اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی الگوریتم(برای شما که بلدید ساده است)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی الگوریتم(برای شما که بلدید ساده است)

سلام دوستان.. عباداتتون قبول باشه
    گیرکردم لطفاکمکم کنید... باید الگوریتم طراحی کنم و تا 4شنبه هم مهلت دارم.
    الگوریتم آسونیه ولی من بلد نیستم اگه بتونید بگید ممنون میشم.
    پروژه من فاصله یابی با آلتراسونیک است.. حالا باید الگوریتمی تعریف کنم که فرستنده سیگنال پالس رو برای مدت 500ms بفرسته بعد 50ms صبرکنه و باز بمدت 500ms بفرسته.. دلیل اینکه پیوسته نمیفرسته هم اینه که ابتدای سیگنالو لازم داریم.. البته این ارسال فدرستنده هم از طریق سیم هست.. با کانکتورهایی که تعبیه کردیم باسیم فرستنده متصل به گیرنده است.. و یکبارهم بدون اتصال و باموج ارسال میکند.
    خلاصه با کانتر باید از ابتدای اون پالس 500ms بشماریم تا زمانیکه اولین چیزی در گیرنده دریافت کنه.. در فرستنده پالس داریم اما درگیرنده خیر و نیاز به comprator هست تا به پالس تبدیل کنه و دوتا سیگنالو بدیم به کانتر تا بشماره.. طراحی این الگوریتم و شماتیکشو میخام..(میکرو قابل استفاده هم LPC2388 هست)
    البته ادامه هم داره .. قسمت دوم برای افزایش دقت اختلاف فاز بین فرستنده و گیرنده را هم لازم داریم.. پس باید سیگنال فرستنده و گیرنده را به مداری که شامل فیلیپ فلاپ d و گیت nand هست بدیم و خروجی این مدار که اختلاف فاز است و البته دوتا خروجی است (خروجی Q1 و Q2) رو به چیزی بدیم که طول پالس حاصل را اندازه بگیره و با مقدار اندازه گیری قبل جمع کنه و روی LCD نمایش بده. توروخدا کمک کنید.. حتی حاضرم پول هم بدم..
لطفا صبر کنید...
X