ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: انتخاب رشته

2012/06/13
    70
    0

انتخاب رشته

سلام دوستان
    بالاخره سن ما هم داره به سن کنکور دادن میرسه اما مشکل اینه که من نمی دونم واقعا چه رشته ای برم.
    من avr کار کردم میخواستم ارم رو هم شروع کنم که به خاطر کنکور ولش کردم.
    اینا روگفتم تا سوال بعدی ام رو بتونید جواب بدید.
    یک کتاب انتخاب رشته گرفتم و از بین رشته های توی لیستش فقط دو مورد رو دوست داشتم یکی مهندسی برق و یکی مهندسی رباتیک.
    عنوان های دروس مهندسی رباتیک رو که خوندم اصلا از این رشته نا امید شدم چون انگار مهندسی مکانیک بود و خبری از میکروکنترلر و ... نبود.
    مهندسی برق رو هم که عنوان درساش رو خواندم یک همچین چیزی دستگیرم شد.انواع فیلترها،انتن ها و...

درکل انگاری توی هیچ رشته ای چیزهایی که من اینقدر وقت روشون صرف کردم راهی نداشت.
    الان می خواهم از دوستان درخواست کنم منو راهنمایی کنند و یااگه خودشون توی یکی از رشته های بالا هستند و اصلا اینجوری که من گفتم نبوده برام توضیح بدهند و اگه رشته ی خوب دیگه ای رو میشناسند معرفی کنند.
    در ضمن رشته ام ریاضی فیزیک است.
    ین دو خانه یک برد بورد (به علت وجود پلاستیک عایق بین آنها) یک خازن کوچک وجود دارد که خیلی سریع شارژ میشود.

به این دلیل در مدارات فرکانس بالا که سرعت تغییرات زیاد است نمیتوان از برد بورد استفاده نمود. چون زمان شارژ خازن کوچک محسوس میشود.
    http://www.botlobby.com/PishAzEftetah/
    2011/06/02
    461
    4

پاسخ : انتخاب رشته

سلام
    از يه دانشجو الکترونيک به يه کنکوري اصلا احساساتي تصميم نگير.تو دانشگاه خبري نيست استاداش نصف شما هم اطلاعات ندارن.فقط مدرکه همين اگه فکر ميکني ميتوني خودت کار کني وقتت رو هدر نده.به قول پرفسور رضوي کسي که کار بلده ادامه تحصيل نميده.اگر هم ميخاي درس بخوني يه رشته اي انتخاب کن که پول داشته باشه فردا مياي الکترونيک شکست عشقي ميخوري.بايد عاشق باشي که بياي الکترونيک البته من پشيمون نيستم چون عاشقم
    البته من آدم متعصبي هستم چون نظرم اينه که مهندس فقط ميتونه يه مهندس "الکترونيکي مخابراتي" باشه .بقيه پشمک هستندو بس
    بازم خود داني درست تصميم بگير که جونيتو داري ميزاري
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.
    2012/06/13
    70
    0

سلام اقا صادق

من ميخواهم رشته اي رو که مي خونم ادامه بدم يعني اگه برفرض رشته ي مخابرات رو انتخاب کردم مي خواهم تا دکترا و مدارج بالاش بخونم.چون اصلا اين درساي دبيرستان رو هم دارم براي رسيدن به رشته اي که دوست دارم مي خونم.
    اما الان بين دو راهي گير کردم چون همونطور که توي پست قبل گفتم نميدونم بايد چه کار کنم. در ضمن کاراي تحقيقاتي رو هم خيلي دوست دارم،و همونطور که گفتم مدارات ديجيتال و مخصوصا ميکرو کنترلر رو خيلي دوست دارم.اما مي خواهم اينده ي خوبي از نظر مالي توي ايران يا حداقل خارج داشته باشه و اگه خواستم از دانشگاه هاي اون طرف پذيرش بگيرم بشه.

البته خودم مي دونم صحبتام يکم بوي نپختگي ميده، اما لطفا نظر بديد تا من هم مثل اونايي نشم که بعد از دانشگاه مجبورند راننده تاکسي بشوند.
    ین دو خانه یک برد بورد (به علت وجود پلاستیک عایق بین آنها) یک خازن کوچک وجود دارد که خیلی سریع شارژ میشود.

به این دلیل در مدارات فرکانس بالا که سرعت تغییرات زیاد است نمیتوان از برد بورد استفاده نمود. چون زمان شارژ خازن کوچک محسوس میشود.
    2010/06/20
    اصفهان
    181
    3

اگر علاقه مند به AVR هستید و می خواستید ARM کار کنید اصلأ نرو رباتیک.چون واقعأ ازش دور می شی
    شما دو تا انتخاب داری به نظر من .
    مباحثی که ازش صحبت می کنید توی دو تا رشته هست.

اگر دیوار سنگی آجری! بین کامپیوتر و برق را خراب کنیم

می رسید به دو رشته برق گرایش الکترونیک و کامپیوتر گرایش سخت افزار
    حالا لیست دروس این دو رشته را ببینید.
    اگر تمایل دارید برنامه نویسی را بهتر یاد بگیرید.
    مثلأ در کار کردن با ARM برید سراغ پیاده سازی سیستم عامل و ... سخت افزار خوبه . هر چند بحث پیاده سازی سیستم عامل روی ARM بیشتر میشه نرم افزاری ولی با این پیش زمینه ای که از خودتون گفتید برید نرم افزار . می ترسم افسردگی بگیرید. چون تنها دو درس بچه های نرم افزار نسبت به ما بیشتر می خونند و نزدیک می شوند به سیستم عامل که درس کامپایلر 3 واحدی و آزمایشگاه سیستم عامل 1 واحدی است که اولی را می تونی اختیاری بگیری. مثلأ برای مثال الان یکی از اساتیدی که من می شناسیم خیلی داره روی بحث ARM کار می کنه و به قول یه دوستان روی هر چیزی که پردازنده داشته باشه سیستم عامل نصب می کنه دکتر رشادی دانشگاه علوم تحقیقاته که واسه خودش خیلی بزرگه .
    از طرفی توی سخت افزار نزدیک می شی به الکترونیک و در ادامه مثلأ در مقطع فوق در سایه الکترونیک حرکت می کنی ! و خیلی بیشتر نزدیک می شی.

اما الکترونیک
    توی بحث رشته الکترونیک شیرجه میزنی تو مدار! یه جورایی میشه گفت با ادوات الکترونیکی الکتریکی بیشتری آشنا میشی و از اون طرف نزدیک میشی به بحث های ARM و از طرف دیگر یه شیرجه دیگه میزنی توی آنالوگ. و یه جورایی فیزیک الکترونیک. اینکه پشت این خازن و مقاومت و ... چیه !
    حسن برق الکترونیک اینه که عیب یابی مدار، بستن مدار و غیره بهتر میشه. اما اشکالش اینه که با مباحث معماری برای کار کردن با ARM خیلی آشنا نمی شی. شایدم اصلأ نیاز نباشه آشنا بشی. اما مفاهیمی ست برای خودش.
    حسن سخت افزار اینه که میان رشته ای کار می کنی. سخت افزار بیشتر دیجیتال کار می کنه، کار نداره توش چه خبره. هر جا نیاز بشه به ما یه سری به کتب برق می زنیم. اون ها هم نیاز باشه سری به کتاب های معماری کامپیوتر ما می زنند مخصوصأ اگر بخواند وارد بحث های FPGA و برنامه نویسی VHDL بشوند.
    و جالب تر از هم اینکه تقریبأ 70 درصد افرادی که توی این دو رشته کار می کنند در مقطع فوق لیسانس اگر تعصب را کنار بگذارند خیلی به هم نزدیک می شوند. از دو طرف یه دیوار میاند یه سمت هم. اما نکته بعدی اینه که در فوق لیسانس توی الکترونیک بیشتر محدود میشی به همون ARM، VLSI و غیره.
    اما توی معماری کامپیوتر(ارشد بچه های سخت افزار) می تونی VLSI کار کنی، می تونی WSN کار کنی و یه کم دستت بازتره که همان ویژگی میان رشته ای بودنشه. مثلأ می تونی بری روی مباحث سیستم عامل توزیع شده و پیاده سازی روی ARM کار کنی. که اینجا نیاز شدید داره مباحث سیستم عامل را بدونی و برنامه نویس خوب باشی.
    این اطلاعات من بود.
    به اساتید برق الکترونیک بی احترامی نشده باشه. در مورد رشته شون این طوری نظر دادم!
    وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
    اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.
    2011/05/22
    سمنان
    1,222
    17

در ادامه ي پاسخ هاي بسيار مفيد دوستان
    يه چند تا سوال!
    - دقيقا به چه چيزايي علاقه داري؟
    ( چه در عمل، چه در تئوري چه در پژوهش)
    - دوست داري از چي سر در بياري؟
    - هدفت از درس خوندن چيه؟
    - دوست داري در چه رشته اي متخصص بشي؟
    - دوست داري در چه زمينه اي متخصص بشي؟
    يه جورايي بيا بگو علاقه هات چيان؟

1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: چيزي به نام تصادف و شانس وجود نداره ... 3: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون "شعور" هيچکدوم!
    4: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي***فرشتهآ*ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)
    5:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/06/02
    461
    4

اگه واقعا علاقه داري (ولي من پول رو تظمين نميکنم چون هنوز خودم بهش نرسيدم)
    همون طور که گفتم مهندس فقط يه مهندس "الکترونيکي مخابراتي "چون هيچ مهندسي به اندازه يه مهندس الکترونيک و مخابرات مغزش ذوب نميشه.
    اگه ميخاي بخاطر ميکرو بياي دانشگاه اصلا نيا ! ميکرو (اي وي آر-آرم-اف پي و ...)چيزي نيست که بخاي تو دانشگاه ياد بگيري اصلا خدايي مالي هست،ميکرو رو خودت ميخوني ياد ميگيري.تازه جوش نمره رو هم نميخوري .
    حالا اگه عاشق برقي بيا الکترونيک خوب درس بخون حدود 13 واحد درس اختياري اونا رو دروس مخابرات بردار-بعدش هم کنکور هم که دادي تغيير گرايش بده به مخابرات چون اگه علاقه مند الکترونيک باشي تو همون دو سه ترم اول ميفهمي که الکترونيک چيزي نيست که بخادشما رو ارضا کنه(برا همينه که دروس مخابرات رو توصيه کردم)خوب حالا کنکور رو دادي مخابرات هم قبول شدي ميبيني يه تعداد درس پيش نياز داري(براي مهندسين الکترونيک)ولي شما تمام اون درس هاي پيش نياز رو گذروندي
    البته اين فرايند فوق العاده سخت وطاقت فرساست.مگه اينکه استاداي پشمک داشته باشي و نمره مفت بده بهت.
    بازم سوالي بود درخدمتم
    مصلحت خويش ....
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.
    2012/04/16
    Sدهگلان
    118
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ali9
    سلام دوستان
    بالاخره سن ما هم داره به سن کنکور دادن ميرسه اما مشکل اينه که من نمي دونم واقعا چه رشته اي برم.
    من avr کار کردم ميخواستم ارم رو هم شروع کنم که به خاطر کنکور ولش کردم.
    اينا روگفتم تا سوال بعدي ام رو بتونيد جواب بديد.
    يک کتاب انتخاب رشته گرفتم و از بين رشته هاي توي ليستش فقط دو مورد رو دوست داشتم يکي مهندسي برق و يکي مهندسي رباتيک.
    عنوان هاي دروس مهندسي رباتيک رو که خوندم اصلا از اين رشته نا اميد شدم چون انگار مهندسي مکانيک بود و خبري از ميکروکنترلر و ... نبود.
    مهندسي برق رو هم که عنوان درساش رو خواندم يک همچين چيزي دستگيرم شد.انواع فيلترها،انتن ها و...

درکل انگاري توي هيچ رشته اي چيزهايي که من اينقدر وقت روشون صرف کردم راهي نداشت.
    الان مي خواهم از دوستان درخواست کنم منو راهنمايي کنند و يااگه خودشون توي يکي از رشته هاي بالا هستند و اصلا اينجوري که من گفتم نبوده برام توضيح بدهند و اگه رشته ي خوب ديگه اي رو ميشناسند معرفي کنند.
    در ضمن رشته ام رياضي فيزيک است.
    تو دانشگاه هاي ايران اون علمي رو که ياد ميدن واسه 20 يا 30 پيشه،من مهندسي الکترونيک دارم ولي فقط وفقط اصول اوليه avr رو تو دانشگاه ياد گرفتم اونم بستگي به مدير گروه داره.
    به نظر من رشته الکترونيک رو ادامه بده و تو ارشد مکاترونيک،البته اين نظر منه
    وه کو شیتان شیتی تو بوم
    2012/06/13
    70
    0

اقاي Scorpioo توضيحاتتون واقعا عالي و کامل بود چون ديد من رو به رشته ي کامپيوتر عوض کرد.
    در ادامه ي پاسخ هاي بسيار مفيد دوستان
    يه چند تا سوال!
    - دقيقا به چه چيزايي علاقه داري؟
    ( چه در عمل، چه در تئوري چه در پژوهش)
    - دوست داري از چي سر در بياري؟
    - هدفت از درس خوندن چيه؟
    - دوست داري در چه رشته اي متخصص بشي؟
    - دوست داري در چه زمينه اي متخصص بشي؟
    يه جورايي بيا بگو علاقه هات چيان؟
    1)AVR,ARM سيستم هاي خودکار،والکترونيک به معناي مدارات پردازشگر دار
    2)دوست دارم از نحوه ي عملکرد سيستم هاي پيچيده سر در بيارم مثلا اينکه يک f16 چه طور ميتونه روي چند هواپيما قفل کنه يا ..
    3)ادامه تحصيل تا مدارج بالا ---+کار کردن در پروزه هاي تحقيقاتي
    4)خوب اگه ميدونستم چه رشته اي که نمي پرسيدم

2012/06/13
    70
    0

سلام اقاي hanamohsen

با سلام خدمت دوست گرامي
    تو دانشگاه هاي ايران اون علمي رو که ياد ميدن واسه 20 يا 30 پيشه،من مهندسي الکترونيک دارم ولي فقط وفقط اصول اوليه avr رو تو دانشگاه ياد گرفتم اونم بستگي به مدير گروه داره.
    به نظر من رشته الکترونيک رو ادامه بده و تو ارشد مکاترونيک،البته اين نظر منه
    خوب الان بازار کار رشته ي شما چيه؟يعني توي چه شغل هايي ميتوني در عمل کار کني.

صادق ابراهيمي
    اگه واقعا علاقه داري (ولي من پول رو تظمين نميکنم چون هنوز خودم بهش نرسيدم)
    همون طور که گفتم مهندس فقط يه مهندس "الکترونيکي مخابراتي "چون هيچ مهندسي به اندازه يه مهندس الکترونيک و مخابرات مغزش ذوب نميشه.
    اگه ميخاي بخاطر ميکرو بياي دانشگاه اصلا نيا ! ميکرو (اي وي آر-آرم-اف پي و ...)چيزي نيست که بخاي تو دانشگاه ياد بگيري اصلا خدايي مالي هست،ميکرو رو خودت ميخوني ياد ميگيري.تازه جوش نمره رو هم نميخوري .
    حالا اگه عاشق برقي بيا الکترونيک خوب درس بخون حدود 13 واحد درس اختياري اونا رو دروس مخابرات بردار-بعدش هم کنکور هم که دادي تغيير گرايش بده به مخابرات چون اگه علاقه مند الکترونيک باشي تو همون دو سه ترم اول ميفهمي که الکترونيک چيزي نيست که بخادشما رو ارضا کنه(برا همينه که دروس مخابرات رو توصيه کردم)خوب حالا کنکور رو دادي مخابرات هم قبول شدي ميبيني يه تعداد درس پيش نياز داري(براي مهندسين الکترونيک)ولي شما تمام اون درس هاي پيش نياز رو گذروندي
    البته اين فرايند فوق العاده سخت وطاقت فرساست.مگه اينکه استاداي پشمک داشته باشي و نمره مفت بده بهت.
    بازم سوالي بود درخدمتم
    مصلحت خويش ....
    [glow=red,2,300]نه من براي ميکرو نمي خواهم بيام دانشگاه.اما سوالم اينه که واقعا اين مبحث ها توي رشته ي برق راهي نداره
    مثلا کسي که مياد مادربرد اين کامپيوتر رو ميسازه و توش از پردازنده استفاده ميکنه يا مياد سيستم کنترل خودکار يک هواپيما يا يک ماهواره توي فضا که فاصلش تا زمين نبايد تغيير کنه را که همش برپايه ي مدارات ديجيتاله و قلبش يک پردازنده است را درست ميکنه کار با پردازنه رو خارج از دانشگاه يادگرفته!!؟؟[/glow]
    و در ضمن يک گرايش ديگه براي برق هست به نام کنترل دوستان کسي در مورد بازار کارش،،اينکه بازار کارش رونق داره يا نه اطلاعاتي نداره

از همه تشکر

2010/06/20
    اصفهان
    181
    3

پاسخ : پاسخ : انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط ali9
    سلام اقاي hanamohsen

خوب الان بازار کار رشته ي شما چيه؟يعني توي چه شغل هايي ميتوني در عمل کار کني.

[glow=red,2,300]نه من براي ميکرو نمي خواهم بيام دانشگاه.اما سوالم اينه که واقعا اين مبحث ها توي رشته ي برق راهي نداره
    مثلا کسي که مياد مادربرد اين کامپيوتر رو ميسازه و توش از پردازنده استفاده ميکنه يا مياد سيستم کنترل خودکار يک هواپيما يا يک ماهواره توي فضا که فاصلش تا زمين نبايد تغيير کنه را که همش برپايه ي مدارات ديجيتاله و قلبش يک پردازنده است را درست ميکنه کار با پردازنه رو خارج از دانشگاه يادگرفته!!؟؟[/glow]
    و در ضمن يک گرايش ديگه براي برق هست به نام کنترل دوستان کسي در مورد بازار کارش،،اينکه بازار کارش رونق داره يا نه اطلاعاتي نداره

از همه تشکر

اگر بخواهید از این بعد به قضیه نگاه کنید همه چیز به فیزیک و ریاضی ختم میشه
    چیزی که مدت هاست بش رسیدم اینه که اینقدر برق و کامپیوتر با هم دعوا می کنند که ما کار مهم تری انجام می دیم.
    نکته اینه که در تولید یک کامپیوتر فیزیک بیشتر کار می کنه
    الان در تولید کامپیوترهای کوانتومی واقعأ چند دانشمند از بقیه رشته ها هست.
    ولی 90 درصد دانشمند فیزیک هستند!
    اما ما هر کدام به کفایت خودمون آنچه از این مباحث می خواهیم برمی داریم. دست آخر هم کلی کلاس می گذاریم!
    وقتي مشغوليات زياد بشه براي همه کارها وقت کم داري.
    اگر جواب پيام ندادم، ايميل بزنيد که شرمنده نشم.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16