اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره شماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره شماتیک

سلام
    تفاوت این 2 مدار در چیه ؟من میخوام اون مداری رو درست کنم که ای سی 555 داره ولی چند جاش سوال دارم که تو عکس مشخصه ؟خواهشا بگین که واسه طراحی پی سی بیش نیاز دارم
    الان سنسور اولتراسونیک چنده؟آیا انواع مختلفی داره؟کدوم نوعش بهتره؟
    منتظر یاریتان هستم :job:
    اینو می خوام بسازم

تفاوتش با این چیه
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : راهنمایی درباره شماتیک

سلام
    هم فقط دور شکل اول اونایی که خط کشیدم بگین تمومه

دیدگاه

در مورد خازن های کریستال بین 22 تا 50 نانو خوبه.

اون H ها هم نیمدونم چیه! oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        در مورد خازن های کریستال بین 22 تا 50 نانو خوبه.

اون H ها هم نیمدونم چیه! oo:
        یعنی هیچ کی نیس که بدونه؟اون H ها چیه؟

دیدگاه

منم به این مشکل بر خوردم. واسه منم سواله

طراحی وب سایت

دیدگاه

با سلام
            1- دوتا مدار ها با یک دیگر فرقی ندارند
            2- h ها فکر کنم هدرپین باشند.و برای جای پیچ های پی سی بی قرار داده شده اند.که کاربرد مداری نداره
            3-این مدار به هیچ وجه مدار دقیقی برای اندازه گیری با روش التراسونیک نیست زیرا:
            از روش انتگرارگیری سیگنال استفاده کرده.این مدار به شددت به گرما حساس است.از این مدارات بیشتر برای سطح سنجی استفاده می کنند.یعنی فقط مانع هست یا نیست. برای متر دیجیتال اصلا مفید نیست.

پیشنهاد:به جای این مدار از مدار ها با روش PLL استفاده کنید.مزیت: دقت خوب ، سادگی مدار ، مدار کوچکتر و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-j
              با سلام
              1- دوتا مدار ها با یک دیگر فرقی ندارند
              2- h ها فکر کنم هدرپین باشند.و برای جای پیچ های پی سی بی قرار داده شده اند.که کاربرد مداری نداره
              3-این مدار به هیچ وجه مدار دقیقی برای اندازه گیری با روش التراسونیک نیست زیرا:
              از روش انتگرارگیری سیگنال استفاده کرده.این مدار به شددت به گرما حساس است.از این مدارات بیشتر برای سطح سنجی استفاده می کنند.یعنی فقط مانع هست یا نیست. برای متر دیجیتال اصلا مفید نیست.

پیشنهاد:به جای این مدار از مدار ها با روش PLL استفاده کنید.مزیت: دقت خوب ، سادگی مدار ، مدار کوچکتر و ...
              ممنون

دیدگاه

با سلام
                در مدار های که از تکنولوزی pll استفاده می شود به جای محاسبه توان برگشتی سیگنال التراسونیک زمان رفت و برگشت سیگنال اندازه گیری می شود.

ای سی های pll که برای آشکار سازی تن استفاده می شود در صورتی که فرکانس ورودی با فرکانس اسیلاتور برابر شود خروجی آنها به سطح یک می رود.
                پس نحوه عملکرد این مدار ها به صورت زیر است.
                1-به مدت t1 فرکانس 40 کیلو هرتز را ارسال می کنیم------|||||-------
                2- تایمر میکرو شروع به شمارش می کند.
                3-با دریافت سیگنال بازگشتی شمارش تایمر متوقف می شود.
                4-زمان به دست آمده زمان رفت و برگشت است پس تقسیم بر دو می کنیم تا زمان رفت به دست بیاید.
                5-سرعت صوت مشخص است پس می توان فاصله تا هدف را محاسبه کرد.

مدار زیر یک گیرنده التراسونیک و اشکار ساز PLL است که آشکار سازی با ای سی ne567 انجام شده است.

برای تقویت سیگنال ورودی می توان از 324 نیز استفاده کرد

برای تنظیم فرکانس اسیلاتور 567 باید مقاومت متغییر R8 را تنظیم کرد(از مولتی ترن استفاده شود)
                ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                فرستنده
                برای تولید فرکانس 40 کیلو هرتز می توانید از میکرو یا 555 استفاده کنید.جریان در توان خروجی سنسور تاثیر کمی دارد در واقع هر چه ولتاژ را بالاتر ببریم دامنه سیگنال 40 کیلو هرتز نیز بیشتر می شود.
                اگر می خواهید کار حرفه ای انجام دهید و برای برد های بالا نیاز دارید از یک مدار سویچینگ افزاینده استفاده کنید.ولی برای فاصله هاس کوتاه یک 555 یا ولتاژ 9 ولت کفایت می کند.
                پایه شماره چهار 555 را به میکرو متصل کنید تا بتوانید سیگنال ارسالی را کنترل کنید و 555 را با زمان وظیفه 50 درصد و فرکانس 40 کیلوهرتز تنظیم کنید.
                --------------------------------------------------------------------------------------------------------
                در کتاب زیر یک پروژه با این روش معرفی شده است.

البته قبل از ساخت بهتر از لینک زیر را مطالعه کنید
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67390.0

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X