اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هنرستان یا دبیرستان؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هنرستان یا دبیرستان؟؟

سلام.دوستان من الان تو مرحله ای هستم که باید امسال انتخاب رشته کنم که دبیرستان بخونم یا هنرستان.من علاقه زیادی به الکترونیک دارم.میخواستم بپرسم که هنرستان الکترونیک برم یا ریاضی بخونم و بعد از کنکور وارد الکترونیک شم؟منظورم اینه که اگه از رشته ریاضی برم الکترونیک و لیسانس بگیرم بهتره یا برم هنرستان و بعد کنکور هنرستان بدم و برم دانشگاه و از اونجا لیسانس بگیرم؟؟
    یه لیسانس الکترونیک که از ریاضی اومده، به مسائل تئوری و عملی الکترونیک واردتره یا یه کسی که از هنرستان اومده و لیسانس گرفته؟؟ ممنون.

پاسخ : هنرستان یا دبیرستان؟؟

بستگی به جلم خودت داره - رییس قبلی من هنرستانی بود بعد کاردانی پیوسته خوند بعد کارشناسی خودشو در زمینه الکترونیک از دانشگاه شیراز گرفت بعد فوق لیسانس از دانشگاه شهید بهشتی و الان هم یک شرکت دانش بنیان در همین دانشگاه داره -و کار خاص انجام میده - به خودت نگاه کن نه به بیرون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriyarh
      سلام.دوستان من الان تو مرحله ای هستم که باید امسال انتخاب رشته کنم که دبیرستان بخونم یا هنرستان.من علاقه زیادی به الکترونیک دارم.میخواستم بپرسم که هنرستان الکترونیک برم یا ریاضی بخونم و بعد از کنکور وارد الکترونیک شم؟منظورم اینه که اگه از رشته ریاضی برم الکترونیک و لیسانس بگیرم بهتره یا برم هنرستان و بعد کنکور هنرستان بدم و برم دانشگاه و از اونجا لیسانس بگیرم؟؟
      یه لیسانس الکترونیک که از ریاضی اومده، به مسائل تئوری و عملی الکترونیک واردتره یا یه کسی که از هنرستان اومده و لیسانس گرفته؟؟ ممنون.
      سلام وقت بخیر ، ببین دوست عزیز اگه توی دروس فیزیک و ریاضی ضعف نداری و خوب این درسا رو می فهمی من میگم برو ریاضی بخون نه هنرستان چون بصورت آماری و منطقی اونایی که میرن رشته ی ریاضی و بعد دانشگاه رشته های فنی می خونن به مراتب موفق تر از کسایی هستن که میرن هنرستان و بعد توی آموزشکده تازه کاردانی میگیرن و بعد هم ادامه میدن. دلیلی هم که واسه ت میارم اینه که اولاً برای یه مهندس واقعی داشتن قدرت محاسبات و تحلیل قوی خیلی مهمه که توی دروس ریاضی و فیزیک روی این مقوله خیلی بهتر از هنرستان کار میشه در حالیکه توی هنرستان تاکید اساساً روی کار عملی هستش و نه تحلیل قوی بطوریکه توی ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و بالاتر این تفاوت کاملاً ملموسه نمونه ی بارز این قضیه ضعفیه که اکثر بچه های هنرستان در مقوله محاسبات خصوصاً ریاضیات در مقاطع دانشگاهی از خودشون نشون میدن.
      ثانیاً سیلابسی که توی دانشگاه اجرا میشه خیلی حساب شده تر و منطقی تر از سیلابسیه که توی آموزشکده ها اجرا میشه که خیلی مواقع پیش نیاز ها در آموزشکده ها رعایت نمیشه و به نوعی دانشجو رو دچار سردرگمی میکنن.
      اما چون جو هنرستان طوریکه معمولاً بچه ها دنبال درس نیستن قبولیش برای دانشگاه راحتتر در حالیکه توی رشته ی ریاضی بدلیل سنگین بودن رقابت ، قبولی رشته های فنی براحتی هنرستان نیست. البته اینم نباید انکار کرد که برای یه مهندس واقعی داشتن دید عملی از مسائل خیلی اهمیت داره که متاسفانه بچه های ریاضی معمولاً بواسطه ی دید تئوریشون عادت دارن همه ی مسائل رو خیلی دقیق ببینن که این خصوصیت در بسیاری از مواقع می تونه مشکل ساز باشه و اگه بچه های ریاضی این ضعفشون رو هم برطرف کنن ( که کار چندان سختی نیست ) به مراتب موفق تر از بچه های هنرستانن. راهشم اینه که توی دانشگاه به موازات درس کار عملی هم انجام بدن. اینم اضافه کنم که خیلی مهمه از مهندسی چه دیدگاهی داشته باشی! چون خیلی از مواقع تعریف مهندس از نظر افراد خصوصاً عوام سر در آوردن از مسائل ساده ی فنی یا صرفاً تجربیه بطوریکه هر کی چار دستش بگیره بهش میگن مهندس !!!! حالا ببین خودت چه توقعی از مهندسی و رشته های فنی داری؟ بازم تحقیق کن و با اطاعات کامل تصمیم بگیر نه هول هولکی و جو زده چون هر کسی استعدادها و توانایی ها و نقاط قوت و ضعف خودش رو بهتر از بقیه میشناسه اما یک کلام کانل ریاضی برای رشته های فنی درستتره اگه اهل درس خوندن و تلاش باشی اما اگه با کار عملی بیشتر از تئوری حال میکنی و توی دروس ریاضی و فیزیک ضعف داری یا با این درسا زیاد حال نمی کنی، هنرستان بهتره.
      در پایان ذکر این مطلب ضروریه که مطالب فوق رو من براساس تجربه ای که دارم گفتم ( چون خودم معلم هنرستانم ) و به هیج وجه قصد تحقیر و توهین به دوستان هنرستانی رو نداشتم .اگه سوء تفاهمی شده من معذرت می خوام.
      تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .
      علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
      ( سعدی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriyarh
        سلام من اهل دلداری و از این چیا نیستم
        اول برو دنبال علاقت که با علاقت می تونی نون خودتم دریاری
        من ریاضی خوندم و رشته هایی دبیرستانی این همت رو می خواد که یه دانشگاه روزانه قبول شی و با دوره الان تا دکترات بری(شاید زمان شما تا فوق دکترا بشه)
        من اینم بگم چون این قصد رو داری دانشگاه الک بخونی چه کاریه،هنرستان بخون بامعدل عالی این همت رو هم داشته باش که در زمینه عملی و علمی کار کنی بیشتر از مثلا ریاضیات رشته ریاضی و دروسی از ریاضی که فکرشو میکنی که می تونی و درک کنی بخونی و انجام بدی ،وقتی به سن و سال ما برسی چون هم عملی وتئوری خوندی مثل الان ما هیچ ندون نباشی.
        من که واقعا دارم میگم اگه یکی بود راهنمایی میکرد(البته حدود 8 سال پیش هر کی نظری بالاخص ریاضی می خوند کلاس داشت و بقیه هم ..)و نصیحت برادرانم اینه که به دنبال علاقت برو و از هنرستان شروع کن با اون شرطی که بهت گفتم وگرنه مدرک میگیری ولی بازم لنگ میزنی
        این ایده من بود اگه به زمان شما بر میگشتم وخودم همین کار رو میکردم
        مطمئن باش دانشگا هم موفق تری نسبت به بچه های نظری در رشته الکترونیک
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

اگر به کارهای عملی علاقه داری حتما برو هنرستان ( فنی و حرفه ای نه کارودانش)
          چون :NO:
          1- یک سال جلوتر دیپلم میگیری ( پیش دانشگاهی نداره )
          2- با بچه خر خونه ها در کنکور رقابت نمیکنی
          3- به راحتی هم میتوانید ادامه تحصیل بدهید
          4- دست به چار هم خواهید بود و به راحتی در بازار کار گیر میارید
          و ....
          :redface:
          کمتر سخن گویم
          بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X