اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار پل H ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار پل H ترانزیستور

سلام دوستان. من یک سوال در ارتباط با مدار ترانزیستور پل دارم. عکسش رو هم برای شما قرار دادم. فقط به جای موتور موجود در عکس، من به دلیل کاربردیی که برای مدارم میخوام مقاومت قرار دادم. سوالم اینه که چرا با دو برابر کردن این مقاومت (مقاومتی که جای موتور قرار دادم) ولتلژ دو سر اون دو برابر نمیشه؟ در صورتیکه عملا من انتظاری که از این مدار دارم این است که جریان ثابتی بکشد. به نظر شما برای این که این مدار جریان ثابتی بکشد(یعنی با دو برابر کردن مقاومت ولتاژ دو سر آن هم دو برابر شود) چه ایده ای باسد استفاده کنم؟ ممنون میشم میشم کمک کنید بدونم مشکل مدارم چیه
    البته لازم به ذکر است که من به جای اون 3-15 ولت موجود در شکل، خروجی یک رگولاتور lm317 را قرار دادم .(منظورم ساخت یک منبع جریان بوده است). در هر صصورت فکر نمیکنم خیلی تفاوتی کند . چون ولتاژ مشخصی تحویل میدهد.این هم عکس:
    http://upload.tehran98.com/upme/do.php?imgf=68102dcf9dfd71301.jpg
    کمک کنید

پاسخ : مدار پل H ترانزیستور

ببین با نصف کردن مقاومت که نمیشه اون کارو کرد که . وقتی نصفش کنی جریان دو برابر میشه ولتاژ ثابت میمونه .باید تقسیم ولتاژ انجام بدی با دو تا مقاومت یکی ثایت اون یکی متغییر .یا از یه ولم استفاده کنی برای این کار به جای یه مقاومت ثابت اون وسط این عکس رو نگاه کن :

دیدگاه

پاسخ : مدار پل H ترانزیستور

حرف شما درسته. ولی من مدار رو طوری طراحی کردم که باید جریان ثابت بمونه. و وقتی تستش کردم دیدم با دو برابر کردن مقاومت مقدار ولتاژ نصف شد.
      در صورتیکه این کاملا خلاف انتظار منه. نمیدونید علت چیه؟

اضافه شده در تاریخ :
      یه طور دیگه سوالم رو بپرسم. اگه بخوام مداری طراحی کنم مثل این مدار ترانزیستور پل که خروجی مدارم همین ولتاژ دو سر مقاومت باشه ، ولی نیاز به جریان ثابت در این خروجی داشته باشم باید چیکار کنم؟

اضافه شده در تاریخ :
      به نظزم اصلا نباید از مدار پل استفاده کنم. ولی نیاز به جریان به هر دو جهت دارم. به نظرتون از چه مداری باید استفاده کنم تا جریان را در هر دو جهت و به طور ثابت تولید کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X