اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در خواندن 2 مقدار ولتاژ با ADC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در خواندن 2 مقدار ولتاژ با ADC

سلام،
    من می خوام 2 تا مقدار رو با ADC اندازه گیری کنم، یکیشون تقریبا هر 3 ثانیه و یکی دیگه هر 10 ثانیه، اونیکه هر 3 ثانیه اندازه گیری می کنه باید اگه ولتاژ به یه مقدار خاصی رسید ارور بده و اون یکی دیگه یه چراغ رو روشن کنه ولی وقتی اون ولتاژ رو هم نمی گیره تقریبا هر 10 ثایه یه ارور می ده
    به نظرتون آیا القا باعث این اتفاق می شه یا تو برنامه ic اشتباهی کردم؟ من برای اونیکه هر 3 ثانیه اندازه می گیره از PC0 و برای یکی دیگه از PC5 استفاده می کن
    (همه چیز درست کار می کنه ولی این هر 10 ثانیه ارور رفته رو اعصابم :angry
    ممنون

پاسخ : مشکل در خواندن 2 مقدار ولتاژ با ADC

نوشته اصلی توسط محسن.م.ج
    سلام،
    من می خوام 2 تا مقدار رو با ADC اندازه گیری کنم، یکیشون تقریبا هر 3 ثانیه و یکی دیگه هر 10 ثانیه، اونیکه هر 3 ثانیه اندازه گیری می کنه باید اگه ولتاژ به یه مقدار خاصی رسید ارور بده و اون یکی دیگه یه چراغ رو روشن کنه ولی وقتی اون ولتاژ رو هم نمی گیره تقریبا هر 10 ثایه یه ارور می ده
    به نظرتون آیا القا باعث این اتفاق می شه یا تو برنامه ic اشتباهی کردم؟ من برای اونیکه هر 3 ثانیه اندازه می گیره از PC0 و برای یکی دیگه از PC5 استفاده می کن
    ممنون
    جدا جدا تست کردین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mingil
      جدا جدا تست کردین؟
      اره، الان برنامه رو تغییر دام داره کار می کنه ولی نمی دونم اینطوری درست هست یا نه! آخه اگه تعداد بیشتری (با پرت های بیشتری) بخوام کار کنم دردسر دارم
      کاری که کردم اینه، فقط وقتی می خوام از PC5 بخونم اونو ورودی در نظر می گیرم و بقیه وقت ها خروجی می کنمش و برابر 0x00 قرارش میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن.م.ج
        سلام،
        ممنون
        به نظر من دستورات خودتون رو توی شرط if نگذاشتید یا اینکه از دستور if و {} بریک باز و بسته به درستی استفاده نکردید! کد خودتون رو اگه به زبان سی هست بزارید تا چک کنیم! :nerd:
        به نظر من اصلا به سخت افزار مربوط نیست چون هر پین میکرو مستقل از پین دیگر و هر پورت مستقل از پورت دیگر است! در ضمن در محیط آزمایشگاهی خیلی به ندرت نویز ممکن است موجب تداخل دستورات شود!
        آنچه كه باعث موفقيت انسان ها مي شود سخت كوشي است و نه نخبه بودن! Porsche 911 Turbo S 181.000 $ USD
        جناب سعدی فرموده بودند: "بر احوال ان مرد باید گریست _ که دخلش بود نوزده، خرجش بیست!"
        که اگه الان بود باید میگفت: "بود حال و احوال آن مرد زار _ که دخلش ریال است ، خرجش دلار :|"
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80472.msg489565#msg489565
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82242.msg501926#msg501926

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X