اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشنایی با کارکرد ماوس اپتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشنایی با کارکرد ماوس اپتیک

یک ماوس با 4 رشته سیم به کیس وصل میشه که 2 تا تغذیه و 2 تای دیگه وظیفه ارسال دیتا به سیستم رو بر عهده دارن.
    مغز برد ماوس یه ای سی حسگر هست که مثل دوربین عکاسی عمل میکنه و از سطح عکس میگیره و اگه عکس های گرفته شده متفاوت باشند باعث حرکت مکان نما روی صفحه میشه برای همین باید پد ماوس رنگی باشه
    یه led نور تولید میکنه که به یه پلاستیک شفاف می خوره و از سطح پد بازتاب میخوره و بهد عبور از یه لنز توسط حسگر دریافت میشه.

به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

درخواست راهنمایی در مورد ماوس

سلام من میخواستم خروجی دیتای موس رو به ال ای دی بدم برای انجام یک پروژه خاص که وقتی که موس به یک جهت حرکت میکنه ال ای دی رو روشن و وقتی که ثابته ال ای دی رو خاموش کنه میشه منو راهنمایی کنید؟

دیدگاه

پاسخ : اشنایی با کارکرد ماوس اپتیک

سلام
      این کار رو خود موس روی ال ای دی اش انجام میده. بدین نحو که کم نور و پر نور میشه. کافیه این اختلاف ولتاژ رو تبدیل به صفر و یک کنید با یک مقایسه کننده یا اپ امپ.
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

راهنمایی در مورد ماوس

به چه علت نور ال ای دی موس تغییر پیدا میکنه.؟ میرم تست میکنم ببینم جواب میده

دیدگاه

یعنی میشه با ماژول فرستنده دیتا ماوس معمولی رو به ماوس بی سیم تبدیل کرد؟؟
          تخیل مهمتر از دانش است
          علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
          آلبرت انیشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kadilak_sabz
            به چه علت نور ال ای دی موس تغییر پیدا میکنه.؟ میرم تست میکنم ببینم جواب میده
            به محض اینکه یک شی متحرک از جلوی لنز موس رد بشه حتی یک رشته مو .
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیـــــــــم
              یعنی میشه با ماژول فرستنده دیتا ماوس معمولی رو به ماوس بی سیم تبدیل کرد؟؟
              ماوس های بی سیم با امواج بلوتوث یا رادیویی و اخیرا با wifi هم کار می کنند که تغذیه شون از باتری هست
              حالا برا تبدیل باید یه فرستنده بلوتوث به ماوس وصل کرد و برا تغذیه هم یه باتری حدودا 5 ولت.

دیدگاه

آقا آی سی موس گیر میاد تو بازار ایران؟ ؟؟؟

دیدگاه

آقا یکی some body help me کنه. علت اینکه نور LED کم و زیاد میشه وقتی ماوس رو حرکت میدی چیه؟ یخورده بیشتر راهنمایی کنید. کجا میتونم اطلاعات بیشتری کسب کنم. من یه پروژه دارم که سیستمش مثل ماوس کار میکنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kadilak_sabz
                    آقا یکی some body help me کنه. علت اینکه نور LED کم و زیاد میشه وقتی ماوس رو حرکت میدی چیه؟ یخورده بیشتر راهنمایی کنید. کجا میتونم اطلاعات بیشتری کسب کنم. من یه پروژه دارم که سیستمش مثل ماوس کار میکنه .
                    این سنسور ماوس در ثانیه حدودا 1500 عکس از سطح میگیره.با کوچکترین حرکت ماوس تصاویر گرفته شده با هم اختلاف پیدا می کنن که این اختلاف یه ولتاژ ناچیزی تولید میکنه با تقویت یه ترانزیستور باعث روشن شدن led میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir safari
                      آقا آی سی موس گیر میاد تو بازار ایران؟ ؟؟؟
                      من که نتونستم پیدا کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ic 555
                        من که نتونستم پیدا کنم.
                        اگر پیدا نمیشه از لوازم دسته دوم رایانه موس خراب ابتیکال بخرید از ایسی استفاده کنید معمولا" این موسها کلیدهشون خراب میشه و سیمشون قطعی دارن وگرنه ایسی احتمال خیلی خیلی خیلی کم خراب میشه.
                        کم باش اصلا هم نگران کم بودنت نباش!!!
                        اونی که اگر کم باشی گمت میکنه, همونیه که اگر زیاد باشی حیفت میکنه!!
                        فقط خوب باش. خوب بودن به اندازه کافی متفاوتت میکنه.

دیدگاه

راهنمایی در رابطه با موس

نوشته اصلی توسط ic 555
                          این سنسور ماوس در ثانیه حدودا 1500 عکس از سطح میگیره.با کوچکترین حرکت ماوس تصاویر گرفته شده با هم اختلاف پیدا می کنن که این اختلاف یه ولتاژ ناچیزی تولید میکنه با تقویت یه ترانزیستور باعث روشن شدن led میشه.
                          من میخواستم این تغییراتو به صفر و یک تبدیل کنم یعنی زمانی که یک جسمی از جلوی موس حرکت میکنه led رو روشن کنه و وقتی که همه چی ثابته led خاموش بشه. اینکه از تراشه مقایسه کننده استفاده کنمو میدونم فقط نمیدونم از 2 سر کجای مدار موس ولتاژ بگیرم. اینکه حرکت جسمی باعث کم شدن نور فرستنده LED خود موس میشه اونقدری هست که بشه روش حساب کرد و آیا دقت بالایی داره؟ اگه ارتباطات موس و کامپیوتر به صورت دیتا باشه چطور میشه به آنالوگ تبدیلش کرد؟

یه سوال دیگه اینکه اگه تراشه موس به صورت تعداد بالایی بخوایم میشه به راحتی تو بازار پیداش کرد یا همون شرکت سازنده ی موس؟

دیدگاه

من دیدم یکی خریده بود یه تعدادی , میگردم تا پیدا کنم آی سی شو ... عامو نمیشه که برای یه کار هزار تا موس خرید نابود کرد که :| اصلا در آوردن آی سیه هم داستانیه!
                            این کسایی که سی ان سی کار هستن اکثرا یه چیزی میخان که جای موس باشه , دس و پا گیر هم نباشه ! دارم فکر میکنم چی میشه ساخت براشون ... از چه فاصله ای خوب جواب میده؟؟؟

دیدگاه

این شماتیک یه برد ماوس هست که ترانزیستور c945 کار تقویت همون ولتاژی رو داره که در اثر تغییر تصویر بوجود میاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X