اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

spindle

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

spindle

سلام
    برای کار روی فلز با یه سرعت خوب (نه زیاد بالا ) چه نوع spindle با چه پارامتر هایی نیازه
    اگر میشناسید لطفا اسم مدل رو بگید

پاسخ : spindle

سلام دوست عزیز.
    اول چه نوع فلزی مد نظر شماس؟ دوم فرز یا تراش؟ سوم چه نوع کولت یا سه نظامی؟
    برای پرواز کردن ابتدا باید پریدن را آموخت

دیدگاه

با اجازه از استارتر تاپیک
      الومینیوم و استیل یا اهن
      اگر اطلاع دارید برای هر کدوم جداگانه بفرمایید
      گشتاور استپر لازم برای هر کدوم با فرض استفاده از بال اسکرو با گام 5 میل و سایز 16 رو هم بفرمایید
      اول فرز بعد تراش!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
        الومینیوم و استیل یا اهن
        در آلومینیوم چون چگالی کمتری نسبت به فولاد داره با سرعتهای کم و موتورهای ضعیفتر میشه کار کرد ولی برای کار با فولاد با چگالی تقریبا سه برابر آلومینیوم هرچه قدر سرعت بیشتر و گشتاور موتور بیشتر باشه کار ساده تر و CNC سریعتر کار میکنه!

گشتاور استپر لازم برای هر کدوم با فرض استفاده از بال اسکرو با گام 5 میل و سایز 16 رو هم بفرمایید
        قبل از اینکه شما به این قسمت برسی باید اسپیندل رو انتخاب کنی که هر کدوم مدلای مختلف با وزن های مختلف داره که باید توو بدترین و سخترین شرایط محاسبه بشه چون شما این اسپیندل رو روی محور عمودی Z قرار میدی و نیروی وارده رو شفت و ...حتی وزن و سایز کولت و فشنگی ها و...باید لحاظ بشه

پیشنهاد میکنم یه سر به این لینک بزنی

http://www.orientalmotor.com/support/motor-sizing.html

دیدگاه

متشکر از پاسختون -لینک رو هم دیدم ممنون
          بذارید اینطوری بپرسم! ایا نیروی 200 کیلوگرمی که اسپیندل میتونه به قطعه ی کار وارد کنه امکان کار روی قطعه ای با سختی 50 راکول هست؟
          حالا با فرض مثبت بودن چه نوع اسپیندل و یا کولت و سرعت و توانی برای اسپیندل باید لحاظ بشه!
          یعنی اینطوری فرض کنید که میتونیم اسپیندل رو با نیروی 200 کیلو گرم حرکت بدیم حالا بقیه اش رو باید چطوری انتخاب کرد یعنی توان اسپیندل و ابزار و کولت رو
          قیمتشون رو هم اگه حدودی بگید ممنون میشم

دیدگاه

یه سوال کوچیک بپرسم امیدوارم از سوالم یه جواب بگیرید!!
            نیروی 200kgf اگه منظورتون باشه و آزمایش سختی راکول سی با مخروط الماس (150kgf) عدد 50راکول سی رو بدست آورده باشید بنظر شما این اسپیندل میتونه استفاده بشه یا خیر؟؟
            و یه نکته دیگه نوع ابزار و کولت و سه نظام و ... بستگی به نوع کاربرد دستگاه شما داره!! بسته به نوع ابزارها کولت و فشنگی هاش انتخاب میشه

دیدگاه

من منظورم از نیروی 200 کیلو نیرویی بود که محور ها میتونن به اسپیندل بدن -یعنی اسپیندل رو حرکت بدن با این قدرت و در امتداد محور زد امکان حرکت تا 300 کیلو گرم هست! این نیرو رو من از گشتاور استپر هام و گام بال اسکرو محاسبه کردم! یعنی این نیرو ها رو میتونم روی محور هام تولید کنم! و مشکلی از بابت میزان و قدرت پیشروی محور ها ندارم! حالا بر این اساس چه اسپیندلی باید برای سختی در حد اهن استفاده کنم! و سوال دیگه اینکه برای فرزکاری روی استیل از چه ابزاری استفاده میکنن با توجه به چسبندگی استیل!
              اگر قیمت حدودی هم برای اسپیندل دارید بگید ممنون میشم!
              حالا اگه بخوام برای کار روی فلزاتی که گفتم اسپیندل انتخاب کنم - چه اسپیندلی باید انتخاب کنم - قیمت حداقل هم باشه!
              ابزار ها که در حین کار باید تعویض بشن!

دیدگاه

سلام،ببخشید که دیر جواب دادم درگیر کاری بودم.
                عرض به خدمت شما دوست عزیز کنم که سختی مواد بر حسب راکول که در موردش بحث کردیم بیشتر در مواقعی از CNC های نقطه زن استفاده میشه مهمه چون وقتی که سمبه ضربه میزنه باید فرورفتگی ایجاد کنه!
                برای فرز کاری چون ابزار برش ما دارای حرکت دورانی هست علاوه بر فشار بر سطح نیاز به راکول نیست اینجا سرعت اسپیندل که بیشتر تاثیر داره گشتاور هم زمانی تاثیر داره که شما بخواید با یه ابزار بزرگتر کار کنید در یک سرعت ثابت. میدونید که هرچی سرعت بیشتر باشه گشتاور شما هم بیشتر خواهد شد در نتیجه اول شما باید تصمیم بگیری که نهایتن با چه نوع ابزاری در سنگین ترین حالت میخوای کار کنید اون موقع میتونی اسپیندل مطلبق با نیازت و نه بیشتر انتخاب کنی، حتی انتخاب اسپیندل هند توولز چنجر و آتو توولز چنجر (ATC) هم بستگی داره به تمامی نیازهای شما

این لینک مفیدی میتونه باشه واسه ابزار شناسی یکی از معتبرترین شرکتها در ساخت ابزار هست:
                http://www.korloy.com/korloy_en/main.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X