منبع .سوالم در حال حاضر اینه که اگه یک منبع استفاده کنم ولی تمهیدات ایمنی را بیندیشم میشود؟ دو اینکه فرض از باطری برا تغذیه کل مدار استفاده کنیم اون هم 5 ولت آیا بعد از مدتی افت ولتاژ باطری که به ref هم وصله اختلال ایجاد نمیکنه؟ برا پرتابل بودن می خوام با باطری کار کنه نظرتون چیه؟اگه بخوام ولتاژ ref مدار 2.5 ولت باشه از ad584 استفاده کنم چی که هم 5 ولت میده و هم 2.5 شماتیک خود سازنده رو دیدم اما ساده شده ی اون که جواب داده رو مد نظرمه که تجربه دیگر دوستان باعث کوتاهی راه میشه.
                        مدار مبدل AD7190 به راحتی با یک منبع تغذیه 5 ولتی قادر به کار کردن است در صورتی که از ولتاژ تحریک لودسل و ولتاژ رفرنس یکی باشد، بنابراین طبق خاصیت ratiometric خروجی دیتا مستقل از ولتاژ تغذیه است و مقدار ولتاژ تغذیه و البته ریپلهای فرکانس پائین تغذیه تاثیری در خروجی دیتا ندارد

قیمت ad خارجی سربه فلک کشیده!!!! :cry2:
                        قیمت: 30 هزار تومان، فروشگاه لیون الکترونیک

موفق باشید.

دیدگاه

اگه کار تجاری نیست و صرفا در حال حاضر برای یادگیری خودتونه با یه مدار اپ امپ ساده می تونید خروجی رو به ولتاژ تبدیل کنید و بدین به میکروکنترلر یا پردازنده های مشابه.

البته این روش در صنعت هم جایگاه خودش رو داره و به شخصه برای کاربردهای خاص ازش استفاده می کنم.

برین سراغ تقویت کننده های تفاضلی.
                          چرا ناراحتی پاتریک!
                          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                          - از دیدنش ناراحت شدی؟
                          + نه
                          پس چی ناراحتت کرده
                          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          محصولات

دیدگاه

سلام
                            میشه در مورد راه اندازی ad7190 کمی توضیح بدید؟
                            من 2 تاشو خریدم و میخوام PCB را بکشم.
                            کسی راه اندازی کرده؟
                            Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                            // - - - - - - - - - -
                            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                            // - - - - - - - - - -
                            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
                              با اجازه صاحب تاپیک
                              من یه سوالی داشتم که مربوط به همین بحثه
                              گفتم از دوستان مطلع بپرسم

من در محل کارم از یه پرس دستی استفاده میکنم(در واقع عمل پرس با فت شدن یه پیچ صورت میگیره)
                              مدتی هست که میخوام از جک روغنی برای این منظور اتفاده کنم ولی چون نمیدونم چه قد فشار میاد موندم
                              که دیروز به فکر تفاده از یه همچین چیزی افتادم(لودسل منظورمه)تا بتونم تو پرس علی فشارو اندازه بگیرم،هم بعد هم با پرس روغنی حساب کار دستم باشه که چه قد به قطعه فشار میاد

ولی بعد یه کم تحقیق دیدم انواع مختلفی لود سل وجود داره برای این کار(خمشی کششی و...)
                              الان سوال اینه که من چه نوع لود سلی باید تهیه کنم؟
                              به نظرتون فشاری که با پرس میاد به قطعه چقدره؟!(برای انتخاب لود سل)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X