اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم ترمز ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم ترمز ربات

با سلام به همگی دوستان و قبولی طاعان. کسی میتونه در باره ی کارگذاشتن سیستم ترمز در رباط کمکم کنه البته به وسیله ی کنترل از راه دور
    سجاد

پاسخ : سیستم ترمز ربات

لازم نیست سیستم خاصی کار بذاری
    میتونی بسته به نوع موتورت از نیروی مقاوم اون موتور برای ترمز استفاده کنی
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

میشه یکم بیشتر بگین ..... راستی برای سرعت ها 40 کیلومتر هم خوبه .. یا باید سیستم ترمز جدا کار گذاشت

دیدگاه

فکر کنم مظور دوستمون اینه که ولتاژ معکوس بندازید دو سر موتور البته ترمز های زیادی وجود دارند و بسته به کاری که می خواهید بکنید متفاوته شما می خواهید دقیقا چطوری ترمز کنه(میخ کوب بشه اروم بایسته ترمز اضطراری ترمز دیسکی و...)
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima TehranI
          میشه یکم بیشتر بگین ..... راستی برای سرعت ها 40 کیلومتر هم خوبه .. یا باید سیستم ترمز جدا کار گذاشت
          داداش داری هواپیما درست میکنی یا روبات ؟
          خوب بستگی داره وزن روباتتون چقدر باشه !
          سیستم انتقال قدرتتون با چه چیزی هستش !

خواستن توانستن است !

دیدگاه

سلام دوستان
            یه ترمز که بتونه ربات رویات رو بعد از حرکت وا ستفاده میخکوب کنه.و دیگه از شیب مثبتی که توش فرار گرفته نزاره برگرده. :nerd:
            http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
            daydigi.com

دیدگاه

فرض کن موتور مورد استفاده شما از نوع جریان مستقیم باشه.
              حالت اول موتور در حال حرکت باشه: برای ترمز میتونی ولتاژ معکوس به دو سر موتور وصل کنی که نیروی مقاوم در خلاف جهت حرکت موتور ایجاد میکنه.
              حالت دوم موتور بی حرکت باشه: دوسر موتور رو که به یک ولتاژ یکسان وصل کنی موتور ترمز میکنه
              البته مباحثی مثل تکانه و نیروی مقاوم رو برای این نوع ترمز در نظر بگیری
              گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

راستش این ترمز رو برای یکی از دوستام که داره رو ماشینش کار میکنه ( ماشینش کاملا دست ساز حتی گیربکسش اگه تونستم یه تاپیک برای اون هم را میندازم )

میخواست که ترمز برای ماشین درست کنه که تو سرعتای بالا 40 بتونه میخکوب بشه و البته به گیربکسش فشار نیاد چون ماشین در حد 5 کیلوی هس و گیربکسش از نوع سرعتی هس و بطور مستقیم با شفت لاستیک ها در ارتباط هس ..

البته دو موتورس که هر دوتا روی یه چرخدنده وصل کرده که قدرتش رو وحشتناک کرده .. با دست هم نمیشه جلو چرخیدنش رو گرفت..

دیدگاه

راستش این ترمز رو برای یکی از دوستام که داره رو ماشینش کار میکنه ( ماشینش کاملا دست ساز حتی گیربکسش اگه تونستم یه تاپیک برای اون هم را میندازم )

میخواست که ترمز برای ماشین درست کنه که تو سرعتای بالا 40 بتونه میخکوب بشه و البته به گیربکسش فشار نیاد چون ماشین در حد 5 کیلوی هس و گیربکسش از نوع سرعتی هس و بطور مستقیم با شفت لاستیک ها در ارتباط هس ..

البته دو موتورس که هر دوتا روی یه چرخدنده وصل کرده که قدرتش رو وحشتناک کرده .. با دست هم نمیشه جلو چرخیدنش رو گرفت..
                  پس جواب شما کجا رفت؟؟شما که ایده ندادید . برای ماشین دوستتون چکار کردین؟؟
                  http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
                  daydigi.com

دیدگاه

خوب کار تمام بدنشو من کردم ... یعنی کلا من بدنش رو براش درس کردم ... البته یه سری ایده پردازی برای درس کردن ترمز دیسکی دارم ولی خو درس کردنش کار میبرده .. ایشالا کارش تکمیل بشه خودم براش یه ترمز دیسکی درست میکنم ... ... خواستم ببینم راه دیگه ای هس که بکنم که گفتین باید جریان معکوس بدیم به موتور .. خو به زره برای گیربکس مشکل ایجاد میکنه .. چون موتور ها فوق الده قوی هستن .. باهاشون فرز شارژی دزست میکنن ... .. ..

دقیقا دونهای 50 تومن پول موتورش شده .. هر کردومش اندازه یه تغریبا پاور کامپبوتره که هر کدومش 50 امپر میکشه ... لحظه ای.. ) .. تو حالت فشار هم تا 30 امپر راهت میکشه ... راستش قصد دوستم برای این کار مسابقه های اف رود هست که.... ولش کن ..

دیدگاه

این که شما می فرمایید توی سرازیری هم ماشین می خکوب بشه سیستم کنترلیش پیچیده میشه خیلی راحت تر از یه ترمز دیسکی موتور استفاده کنید از اون نمونه اش که پمپ روغن داره استفاده کنید(روی کاوازاکی های سابق بود)کنترلش هم راحت تره هم این قدر محکم می ایسته که نگو اگر هم بخواهید با گیربکس و خود موتور الکتریکی این کار را بکنید زود خراب می شند حالا هر چقدر هم که جنسشون خوب باشه
                      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                        راحت ترین روش استفاده از سیستم ترمز دیسکی دوچرخه میباشد !
                        شما میتوانید سیم ترمز را به سلونوئید متصل نمایید !
                        و با میکرو کنترلر کنترل نمایید !
                        گفتین سلونوئد .. جیگرم اتیش گرفت ... تو رادیو کنترل فکر نکنم بشه راحت جواب گرفت .. خیلی راحت تو رادیو های کنترلی خیلی راحتر استفاده از سروو ها هست که برای یکسری ها راحت هستش ..

راستی از این دیسک ها قیمت دارین ..

دیدگاه

سروو های استاندارد خوبه .. تا 5 کیلو گشتاور دارن .. یا باید سرو قویتر بزارم .

دیدگاه

سلام اگه میشد یه عکسی یا چیزی از رباتت به ویژه چرخ ها وشاسی میزاشتی برای پیشنهاد دادن راه کارهای دیگه بجز معکوس کردن موتور ،می تونه خیلی کمک کنه.

دیدگاه

اگه من جای تو بودم از ترمز دیسکی استفاده نمیکردم هم کلاس نداره و هم در رباتی که داری میگی قدرتی کار می کنه اگه یه ادم وارد اینو ببینه می فهمه تازه کاری یا خیلی خوب دقت نکردی و اگه اون ادم داور باشه ازت امتیاز کم میکنه
                              ناراحت نشیا
                              وقنی موتور در حال کار کردن باشه و ولتاژ رو از روش برداری اینرسی باعث می شه چند دور دیگه بزنه و چون با گیربکس به چرخ وصل شده اگه دیسک رو چرخ بذاری بعد چند وقت می فهمی که فشار زیادی تو لحظه ی قطع شدن برق موتور تا ایستادن چرخ روی ترمزت ایجاد میشه که باعث از بین رفتن ترمز در حالته خوش بینانست و به اجزای مکانیکی و شاسی ماشینتم فشار میاره
                              یکی از دوستامون از ولتاژ معکوس و هم پتانسیل کردن صحبت کرد که منطقیه و راه معقول و مناسبیه چون می تونی شدت ترمزت رو کاملا کنترل کنی
                              ولی اگه از دیسک می خوای استفاده کنی باید مستقیم روی شفت موتور استفاده کنی نه انتهای گیر بکس
                              موفق باشی
                              لبخند بزنید تا زندگی برایتان لذت بخش گردد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X