ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2008/01/04
    158
    3

درخواست همفكري در مورد انتخاب سنسور در محيط بخار

سلام دوستان
    من درگير پروژهاي هستم كه بخشي از آن دتكت كردن حضور انسان داخل يك اتاق سونا است.شرائط محيطي طوري است كه كار رو سخت كرده.چند نكته رو بگم:دماي متغير بين 20 تا 55 درجه در اتاق ،وجود حجم متغير و زيادي از بخار داخل اتاق كه عملا استفاده از سنسورهاي نوري (مادون قرمز پاسيو و اكتيوو يا ليزري )رو منتفي ميكنه .رطوبت و آب زياد هم مشكل ديگه است. اماخودم فكر ميكنم بشه با التراسوند (سنسورهايي كه در فاصله ياب هاي التراسوند استفاده ميشه) يه كارهايي كردآيا كسي تجربه كار با اونها رو داره يا پيشنهاد بهتري.
    در ضمن من در مورد تهيه قطعات هيچ مشكلي ندارم هر چيزي كه به ذهتون ميرسه دريغ نكنيد.
    متشكرم.
    2006/09/16
    186
    0

پاسخ : درخواست همفكري در مورد انتخاب سنسور در محيط بخار

سلام
    فکر کنم برای آلتراسونیک هم مشکل مشابه حالت نوری داشته باشی چون بالاخره برخورد امواج با بخارات هم باعث بازگشت میشه بعد برای تشخیص سیگنال اصلی کار پردازشت خفن میشه!
    یه راه هست که مثلا بیای صورت مساله رو ساده کنی یعنی تعداد آدم ها رو از رو ورود و خروج از در تشخیص بدی که خوب مطمئنا ساده تره. یک راه دیگه اینه که سنسور هاتو تو ارتفاع پایین کار بذاری که غلظت بخار کمه. یک راه دیگه هم (با توجه به اینکه گفتی مشکل خرید هر چیزی رو نداری) استفاده از راداره که سنسور اش انواع مختلفی داره یه سرچ کنی کلی چیز گیرت میاد. فعلا همینا به ذهنم رسید!
    راستی از کجا میتونی هر چی میخوای میتونی بخری؟ ما هم میتونیم بخریم؟
    اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء
    2008/01/04
    158
    3

سلام
    از جوابتون متشكرم اتفاقا منم به اين موضوع فكر كردم ميشه دو تا سنسور مادون قرمز گذاشت كه بر حسب ترتيب فعال شودنشون فهميد كه كسي وارد يا خارج شده و حضور آدمها رو بفهمه اما مشكل اينجاست كه اگه دو نفر باهم از جلو سنسور رد شن حساب كتابمون بهم ميخوره .به مردم هم تو يه مكان تفريحي نميتوني بگي كه دونه دونه از جلو سنسور رد شن اما در مورد رادار فكر ميكنم هزينه ساختش بالا بره و كار توجيه اقتصادي نداشته باشه چند سال پيش يه جا خونده بودم كه با يك فرستنده مايكروويو ساده هم ميشه يه همچين كاري كرد ولي واقعا هيچي ازش يادم نيست .در مورد تهيه قطعات هم كه پرسيده بودي من درايران زندگي نميكنم.
    شاد باشي.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

راستش من اطلاعات زیادی تو زمینه ی سنسور ها ندارم ولی در مورد مشکل با سنسور مادون قرمز
    یک پیشنهاد می دم امیدوارم به کارتون بیاد
    اگه هدف شما از نسب سنسور فقط شمارش افراد باشه
    خوب خیلی سادس :nerd:
    شما می تونید چند تا سنسور در سقف راهرو با در نظر گرفتن فاصله تقریبا 75 سانتی متر بین سنسور ها قرار بدید
    خروجی سنسور ها موازی میشه و در این صورت تعداد افراد وارد شده به صورت دقیق شمارش میشه

:job:

هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2006/12/11
    390
    1

سلام

شايدم نشه ولي خوب ...
    :redface:

نميتونيد يه مسير ( بعبارتي راهرو) كه توسط يك ميله مثل همينا كه تو متروها استفاده ميشه بزاريد و از تعداد چرخش اينها بفهميد كه چند نفر عبور كردن ؟؟؟

ميله يا همون مانع طوري طرح ريزي بشه كه در هر بار گردش فقط يك نفر بتونه از اون عبور كنه .

البته نميدونم اون ميله ها (موانع ) را تو متروهاي اونجا هم قرار ميدن يا نه :rolleyes:

در هر حال موفق باشيد :smile:
    [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re
    2008/01/04
    158
    3

با سلام و تشكر از تمام دوستاني كه زحمت كشيدند
    در مورد پيشنهاد آقاي نظري هزينه ساخت و نصب يك سيستم مكانيكي خيلي بالاست در مورد ميله ها اينجا هم همان سيستم ايران است تنها جايي كه من ديدم و كنترل در گيت ورودي نداره متروي آلمان است (البته فكر كنم كشورهاي اسكانديناوي هم ندارن ) كه آنجا بازرسي به صورت راندوم انجام ميشه كه اگه كسي بليط نداشته باشه جريمه سنگيني داره .
    در مورد پيشنهاد دوستان عزيزم آقايان induct و hrhgroup بايد بگم منم دارم به همين نكته كه سنسور را بيرون اتاق بذارم رسيدم اما با يك روش خاص(چهار پنج تا سنسور مادون قرمز) كه دارم روش كار ميكنم و انشااله اگه رو كاغذ خودم جواب گرفتم مطرح ميكنم و نظر دوستان رو جويا ميشم.ولي اگه باهم كسي نظري داره لطف كنه ومطرح كنه.
    موفق باشيد.
    2005/12/24
    استان فارس لارستان
    564
    0

سلام:
    از سنسور PIR (آشکار ساز حرکت ) نمیتونید استفاده کنید؟؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7