ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    2008/02/25
    340
    2

درخواست کتابخانه 0.18 ميکرون براي ADS 2011 يا 2009

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    دوستان من براي پايان نامه نياز به Cmos 0.18 ، Design kit يا پايين تر دارم. قصدم طراحي يک Spiral Inductor براي فرکانس بالاي 30GHz است. لطفاً اگر اين تکنولوژي رو داريد براي دانلود قرار بديد. من بعد از طراحي آموزش قدم به قدم طراحي اون رو با نرم افزار ADS توي سايت قرار ميدم.

:angry: :cry: :bye
    سلام
    خوبی؟
    مدل مداری (مدل پی) مربوط به Spiral Inductor رو میخای تو تکنولوژی 0.18 طراحی کنی یا میخای تو محیط Momentum کار کنی؟
    اخه یه مدت خودم درگیر این مسئله بودم خواستم بگم که Design kit اطلاعات مربوط به لای اوت و زیرلایه رو نمیده واسه همین نمیشه طراحی رو تو محیط Momentum انجام داد.
    این فرکانس بالای 30GHz هم خیلی بالا نیست؟ مدل های این designkit ها جواب دقیق میده؟
    تا جایی که یادمه نرم افزار ASITIC (Simulation of Spiral Inductors and Transformers نرم افزار تخصصی طراحی سلف مارپیچ هست که پروفسور نیک نژاد تو دانشگاه برکلی ارائه کرد و تز خودش هم تو ارشد و دکتری در همین زمینه بود. تز هاش و مقالات مستخرج از اون تو نت هست حتما مطالعه بکنشون.
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
    2008/07/11
    255
    6

پاسخ : درخواست کتابخانه 0.18 ميکرون براي ADS 2011 يا 2009

سلام دوست من.ممنونم. ميخوام يه سلف تو فرکانس 35GHz تو محيط مومنتوم طراحي کنم. تازه ميخوام شروع کنم.مقاله و پايان نامه هاي زيادي در مورد طراحي Spiral Inductor خوندم.اون پايان نامه هايي هم که شما گفتي خوندم. نرم افزار ASITIC هم که گفتي چون جريان eddy current رو توي محاسباتش لحاظ نميکنه خيلي بدرد کار توي همچين فرکانس هاي بالايي نميخوره. مشکل من عدم اطلاعات و تسلط کافي روي طراحي ضخامت و مواد لايه هاي Substrate است. طراحي براي سيليکنه اما اينکه ضخامت سيليکن و اکسيد ها چقدر باشه براي کار توي فرکانس هاي بالاي 5GHz خيلي مهمه.چون تلفات Substrate يکي از مهمترين فاکتورها در کاهش Q سلفه.اين طور فکر کردم که با توجه به اينکه قراره توي تکنولوژي 0.18 کار کنم شايد با استفاده از اين کتابخونه ديگه نيازي به طراحي زيرلايه ها توسط خودم نباشه و به صورت پيش فرض اين تکنولوژي لايه ها و ضخامتش رو براي من مشخص کرده باشه! تا نظر شما چه باشد؟؟؟

خوشحال ميشم اگه تجربه اي در اين زمينه داري با من به اشتراک بگذاري :biggrin:

2008/02/25
    340
    2

سلام دوست من.ممنونم. ميخوام يه سلف تو فرکانس 35GHz تو محيط مومنتوم طراحي کنم. تازه ميخوام شروع کنم.مقاله و پايان نامه هاي زيادي در مورد طراحي Spiral Inductor خوندم.اون پايان نامه هايي هم که شما گفتي خوندم. نرم افزار ASITIC هم که گفتي چون جريان eddy current رو توي محاسباتش لحاظ نميکنه خيلي بدرد کار توي همچين فرکانس هاي بالايي نميخوره. مشکل من عدم اطلاعات و تسلط کافي روي طراحي ضخامت و مواد لايه هاي Substrate است. طراحي براي سيليکنه اما اينکه ضخامت سيليکن و اکسيد ها چقدر باشه براي کار توي فرکانس هاي بالاي 5GHz خيلي مهمه.چون تلفات Substrate يکي از مهمترين فاکتورها در کاهش Q سلفه.اين طور فکر کردم که با توجه به اينکه قراره توي تکنولوژي 0.18 کار کنم شايد با استفاده از اين کتابخونه ديگه نيازي به طراحي زيرلايه ها توسط خودم نباشه و به صورت پيش فرض اين تکنولوژي لايه ها و ضخامتش رو براي من مشخص کرده باشه! تا نظر شما چه باشد؟؟؟

خوشحال ميشم اگه تجربه اي در اين زمينه داري با من به اشتراک بگذاري :biggrin:
    سلام
    تجربه که نه به اون صورت ، فقط یادمه تصمیم داشتم یه سلف مارپیچ طراحی کنم و لای اوتش رو در بیارم البته در فرکانس 2.4گیگ و یادمه رسیده بودم به این نرم افزار ASITIC که دیدم تحت لینوکسه و البته یه راه هایی دیده بودم که بشه رو ویندوز نصب کردش که من هرکاری کردم نتونستم و از کسایی هم که سوال پرسیدم نتونستن جوابمو بدن
    مطمئن نیستم اما تا جایی که میدونم وقتی designkit رو نصب میکنی فقط تو محیط شماتیک بهت میده و لای اوت قطعات تعریف نشده هستش چون من خودم مداریو طراحی و شبیه سازی کرده بودم و میخواستم لای اوت براش رسم و شبیه سازی کنم اما به این مشکل خوردم که این 1 پلی 6 متالی که میگن مشخصاتشون چیه، البته شاید بشه از داخله فایل های توی designkit این چیزا رو بدست اورد و من بلد نبودم.
    ولی یه چیزی اگه اشتباه نکنم سلف ها با متاله (البته من منظورم تو فرکانس های پایین در حد چند گیگ هست چون گیگ بالا که کلا مطالعه ای نداشتم) و اینکه میگی ضخامت سیلیکن و اکسید و ... منظورت اون substrateای هست که قرار سلف ما که از جنس متال هست و البته سایر المان های مدار روش بنا بشه؟
    یعنی الان در واقع شما میخوای فقط بدونی پارامتر های مربوط به متال فرضا شماره 6 در تکنولوژی 0.18 مثلا TSMC چیه؟ یا اینکه همش لازمه؟
    2008/07/11
    255
    6

ببين خود اين که سلف طراحي شده تو فرکانس 35Ghz ضريب کيفيت مناسبي داشته باشه و Resounance Frequency بالاي 35GHz داشته باشيم نياز يه بهينه سازي پيچيده اي داره. پارامترهاي که دست طراحه :
    D: diameter
    W: width of a spiral
    S: spacing between turns
    N: number of turns
    به اينها نوع فلز سلف رو هم اضافه کن.حالا من ميخوام حداقل خيالم بابت پارامترهاي Substrate راحت باشه و بدونم که اون ها رو نياز نيست تغيير بدم. چون کل مداري که قراره طراحي بشه با 0.18 است. پس Substrate اين سلف هم بايد از قواعد0.18 تبعيت کنه!!!
    فعلا که همين اول کار ADS2009 به لايسنس ايراد ميگيره ، تازه Generate layout رو هم ميزنم نرم افزار بسته ميشه!!!!!!
    2008/02/25
    340
    2

ببين خود اين که سلف طراحي شده تو فرکانس 35Ghz ضريب کيفيت مناسبي داشته باشه و Resounance Frequency بالاي 35GHz داشته باشيم نياز يه بهينه سازي پيچيده اي داره. پارامترهاي که دست طراحه :
    D: diameter
    W: width of a spiral
    S: spacing between turns
    N: number of turns
    به اينها نوع فلز سلف رو هم اضافه کن.حالا من ميخوام حداقل خيالم بابت پارامترهاي Substrate راحت باشه و بدونم که اون ها رو نياز نيست تغيير بدم. چون کل مداري که قراره طراحي بشه با 0.18 است. پس Substrate اين سلف هم بايد از قواعد0.18 تبعيت کنه!!!
    فعلا که همين اول کار ADS2009 به لايسنس ايراد ميگيره ، تازه Generate layout رو هم ميزنم نرم افزار بسته ميشه!!!!!!
    اها، منظور من هم همینه که شما نمیتونی Substrate رو تغییر بدی چون خلاصه سلف طراحی شده قراره در یک مدار به کار بیاد و مدار رو هم شما باید تو یه تکنولوژی خاصی طراحی کنی که فرضا اگه قرار ساخته بشه لای اوتتو بدی و اون کمپانی برات بزنه.
    اگه به پلت TSMC0.18 نگاه کنی خودش چند تا سلف مارپیچ داره که میشه پهنا و تعداد دور و ... رو براشون تنظیم کرد البته اونها ضریب کیفیت خیلی زیاد نمیدن، به نظرت دلیلش چیه؟
    نوع فلز هم که خلاصه باید یکی از 6تا متال 0.18 رو استفاده کنی
    من 2008 رو سیستمم نصبه این مشکلات رو باهاش نداشتم زیاد
    2011/04/05
    تهران
    61
    0

فقط واسه 2011 است
    http://lord67.persiangig.com/tsmc_rfcmos018_v5a_converted.rar
    راه را راهبر قرار مده،بلکه راهي ناپيموده را آغاز کن و از خود راهي بر جاي بگذار.
    2008/07/11
    255
    6

دوست من شما اين کتابخونه رو در ADS2011 امتحان کردي؟؟؟ آخه من فايل conversion_results.log داخل اين کتابخونه رو ديديم کلي warning و Error داشت!!!! البته هنوز 2011 رو نصب نکردم امتحان کنم. :eek:
    2008/07/11
    255
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67

فقط واسه 2011 است

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام. من به قسمت Designkit>Manage Favorite Designkit>Add Library Definition File رفتم و از داخل فايلي که شما فرستادي ، فايل Lib.defs رو Add کردم. تکنولوژي 0.18 داخل شماتيک اومده و درست کار می کنه..فقط هر وقت نرم افزار را باز کردید باید کتابخانه رو دوباره Add کنید
    2008/07/11
    255
    6

متاسفانه Designkit از روي سرور قبلي حذف شده. اين لينک دانلود جديده. اگر اينم حذف شد پيغام خصوصي بديد تا دوباره پلود کنم.من خودم بابت نداشتن اين Designkit دو ماه کارم لنگ شد!!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/02/10
    1
    0

سلام به همه
    من دنبال ترانزیستور 0.18um cmos می گردم اما هرچی تو 2009 می گردم پیدا نمیکنم اگه دوستان لطف کنید راهنمایی کنین !!!!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23