ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2009/11/14
    37
    0

مناسبترين درايور براي راه اندازي گيت پل ماسفت ؟

مناسبترين درايور براي راه اندازي گيت پل ماسفت با irf3205 يا irfz44 را راهنمايي فرمائيد. در ضمن ولتاژ dc کمتر از 40 ولت ميباشد.
    2009/11/14
    37
    0

پاسخ : مناسبترين درايور براي راه اندازي گيت پل ماسفت ؟

از ic هاي درايور کدوم رو پيشنهاد ميکنين که هم قيمتش مناسب باشه هم اينکه قطعات جانبي کمتري استفاده بکنه و هم پايداريش خوب باشه
    2013/06/19
    1,544
    77

پل H ميخوايد درست کنيد يا half bridge؟
    اگه از ic ميخوايد استفاده کنيد و براي half bridge ميخوايد از ir2104 ميتونيد استفاده کنيد من ازش استفاده کردم و خيلي خوب جواب داده
    اگه براي پل H ميخوايد ميتونيد از HIP4082 استفاده کنيد تهران جوان الکترونيک داره و من چون در دسترسم نبود و جوان خريدهاي زير 50 تومن رو پست نميکنه هنوز اين IC رو نخريدم و باهاش کار نکرد اما از اطلاعاتي که توي ديتاشيت داده معلومه که ميشه باهاش خيلي راحت يه پل H خوب که تا 80 ولت هم درايو کنه رو درست کرد.
    اگه هم نميخوايد از ic استفاده کنيد من فعلا يه شماتيک از آقاي Mahdi_Vaziri گرفتم ميخوام ببندمش اون براي ولتاژهاي پايين مناسبه
    خبرش رو اينجا هم ميذارم
    AYRIC
    2009/11/14
    37
    0

ممنون آقاي roboreza
    اگه ميشه شماتيک مداري که با ir2104 بيستين همچنين شماتيک آقاي Mahdi_Vaziri رو بدين ممنون ميشم
    2013/06/19
    1,544
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط si45
    ممنون آقاي roboreza
    اگه ميشه شماتيک مداري که با ir2104 بيستين همچنين شماتيک آقاي Mahdi_Vaziri رو بدين ممنون ميشم
    اين شماتيکي که با ir2101 کشيدم ام ir2104 هم عين همينه فقط تفاوتش اينه که ir2101 يه ورودي براي low side و يه ورودي براي hi side داره اما ir2104 يه ورودي براي هردوتا و يه ورودي enable داره که خروجي هارو رو فعال و غير فعال ميکنه و چون ir2104 توي عمل از اون استفاده کردم

اينم شماتيکيه که آقا مهدي گذاشتن که ديگه از ic درايور داخلش استفاده نشده همين الان من بستمش و به خوبي داره جواب ميده ولي براي ولتاژهاي پايين استفاده ميشه فکر کنم تا 30 يا 40 رو هم جواب بده بايد ازشون بپرسم
    AYRIC
    2009/11/14
    37
    0

آقاي roboreza مدار اولی با ir2101 رو تو پروتیوس بستم ولی نتیجه نداد لطفا راهنمائی فرمائید. فعلا دومی رو نبستم
    2013/06/19
    1,544
    77

آقاي roboreza مدار اولي با ir2101 رو تو پروتيوس بستم ولي نتيجه نداد لطفا راهنمائي فرمائيد. فعلا دومي رو نبستم
    مقدار خازن رو چقدر گذاشتيد ؟
    احتمالا مشکل از اينجاست چون توي پروتئوس خازن خيلي زود تخليه ميشه بايد مقدارش رو يه چيزي مثل 100uf بگيريد تا درست بشه اگه درست نشد شماتيک روبذاريد تا ببينم
    AYRIC
    2009/11/14
    37
    0

اينم شماتيک فايل
    ولتاژ Vcc= 24 ولت و موتور dc 24 ولت ميباشد مقادير خازن رو تغيير دادم نتيجه نداد
    2012/11/30
    8
    2

اينم شماتيک فايل
    سلام
    من پل H دريور موتور گيربکس 3 آمپر بستم بدون ir2101 خيلي عالي
    شماتيک که گذاشتي زماني که رمي کنه که اي سي ir2101 سمت راست با اي سي ir2101 سمت چپ سنکرون باشه يعني هم زماني در فعال راست و غير فعال چپ داشته باشي
    نکته مهم براي پل H از ماسفت منفي در پايين پل و ماسفت مثبت در بالاي پل استفاده کن ifrz44 خوبه به عنوان ماسفت منفي اما اگر جريان کشي تا 10 آمپر داري ماسفت مثبت 16 تا کمتر از 40 آمپر انتخاب کن چون برام پيش اومده که هر دو ماسفت بالا و پايين مثبت و منفي آتش شده و منبع اتصال کوتاه و جريان زيادي از هر دو ماسفت گذشته و اونيکه تحمل کمتره داده يعني مثب که 16 استفاده کرده بودم سوخت براي رفع اين مشکل يه تکنيکي است
    به جاي اي سي ir2101 از چهار تا اوپتوکوپلر ترانزيستوري استفاده کن
    اند يک اپتو به کاتد اپتو دوم وصل کن و پايه دوم را به هم يعني ديود دو اپتو را به صورت معکوس ببند و به همين صورت دو اپو بعدي
    نکته مهم براي درايو اين است که شما بايد يک پين را 1 و پين ديگر را 0 کني تا اپتو1 و براي اپتو2 عکس اين کار را انجام بدي
    با اين کار امنيت کار و از سوختن جلوگيري مي شود اما اگر اين دو پين را با زمان کمتر از 500 ميکرو ثانيه جابه جا صفر و يک کني بازم ماس ضعيف مي سوزه
    نکته ديگه حتما از دو فيوز سر راه مستقيم عمودي قرار بده
    موفق باشي
    2013/06/19
    1,544
    77

پاسخ : مناسبترين درايور براي راه اندازي گيت &

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedN
    سلام
    من پل H دريور موتور گيربکس 3 آمپر بستم بدون ir2101 خيلي عالي
    شماتيک که گذاشتي زماني که رمي کنه که اي سي ir2101 سمت راست با اي سي ir2101 سمت چپ سنکرون باشه يعني هم زماني در فعال راست و غير فعال چپ داشته باشي
    نکته مهم براي پل H از ماسفت منفي در پايين پل و ماسفت مثبت در بالاي پل استفاده کن ifrz44 خوبه به عنوان ماسفت منفي اما اگر جريان کشي تا 10 آمپر داري ماسفت مثبت 16 تا کمتر از 40 آمپر انتخاب کن چون برام پيش اومده که هر دو ماسفت بالا و پايين مثبت و منفي آتش شده و منبع اتصال کوتاه و جريان زيادي از هر دو ماسفت گذشته و اونيکه تحمل کمتره داده يعني مثب که 16 استفاده کرده بودم سوخت براي رفع اين مشکل يه تکنيکي است
    به جاي اي سي ir2101 از چهار تا اوپتوکوپلر ترانزيستوري استفاده کن
    اند يک اپتو به کاتد اپتو دوم وصل کن و پايه دوم را به هم يعني ديود دو اپتو را به صورت معکوس ببند و به همين صورت دو اپو بعدي
    نکته مهم براي درايو اين است که شما بايد يک پين را 1 و پين ديگر را 0 کني تا اپتو1 و براي اپتو2 عکس اين کار را انجام بدي
    با اين کار امنيت کار و از سوختن جلوگيري مي شود اما اگر اين دو پين را با زمان کمتر از 500 ميکرو ثانيه جابه جا صفر و يک کني بازم ماس ضعيف مي سوزه
    نکته ديگه حتما از دو فيوز سر راه مستقيم عمودي قرار بده
    موفق باشي
    ايشون گفتن مناسبترين راه براي راه اندازي پل h منم گفتم آيسي ir2101 .
    با اين مدار ميشه تا 50 ولت و 100 آمپر رو براي موتور تامين کرد.

اينم شماتيک فايل
    1- vcc آيسي هارو 12 بديد.
    2- مقاومت گيت هارو 68 اهم بذاريد.
    ميدونم شماتيک خودم اينجوري بوده ولي درستش اينه :mrgreen:
    4- HIN سمت راستي به LIN سمت چپي و HIN سمت چپي به LIN سمت راستي بايد وصل باشه.
    5- يه نات بين اين دوتا بذار
    6- PWM رو به ورودي نات بده.
    7- موتورت رو هم موتور انکودر بذار تا عين موتور واقعي عمل کنه.
    8- اگه پروتئوس ارور داد فعلا توي شماتيک از IRF640 استفاده کن.
    اينجوري:
    http://s3.picofile.com/file/7877869458/9.bmp

تنظيمات PWM هم بايد اينجوري باشه:
    http://s1.picofile.com/file/7877880428/10.bmp

اون pulse width رو تا 50 هر چي زيادتر کني سرعت کمتر ميشه تا برسه به 50 که موتور وايميسه حالا اگه بيشتر 50 بدي موتور در جهت مخالف حرکت ميکنه و هرچي به سمت 100 بري سرعت زيادتر ميشه
    AYRIC
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12