اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست همفکری در مورد انتخاب سنسور در محیط بخار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست همفکری در مورد انتخاب سنسور در محیط بخار

سلام دوستان
    من درگیر پروژهای هستم که بخشی از آن دتکت کردن حضور انسان داخل یک اتاق سونا است.شرائط محیطی طوری است که کار رو سخت کرده.چند نکته رو بگم:دمای متغیر بین 20 تا 55 درجه در اتاق ،وجود حجم متغیر و زیادی از بخار داخل اتاق که عملا استفاده از سنسورهای نوری (مادون قرمز پاسیو و اکتیوو یا لیزری )رو منتفی میکنه .رطوبت و آب زیاد هم مشکل دیگه است. اماخودم فکر میکنم بشه با التراسوند (سنسورهایی که در فاصله یاب های التراسوند استفاده میشه) یه کارهایی کردآیا کسی تجربه کار با اونها رو داره یا پیشنهاد بهتری.
    در ضمن من در مورد تهیه قطعات هیچ مشکلی ندارم هر چیزی که به ذهتون میرسه دریغ نکنید.
    متشکرم.

پاسخ : درخواست همفکری در مورد انتخاب سنسور در محیط بخار

سلام
    فکر کنم برای آلتراسونیک هم مشکل مشابه حالت نوری داشته باشی چون بالاخره برخورد امواج با بخارات هم باعث بازگشت میشه بعد برای تشخیص سیگنال اصلی کار پردازشت خفن میشه!
    یه راه هست که مثلا بیای صورت مساله رو ساده کنی یعنی تعداد آدم ها رو از رو ورود و خروج از در تشخیص بدی که خوب مطمئنا ساده تره. یک راه دیگه اینه که سنسور هاتو تو ارتفاع پایین کار بذاری که غلظت بخار کمه. یک راه دیگه هم (با توجه به اینکه گفتی مشکل خرید هر چیزی رو نداری) استفاده از راداره که سنسور اش انواع مختلفی داره یه سرچ کنی کلی چیز گیرت میاد. فعلا همینا به ذهنم رسید!
    راستی از کجا میتونی هر چی میخوای میتونی بخری؟ ما هم میتونیم بخریم؟
    اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام
      از جوابتون متشکرم اتفاقا منم به این موضوع فکر کردم میشه دو تا سنسور مادون قرمز گذاشت که بر حسب ترتیب فعال شودنشون فهمید که کسی وارد یا خارج شده و حضور آدمها رو بفهمه اما مشکل اینجاست که اگه دو نفر باهم از جلو سنسور رد شن حساب کتابمون بهم میخوره .به مردم هم تو یه مکان تفریحی نمیتونی بگی که دونه دونه از جلو سنسور رد شن اما در مورد رادار فکر میکنم هزینه ساختش بالا بره و کار توجیه اقتصادی نداشته باشه چند سال پیش یه جا خونده بودم که با یک فرستنده مایکروویو ساده هم میشه یه همچین کاری کرد ولی واقعا هیچی ازش یادم نیست .در مورد تهیه قطعات هم که پرسیده بودی من درایران زندگی نمیکنم.
      شاد باشی.

دیدگاه

راستش من اطلاعات زیادی تو زمینه ی سنسور ها ندارم ولی در مورد مشکل با سنسور مادون قرمز
        یک پیشنهاد می دم امیدوارم به کارتون بیاد
        اگه هدف شما از نسب سنسور فقط شمارش افراد باشه
        خوب خیلی سادس :nerd:
        شما می تونید چند تا سنسور در سقف راهرو با در نظر گرفتن فاصله تقریبا 75 سانتی متر بین سنسور ها قرار بدید
        خروجی سنسور ها موازی میشه و در این صورت تعداد افراد وارد شده به صورت دقیق شمارش میشه

:job:

هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
        بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

سلام

شایدم نشه ولی خوب ...
          :redface:

نمیتونید یه مسیر ( بعبارتی راهرو) که توسط یک میله مثل همینا که تو متروها استفاده میشه بزارید و از تعداد چرخش اینها بفهمید که چند نفر عبور کردن ؟؟؟

میله یا همون مانع طوری طرح ریزی بشه که در هر بار گردش فقط یک نفر بتونه از اون عبور کنه .

البته نمیدونم اون میله ها (موانع ) را تو متروهای اونجا هم قرار میدن یا نه :rolleyes:

در هر حال موفق باشید :smile:
          [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
          ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

با سلام و تشکر از تمام دوستانی که زحمت کشیدند
            در مورد پیشنهاد آقای نظری هزینه ساخت و نصب یک سیستم مکانیکی خیلی بالاست در مورد میله ها اینجا هم همان سیستم ایران است تنها جایی که من دیدم و کنترل در گیت ورودی نداره متروی آلمان است (البته فکر کنم کشورهای اسکاندیناوی هم ندارن ) که آنجا بازرسی به صورت راندوم انجام میشه که اگه کسی بلیط نداشته باشه جریمه سنگینی داره .
            در مورد پیشنهاد دوستان عزیزم آقایان induct و hrhgroup باید بگم منم دارم به همین نکته که سنسور را بیرون اتاق بذارم رسیدم اما با یک روش خاص(چهار پنج تا سنسور مادون قرمز) که دارم روش کار میکنم و انشااله اگه رو کاغذ خودم جواب گرفتم مطرح میکنم و نظر دوستان رو جویا میشم.ولی اگه باهم کسی نظری داره لطف کنه ومطرح کنه.
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام:
              از سنسور PIR (آشکار ساز حرکت ) نمیتونید استفاده کنید؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X