اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرحها و ایده های مکانیک .الکترونیک .مکاترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرحها و ایده های مکانیک .الکترونیک .مکاترونیک

سلام دوستای خوبم . من رشتم الکتروتکنیکه و به الکترونیک خیلی علاقه دارم . یعنی میخواستم برم الکترونیک فقط اشتباهی الکتروتکنیک رو الکترونیک دیدم توی دفترچه کنکور :redface: (البته از حولم )
    چند تا طراحی برای سازمان های نظامی دولتی و خصوصی انجام دادم . و بهتره بگم برای دل خودم بیشتر کار میکنم مثل خیلی از شما ها . هر چی بیشتر مطالعه میکنم بیشتر اینو میفهمم که هیچی نمیدونی ،هیچی .
    این پست رو برای این ایجاد کردم که تخیل شما ها رو تحریک کنیم . باور کنید میشه بدون علم کافی هم به جایی رسید با نواوری و تخیل . و اینو بدونید کسی که نواوری نداشته باشه و چیزی رو سعی نکنه ابداع کنه هر کاری هم کنه به ارزوهاش نمیرسه .... چند تا از طرح های خودم و دوستام رو میزارم بهشون نظر بدید . تخیلتون رو ازاد بزارید برای چند لحظه .همین
    اولیش از دوست خوبم سهیل .یه دستگاه سی ان سی

البته خودش طرحش رو ساخته .
    اینم طراحی یه موتور توربو مینی جت اقای سعید میر شهیدی

طراحی موتور v10 آقای شیرخانلو

طراحی سازه ماکارونی اقای مهدی برهمند

طراحی lower deck اقا مهرداد

بچه ها شما هم طرحاتون رو بزاریدا . طراح های گمنام زیادن چه مکانترونیک و الکترونیک و مخابرات ....

اینا هم یه قسمتی از طرح های منه . فقط یه چیزی بگم . طرح های من اصلا ارزش این حرف رو نداره ،بچهای دیگه رو نمیدونم ولی بیاید قانون کپی رایت رو رعایت کنیم ....

این یه بلبرینگ الکتریکی معمولا دو تا سنسور داره که فاصله محور تا بدنه رو تا یه حد نگه میداره و محور رو دقیقا در مرکز بلبرین با میدان های مغناطیسی حفظ میکنه . کاربردش جاهاییه که سرعت خیلی بالاست جوری که بلبرینگ مکانیکی جواب گو نیست و داغ میکنه و خورد میشه مثل سانتریفیوژ های ابشاری که برای غنی سازی اورانیم استفاده میشه و ...

اینم یه موتور مینی جت ملی هستش .ببینید تکنلوژی طراحی موتور ها و موشک ها یه جوریه که کاملا برمیگرده به قدرت محاسباتی . برای همین در ایران راحت میشه یه موتور طراحی کرد حالا هر موتوری ولی چیزی که خیلی حساسه و نمیشه کاریش کرد متالوژی ساخته مواده یعنی این که پره های توربین موتور از یه الیاژ خاصی درست میشن که دست کشور های ابر قدرته

اینم مشخصه ..ایشالله چند ماه دیگه اولین پروازش ر انجام میده .

اینم یه بل دی سی ..فاسله قطب های مصنوعی و قطب های دایم زیاده . میدونم :redface:

(اگر غلط املایی هست معذرت میخوام )
    فقط یادتون نره قرار شد تخیلی فکر کنید و مهندس بازی در نیارید .فکرتون رو ازاد بزارید محدودش نکنید به اطلاعاتتون ....

پاسخ : طرحها و ایده های مکانیک .الکترونیک .مکاترونیک

یا علی دادش
    عجب طرح هایی گذاشتی از همشون خوشم اومد !
    ببخشید دادش این طرح هارو با چه نرم افزاری کشیدین ؟
    اگر ممکنه اسم نرم افزارو بگید !
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

سلام قربونت
      solid works
      ptc creo
      autodesk inventor
      من با سالید ورک کار میکنم و با اینورتور هم کار کردم ولی به نظرم جالب نیست ...
      اگر میخوای شروع کنی با سالید ورک شروع کن البته باید اتوکد دو بعدی هم بلد باشی وگرنه بدرد نمیخوره طراحی سه بعدی (بعد از 6 ماه تا یک سال کار میبینی مثل نقاشی کشیدن برات اسون میشه)
      ترکیب نرم افزار solidcam و solid works قوی تر از کتیا میتونه باشه
      اگر بچه ها بخوان میتونم اموزش بدم که چجوری یه ربات طراحی کنن با نرم افزار سه بعدی و بعد از اون g_cod بگیرن و بدن به سی ان سی تا براشون بزنه (اون قسمت جی کد گرفتن رو خودم قراره شروع کنم الته)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alialaei110
        سلام قربونت
        solid works
        ptc creo
        autodesk inventor
        من با سالید ورک کار میکنم و با اینورتور هم کار کردم ولی به نظرم جالب نیست ...
        اگر میخوای شروع کنی با سالید ورک شروع کن البته باید اتوکد دو بعدی هم بلد باشی وگرنه بدرد نمیخوره طراحی سه بعدی (بعد از 6 ماه تا یک سال کار میبینی مثل نقاشی کشیدن برات اسون میشه)
        ترکیب نرم افزار solidcam و solid works قوی تر از کتیا میتونه باشه
        اگر بچه ها بخوان میتونم اموزش بدم که چجوری یه ربات طراحی کنن با نرم افزار سه بعدی و بعد از اون g_cod بگیرن و بدن به سی ان سی تا براشون بزنه (اون قسمت جی کد گرفتن رو خودم قراره شروع کنم الته)
        آقا اگه آموزش بدی که ممنونت میشیم :applause:
        من یکم با اتوکد کار کردم ولی دوست دارم سالید ورک روهم یاد بگیرم
        AYRIC

دیدگاه

@-) :-O :surprised:
          داداش من چند دقیقه فقط قیافم شکلک های بالا بود!
          خــــــــــــــیلی قشنگ کار کردین واقعا دست مریزاد :applause:
          اون موتور های جت رو نساختین؟
          عکس واقعی از ساخته ها هم دارین؟
          منم میخوام طراحی 3 بعدی با solid work یاد بگیرم اما بیشتر برای طراحی سیستم های مکانیکی هست و برای ما (الکترونیک) چه کاربرد هایی میشه داشته باشه؟

دیدگاه

پاسخ : طرحها و ایده های مکانیک .الکترونیک .مک&#1575

نه اخه ساختش نیاز به cnc 6محوره داره . ما طراحیش کردیم فقط خب میدونید همین طور که خودت گفتی سالید وورک و کلا این نرم افزار ها به درد مکانیک میخوره ولی مثلا میگم . اون موتور جت خیلی خیلی ساده هم بگیریم دوتا سنسور داره یکی دیکودر برای سرعت سنج و دومی اندازگیری دمای خروجی اگزز . این طرح رو من به دانشگاه دادم اونا به سپاه . طرح نظامی بود برای ما تعریف شده بود . یه مدت کار من این بود برام طرحای مکانیکی رو میفرستادن بعد من با دید الکترونیکی که داشتم اونا رو اصلاح میکردم تا کار مهندسی باشه . مکانیک بدون الکترونیک هیچه
            از اون دستگاه cnc که دوستمون ساخته و طراحی کرده عکس دارم این جا میزارم
            ........... خب ببین یه مهندس الکترونیک میتونه مثلا یه سی ان سی بسازی میتونه یه ربات بسازی و خیلی چیزای دیگه ولی فقط اینا رو برای دل خودش میسازه اگر قرار باشه کاره مهندسی کنی . اگر قرار باشه مثلا یه دستگاه cnc رو بسازه برای یه شرکت خصوصی برای تولید انبوه یا یه ربات صنعتی تو نیاز به طراحی داری قبل کارت به چه دلیل :
            1- براورد قیمت
            2- شبیه سازی عملکرد (قبل از بوجود اومد محصول)
            3- و ارایه اون . ببینید مثلا شما چند تا طراحی دارید در حالی که اونا رو نساختید ولی کاملا اطلاع دارید از مدارات و اگر پول باشه میتونید اونا عملی کنید . خیلی هاتون این طرحا رو توی ذهن دارید و نیاز به پول برای عملی کردنش .حالا بیاید و اونا طراحی 3 بعدی کنید مثل واقیت با استاندارد های مکانیکی مثل پیچ ها و ورقه های فلزی استفاده شده اندازه موتور ها توانشون و ... بعد اونو ارایه کنید به شرکت ها و بگید مثلا من میتونم براتون این دستگاه رو بسازم و تولید انبوه کنیدش از نوع چینیش هم به دلیل استفاده مثلا این موتور ها و مدار ها بهتره قیمتش هم از وارداتش ارزون تره ... حتی شما میتونید مثلا موتوراش هم که المانیه مهندسی معکوس کنید و بدید سی ان سی براتون بزنه ارزون تر در بیاد .اون موتوها رو هم میتونید طراحی کنید از یه پیچ معمولی تا سیمیچاش و .... همچیش رو شما طراحی کردید لبته با استاندارد ها مکانیکی ...
            (بابت غلط املایی ها معذرت میخوام )
            اینم چند تا عکس که مصداق حرفام هستن :::
            طرح: این همون سی انسی که براتون گذاشتم کار افا سهیله خودش ساختتش (میبینید وقتی یه چیزی اول طراحی میشه چقدر تمیز و مهندسی در میاد )

ساخت:

این مثال الکترونیکی ..باورتون میشه طراحی با نرم افزار سالید ورک باشه !!! کار من نیست کار یه امریکایه

ربات صنعتی (طراح امریکایی)

ارم ربات ...عین همین ربات داره برای شرکت قشم ولتاژ ساخته میشه با استفاده از پردازش تصویر یه مکعب رو برمیداره و در جای مخصوصش میزاره اتوماتیک

اینم شاسی یه ماشین (طراح امریکایی)

ببینید توی نرم افزار سالید ورک ما اول قطعه ها رو کوچیک کوچیک مسازیم و بعد توی محیط ام اسمبل . اسمبلشون میکنیم مثل واقعیت به هم وصلشون میکنیم و با پیچ محکمشون میکنیم .مثلا شما میاید این سروو یا استپ موتور رو طراحی میکنید و بعد وقتی قطعات مکانیکیتون رو جدا جدا به هم اتصال دادید و پیچشون کردید البته پیچ هم باید خودتون طراحی کنید اونم به صورت استاندارد یعنی گام و طول و قطرشون باید استاندارد باشه .همچی باید استاندارد باشه بعد موتور های سروو و استپ موتور و... رو میبندید روی قطعات و طراحیتون تموم میشه و بعد میتونید از هر کدوم ار این قطعه های که مکانیکی هستن مثل بازو ربات و.. جی کد بگیرید یا با سی ان سی یا با ماشین کاری بدید براتون در بیارن و به صورت واقعی بسازیدش . طراحی که 6 ماه طول میکشه .ساختش 1 هفته کار داره .این یعنی مهندسی
            این کار یه برزیلیه: خودتون بلد باشید کار 1 ساعته طراحیش

استپ موتور صنعتی : فکر کنم طراحش هندی باشه .

دیدگاه

ممنون از پاسخ کامل و جامعتون
              اون CNC بسیار قشنگ طراحی و ساخته شده اگه قطعات رو رنگ با کیفیت بزنین کاملا شبیه یه CNC حرفه ای و صنعتی میشه!
              خب طراحی این CNC چقدر طول کشید؟ ساختش چقدر هزینه داشت؟
              یا مثلا طراحی موتور جت چقدر زمان برد؟
              CNC رو که میشه ساخت اما اون موتور جت نیاز به فلزات الیاژی خاصی دارن امکان تولیدش داخل هست یا فقط قراره یه طرح باقی بمونه؟
              شما خودت چقدر طول کشید solid works رو یاد گرفتی؟

دیدگاه

اینم یه نمونه دیگه و یه مثال دیگه از طراحی و ساخت (تصاویر ساخت مربوط به یک موتور انگلیسیه ولی این طراحی از خودمه فقط اینا رو کنار هم گذاشتم تا اهمیت طراحی مهندسی رو درک کنید و بدونید هر طراحی استاندارد به ساخت منجر میشه )
                طراحی :

ساخت :
                1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

...

تا اینجا مکانیک بود ...حالا مکاترونیک :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

من یه سری توضیح بدم . خب قسمت های مکانیکی که دید اون پروانه جلو که شاید شما بگید این چه جور کمپروسوریه چرا این شکلیه اسمش کمپروسور سانتریفیوژی یعنی از جلو هوا رو میکشه و هوا رو سور میده با سرعت به کناره ها .همون اتفاقی که توی جاروبرقی خونتون میوفته و بعد هوای فشورده شده توی محفظه احتراق که دیدنش تصویر شما 27-28-29-30.... سوخت توسط همون لوله ها تزریق میشه و یه شم هم میبینید توی تصویر که برای استارته یعنی سوخت که تزیرق شد شم جرغه میزنه و اتیش میگیره حالا هوای داخل محفظه داغ میشه یعنی حجمش زیاد میشه و موقع خروج با شدت بیشتری خارج میشه که پروانه عقبی که با یه محور به پروانه جلو وصله (کمپروسور عقب و کمپروسور جلو با هم فیکس هستن ) از نیروی این شدت هوای خروجی استفاده میکنه این عامله حرکته یعنی یک موتور جت هوا رو از جلو منقبض از عقب منبسط میکنه این عامل حرکته ....شنیدید چاله هوایی ... تابحاف فکر کردید چیه این همون تراکم هواست یعنی وقتی هوایی نباشه جلوی (تراکم هوا کم باشه) هواپیما که اونو بمکه انگار از کار میوفته و یه دفعه هواپیما به صورت افقی یک پله پایین میوفته بعضی وقتی توی چاله هوایی بعضی از مسافره سرشون میخوره به سقف هواپیما البته بستگی به اون تراکم داره :biggrin:
                خب حالا یه سوال مهم این حیولا رو چطور روشن کنیم و تویه وضعیت پایدر نگه داریم این دیگه کار ما الکترونیکیاست . روی کمپروسور سانتریفیوژی یه پره هست که رنگش سبزه و با بغیه فرق داره زمانی که از جلوی سنسور رد میشه یه پالس میسازه که شما از من بیشتر استادین و سرعتش به rpm حساب میشه ماکزیمم سرعت برای این موتور حدود :160000 ار پی امه و دمای خروجی موتور حدود 550 درجست ..زیاده نه ؟؟ حدود 610-650 درجه برسه شروع میشه به ذوب شدن پره ها خب پس اینجا ما یه سنسور درجه هم میخوایم که در صورتی که دما بالارفت میزان سوخت رو کاهش بده در واقعا pwm موتور پمپ سوخت رو کم کنه که باز شما استاد هستید در این مورد .
                فقط میمونه یه چیزی موتور رو چجوری باید روشن کرد .در حالت معمولی یه موتور جت مثل موتور سیکلتی هست که خفه کرده باشه (خدا نصیب گرگ بیابون نکنه مخصوصا توی زمستون ) خب برای این که موتور خفه شده رو روشن کنیم چی کار میکنیم ساسات رو میکشیم درسته ؟ خب توی این موتور که ساسات نداریم تنها کاری که میشه کرد اینه شفت موتور ور به صورت مصنوعی حرکت بدیم که هوا اول توصت کمپروسور فشورده بشه بعد سوخت تزریغ شده و بعد شم جرغه بزنه .برای همین یه موتور دیسی گذاشته که موتور رو اول به حرکت در بیاره ... حالا یه سوال پیش میاد موتور های جت جنگنده چطوری روشن میشن . جالبه بدونید کیسه هوای ایمنی خودرو یا همون ایر بگ از این جا گرفته شده یعنی شما یه گلوله گازی رو تصور کنید که دارید شلیک میکنید گلوله گازی همون گلوله مشخی هستش فقط گاز ازش در میاد و هوا رو به شدت به یک سمت جریان میده برای همین گلوله های مشخی صدای بیشتری نصبت به گلوله های دیگه دارن خب برای روشن کردن هوا پیمای جنگنده هم همین کارو میکنن مثل کیسه هوای خودرو که توی چند صدم ثانیه باز میشه و گاز داخلش تزریغ میشه توی موتور های جت هم همین جوریه یک دفعه هوا تزریغ میشه و استارت میخوره . اینم بگم که با این موتور های جت میشه چرخ بال هم ساخت عکسش رو میزارم شما نسبت موتور رو با ابعاد ببینید موتور ببینید و نتیجه بگیرید یه چند تا عکس هم از تراش کاری میزارم

به این میگن توربو پراپ یا پروپ والا من هر دو تلفظش رو شنیدم حالا نگید بی سواده . من فقط املام بده :biggrin:
                توان بیشتری میشه از این موتور گرفت یعنی یه موتور کوچک جت که داره یه پروانه بزرگ رو میچرخونه .بهترین نوع موتوها از نظر مصرف سوخت این نوع موتور ها هستن که شما که میبینید روی پهپاد های امریکا و ایران از این موتور استفاده میشه منظورم توربوپراپ نه دقیقا همین مدل موتور

دیدگاه

راجعب این CNC خب این کار من نبود گفتم که کار یکی از دوستانه . اگر منظورتون فقط زمان طراحی این سی ان سی توی محیط نرم افزار باشه خودم اگر مثلا یه چیزی مثل این بخوام طراحی کنم روزی اگر 1 ساعت وقت بزارم 3-4 روز تموم میشه ولی نه به خوبی این چون اطلاعات میخواد و باید استاندارد ها رو بدونی
                  من سی ان سی رو یه مثل زدم شما قطعا توی یه چیزای دیگه نقطه قوت دارید توی ذهنتون قطعا چند تا طرح دارید اونا رو عملی کنید . طراحی کنید ببینید شدنیه اگر شدنیه و کار بردیه میتونید به اریه اون از جاهای مختلف بوجه بگیری برای ساختش چون دستت پره چون میدونی شدنیه از همه مهم تر میتونی طرحایی که فقط توی ذهنته روی کاغذ بیاری این خیلی مهمه ها .چون وقتی طراحی بلد باشی همه میفهمن چی میگی چون مدرک داری و هر کس نگاه کنه تا تهش میره.
                  راجعب موتور چت من میتونم بعت بگم دونه دونه قطعات رو از چه الیاژی استفاده کنی همون طور که قبلا گفتم چون الیاژ های ما مثل امریکا و انگلستان خوب نیست نمیتونید دور موتور رو خیلی بالا ببریم یعنی سوخت زیاد باعث میشه دما بالا تره بره و ذوب شه خب این یه سنسور دما میخواد که حساس باشه و میزان پاشش سوخت رو کنترل کنه که دمای اگزز زیاد نشه ولی ساختنش شدنیه هاااا یه انگیزه قوی میخواد برای این کار . توی ایران 3 تا موتور جت دست ساز ساخته شده 2 تاش ذوب شدن یکیش عملی شد :biggrin:
                  میدونی چرا چون نمیدونستن سنسور دما چیه چون مکانیک خونده بودن از الکترونیک نمیدونستن و کنترلش اینه که میگم مکانیک به الکترونیک وابستست .
                  اصلا طراحی سه بعدی کاری نداره هیچی نیست فقط خاستن میخواد ...میخوای یاد بگیری پس برو سایت پی سی دانلود ورژنت 2013 رو دانلود کن کرکش کن و همین طور اموزشش رو هم از همون جا دانلود کن اموزشش فکر کنم 1 گیگ باشه که لیندا به زبان انگلیسی اموزش داده من از اونجا یاد گرفتم . اگر زبان نمیدونی . و میگی به زبان انگلیسیه نگران نباش من زبان فنی ترم قبل شدم 7 افتادم ولی اونو که زبان انگلیسی بود یاد گرفتم . مرحله به مرحله با اموزش پیش برو هر روز یک مرحله حدود 25 بخشه
                  روزی یک بخش رو کار کن هر بخش حدود 6-7 دقیقست بهت قول میدم بعد از 1 ماه از منم بیشتر میدونی راجعب این نرم افزار . فقط همین کارو کن اموزش فارسی بدبد نمیخوره . توی اون اموزش به ترفندایی بهت یاد میده که بیرون انجامش میدی دهنشون باز میمونه :biggrin:

دیدگاه

داداش میتونم بگم سطح دانش و اطلاعاتت توی انجمن از متوسط افراد بیشتره
                    اینجور افرادی خیلی کم توی اینترنت پیدا میشن و من همیشه دنبالشون بودم تا ازشون یاد بگیرم
                    توضیحاتت عالی بود حرف نداشت + تصاویر واضح و گویایی که گذاشتی خیلی استفاده کردم یک دنیا تشکر
                    حتما میرم دنبالش دانلودش میکنم بازم تشکر

دیدگاه

نه بابا این جوری نیست که خودم ازت چند تا سوال کردم جاهای دیگه اتفاقا :biggrin:
                      راجعب انتخاب موتور براشلس برای کواد رتور سوال کردم ازت . خب هر کسی تویه چیز قویه تو هم تویه چیزایی خیلی میدونی منم استفاده کردم از حرفات :smile:

دیدگاه

شنیدی میگن مغز ادم سوت میکشه !
                        الان مغز من داره سوت میکشه !
                        وای دارم دیونه میشم کمک !
                        بابا طراح کجا بودی من از کی دنبال همچین نرمافزاری بودم متاسفانه چون رشتم الکترونیک بود ،
                        نمیدونستم از چه نرم افزاری باید استفاده کنم دست مریزاد حال کردم خیلی خفن !
                        اگر اموزش شو بدی که خیلی حال دادی !
                        من دانلود میکنم نصبش میکنم ایشالا با کمک شما شروع میکنم یادگیریشو !
                        خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alialaei110
                          نه بابا این جوری نیست که خودم ازت چند تا سوال کردم جاهای دیگه اتفاقا :biggrin:
                          راجعب انتخاب موتور براشلس برای کواد رتور سوال کردم ازت . خب هر کسی تویه چیز قویه تو هم تویه چیزایی خیلی میدونی منم استفاده کردم از حرفات :smile:
                          میدونم داداش ولی اطلاعات من در حد دانستنی های عمومیه در برابر این اطلاعات تو که چیزی نیست!
                          من لینک دانلود ورژن SP4 2013 رو از soft98 پیدا کردم اما اموزش شرکت لیندا برای ورژن 2012 هست اشکالی نداره؟
                          این لینک اموزش لیندا:
                          http://p30download.com/fa/entry/4052...C%20solidworks
                          تازه سطحشو زده beginner (مبتدی - مقدماتی)!
                          این اموزش رو هم پیدا کردم برای ورژن 2013 هست فیلم های HD داره با حجم 3.5 گیگ!
                          http://tdd.ir/download/mechanic/pid-11547
                          کدوم بهتره؟ البته اموزش های زیادی بود!

دیدگاه

اره .
                            ببین اموزش لیندا از همه بهتره چون برات سرس فایل هاش رو هم گذاشته یعنی فقط فیلم نیست برات هر پروژه ای که انجام میده توی فیلم انجام داده شدش رو برای سالید ورک توی همون فایل با شماره گذاری خاص خودش داره یعنی تو طبق فیلم اموزشی جلو میری اخر سر قطعا طراحی شدت رو با اون قطعه ای که برات گذاشته مقایسه میکنی . اموزشی لیندا 2012 قاطعانه میگم از همه بهتره من لینکش رو با لینک نرم افزار دوباره میزارم با اجاره دوستان

این لینک خود نرم افزار : 2013 روش دانلود کنید . من هر جفتش رو دارم 2013 بهتره

http://p30download.com/fa/entry/12753/

این لینک اموزش نرم افزار :

http://p30download.com/fa/entry/40521/

یه چیزی اگر دید صفحه باز نمیشه انت ویروس نود خودتون رو خاموش کنید یا قسمت وببش و اینترنت رو دیسیبل کنید تا وارد سایت شه ...سایت ویروسی نیست . چون کرک تمام نرم افزار ها رو میزاره و کپی رایت رو رعایت نمیکنه برای همین این جوریه (اصلش اینه که کرک نود 32 رو توی انجمنش ردو بدل کردن نود 32 اجازه ورود به سایت رو نمیده)

اموزشش شماره 2012 هست ... سالید وورک از جمله نرم افزار هاییه که اصالتش رو حفظ کرده یعنی شما در محیط کاری 2012 و 2013 هیچ تقییری احساس نمیکنید ولی موتورشون فرق دارن برای همین 2013 بهتره ولی اموزشش یکیه

. شاید حجمشون زیاد باشه ولی باور کنید ارزشش رو داره

تمام کسانی که میخوان اموزش این نرم افزار رو ببینین از همین لینک ها دانلود کنن من خیلی گشتم در مورد منابع این نرم افزار اینا بهترینشونن .

دیدگاه

اگر طرحی رو انجام دادیم کجاآ‌ها cnc میآ‌کنن و هزینش چطوری حساب میآ‌شه؟

چطوری باید این مراحل رو انجام داد؟

کارهای غیر فلزی چطور؟ مثلا پلاستیکی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X