سلام دوستان.. عباداتتون قبول باشه
گيرکردم لطفاکمکم کنيد... بايد الگوريتم طراحي کنم و تا 4شنبه هم مهلت دارم.
الگوريتم آسونيه ولي من بلد نيستم اگه بتونيد بگيد ممنون ميشم.
پروژه من فاصله يابي با آلتراسونيک است.. حالا بايد الگوريتمي تعريف کنم که فرستنده سيگنال پالس رو براي مدت 500ms بفرسته بعد 50ms صبرکنه و باز بمدت 500ms بفرسته.. دليل اينکه پيوسته نميفرسته هم اينه که ابتداي سيگنالو لازم داريم.. البته اين ارسال فدرستنده هم از طريق سيم هست.. با کانکتورهايي که تعبيه کرديم باسيم فرستنده متصل به گيرنده است.. و يکبارهم بدون اتصال و باموج ارسال ميکند.
خلاصه با کانتر بايد از ابتداي اون پالس 500ms بشماريم تا زمانيکه اولين چيزي در گيرنده دريافت کنه.. در فرستنده پالس داريم اما درگيرنده خير و نياز به comprator هست تا به پالس تبديل کنه و دوتا سيگنالو بديم به کانتر تا بشماره.. طراحي اين الگوريتم و شماتيکشو ميخام..(ميکرو قابل استفاده هم LPC2388 هست)
البته ادامه هم داره .. قسمت دوم براي افزايش دقت اختلاف فاز بين فرستنده و گيرنده را هم لازم داريم.. پس بايد سيگنال فرستنده و گيرنده را به مداري که شامل فيليپ فلاپ d و گيت nand هست بديم و خروجي اين مدار که اختلاف فاز است و البته دوتا خروجي است (خروجي Q1 و Q2) رو به چيزي بديم که طول پالس حاصل را اندازه بگيره و با مقدار اندازه گيري قبل جمع کنه و روي LCD نمايش بده. توروخدا کمک کنيد.. حتي حاضرم پول هم بدم..