اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد دریافت دیتا از پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد دریافت دیتا از پورت سریال

سلام دوستان خسته نباشید. :angry:
    برنامه پروژه پایانترمم نوشتم ولی در عمل با ماژولهای hmt-hmr جواب نمیده اما تو پروتیوس عالیه.
    اگه وقت خوندن ندارین فقط 4تا کد اختصاص بدید که من بفرستم واونطرف بگیرم وشرط چک بشه وارد زیر برنامه بشه همین.خواهشا :angry:
    درحقیقت میخوام وقتی سنسور فعال شد بطور مثال lpg رو بفرسته واونطرف دریافت کنه وکد رو چک کنه که اگه درسته وارد زیر برنامه بشه.
    ضمنا چه فرقی بین input و waitkey هست؟
    اینم یه قسمت از برنامه
    فرستنده :
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 8000000
    $baud = 9600
    Dim L As Word
    Dim C2 As String * 13
    C2 = "lpg"
    L = Getadc(1)
    If L > 500 Then Lpg L
    Loop
    End
    Sub Lpg(l As Word)
    Print C2 ; Chr(13)
    Waitms 250
    End Sub Lpg
    گیرنده:
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 8000000
    $baud = 9600
    Config Lcdpin = Pin , Db7 = Portb.0 , Db6 = Portb.1 , Db5 = Portb.2 , Db4 = Portb.3 , E = Portb.4 , Rs = Portb.5
    Config Lcd = 16 * 2
    Dim S As String * 13
    Do
    Input S
    If S = "lpg" Then C2
    Loop
    End
    Sub C2
    Cls
    Home Lcd "sens lpg is on"
    Wait 2
    return
    با این فرمتی که من ارسال کردم اونطرف چی دریافت میشه؟میکرو ها رو با سیم بهم وصل کردم ولی چیزی نشد.
    خواهشا کمک کنید.

پاسخ : کمک در مورد دریافت دیتا از پورت سریال

سلام
    اگه تو پروتیوس جواب میده پس کد درسته اتصالاتتونو چک کنید.اگه درست بود از سالم بودن hmtrتون مطمین شید.نرخ ارسال دیتاهاتونم باید بخونه با هم.از hmtr-setupکمک بگیرید برای کانفیگ کردنش :rolleyes:

دیدگاه

دوست عزیز اگر مستقیم روی lcd نمایش بدم کل دیتا رو بدون هیچ نویزی میفرسته ولی شرط و میخوام چک کنم مشکل دارم.
      اگر کسی میتونه کمک کنه خوتهشا مضایغه نکنه خیلی کارم گیره.هنوز بخش زیادی از پروژه ام مونده.

دیدگاه

سلام ببین دوست عزیز من با ماژول HMR و HMT کار نکردم اما توصیه می کنم ببین اصلاً مستقیم با اتصال میکروها اطلاعات رد و بدل میشه؟
        ضمناً با تجربه ی مختصری که من دارم توصیه می کنم از وقفه ی دریافت پورت سریال توی برنامه ی گیرنده ت استفاده کن تا نتیجه ی بهتری بگیری. همچنین از دستور Printbin استفاده کن و نرخ ارسالت رو هم کمترش کن.
        علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
        ( سعدی )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X