اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه زاویه سنج با سنسور kmz41

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه زاویه سنج با سنسور kmz41

با سلام خدمت همه دوستان عزیز:
    من قست دارم با سنسور kmz41 یک زاویه سنج بسازم. اما نمی خوام از uzz9001 و یا هر آی سی دیگه ای به جز میکروکنترولر avr استفاده کنم. ممنون
    می شم اگه دوستان کمک کنند.
    مشکلات:
    1.من تا الان هر وقت از آنالوگ به دیجیتال میکرو استفاده کردم اختلاف پتانسیل بین یک پایه با زمین رو اندازه می گرفتم به عنوان مثال سنسور lm35 یک پایه
    خروجی داره که اگه آن را به یکی از پایه های ADC میکرو وصل کنیم اختلاف پتانسیل بدست می آید. اما برای کار با سنسور kmz41 باید اختلاف پتانسیل بین دو پایه رو بدست آورد.
    2. اگر بخواهیم از uzz ها استفاده کنیم هزینه تمام شده بالا می رود.

من یک pdf برای شما upload کردم. البته این متن بیشتر در مورد uzz9001 می باشد اما اطلاعات تقریبا کاملی در مورد kmz41 داره که برای راه اندازی آن
    به نظر کافی میرسه.
    با تشکر مجدد از همه دوستان عزیز.

http://www.4shared.com/file/35397151/90ac2cb3/UZZ9001_APPNOTE00004.html

پاسخ : ساخت دستگاه زاویه سنج با سنسور kmz41

لطفا دوباره بگذارید :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    لینک کار نمی کند87.1.14

دیدگاه

لینک خالی

دیدگاه

سلام
        قست؟؟؟ -> قصد

The file link that you requested is not valid. Please contact link publisher or
        use our search engine to find a file or folder:
        اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

من با kmz و uzz کار کردم این سنسور فقط زاویه یک میدان مغناطیسی قوی مانند یک آهنروبا و اونهم در فاطله کم رو می تونه تشخیص بده
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

برای اینکار رو سنسور های adxl هم یه فکری بکن....مثلا adxl202 هم میتونه این کار رو انجام بده...

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

ممنون از اینکه پاسخ دادید. می بخشید که مدتی نبودم. آخه گرفتار توربین بودم.
              من با میکرو کنترولر ای.وی.آر. راه اندازیش کردم. یعنی یه تونستم ازش زاویه رو بگیرم اما مشکلم انکه
              این سنسور دارای دو جفت خروجی هست یکی سینوسی و دیگری کسینوسی. که با هم 90 درج اختلاف فاز دارن.
              من اختلاف پتانسیل بین هر جفت خروجی رو بدست آوردم بعد برایه هر خروجی ماکزیمم مقدار را بدست میارم بعد
              هر با که مقدار اختلاف پتانسیل رو بدست میارم تقسیم به ماکزیمم می کنم بعد آرک سینوس یا کسینوس می زنم.
              بعد به درجه تبدیل می کنم. حالا چند سوال:
              1. در دیتا شیت آمده که باید برایه دقت بیشتر از هر دو زاویه هم زمان استفاده کنیم که یک فرمول هم برحسب آرک تانژانت داده
              اما من نفهمیدم دقیقن چه کار کنم.
              2. من ولتاژ ورودی رو 5 ولت دادم آیا باید از ولتاژ دیگه ای استفاده کنم؟

فایل پی دی اف رو دوباره پلود می کنم چون مدتیه از لینکه بالا استفاده نکردم لینک دیگه اعتبار نداره.

http://www.4shared.com/file/43997038/766646e3/kmz41.html

دیدگاه

دوست من سلام
                من از سنسورADXL202 برای اندازه گیری زاویه استفاده کردم. و به دقت بسیار خوبی رسیدم ( تا حد 0.1 درجه ) اونو به تو هم پیشنهاد میکنم.

دیدگاه

یک سری به پارت شاپ بزنید: http://www.partshop.eca.ir
                  www.icesi.ir

دیدگاه

من با adxl202 و HMC1052 کار کردم وتا دقت هزارم درجه با میکروی PIC جواب گرفتم . تقریبا میتونم بگم چیزی نیست که از این آی سی ها ندونم. اگه مشکلی دارین من در خدمتم. :nerd:

دیدگاه

سلام دوستان من هم یک ای سی kmz42دارم که نمی توانم راه اندازیش کنم اگر کسی می تونه من رو در این کار کمک کنه بگه ما ازش استفاده کنیم
                      کسی کوه را برداشت که از سنگ ر یزه ها شروع کرد

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

یه وقت رو تشکر کلیک نکنیدآ‌ها،جیزه!!

دیدگاه

سلام . من خیلی به اندازه گیری زاویه نیاز دارم . درباره ی AXDL202 هم هیچی نمی دونم . یه سری توضیحات می خوام .
                        [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imijoon
                          سلام . من خیلی به اندازه گیری زاویه نیاز دارم . درباره ی AXDL202 هم هیچی نمی دونم . یه سری توضیحات می خوام .
                          بنام خدا
                          با سلام

اندازه گیری زاویه را برای چه کاری و با چه دقتی نیاز دارید ؟ لطفا ، بیشتر توضیح بفرمایید .

دیدگاه

من یه بازو درست کردم با 3 درجه آزادی . میخوام زاویه هرکدوم از اونا رو داشته باشم .
                            [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imijoon
                              من یه بازو درست کردم با 3 درجه آزادی . میخوام زاویه هرکدوم از اونا رو داشته باشم .
                              این بازو از چند مفصل تشکیل شده ؟ و دقت مورد نیاز ، جقدره ؟ ( درجه ؟ دهم درجه ؟ )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X