اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تهیه و جمع آوری دیتا شیت های IC ها ،سنسورها و قطعات الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تهیه و جمع آوری دیتا شیت های IC ها ،سنسورها و قطعات الکترونیک

سلام.
    :wow:
    این سایت تنها چیزی که کم داره البته به نظر من یه کتابخانه کامل از دیتا شیت تمام قطعات هست.

من تصمیم گرفتم این کارو بکنم.

البته با کمک شما دوستان.

فقط از بزرگان این سایت اجازه می خوام و نظر شونو بگن.
    www.icesi.ir

پاسخ : تهیه و جمع آوری دیتا شیت های IC ها ،سنسورها و قطعات الکترونیک

بزرگان سایت نظرشونو نمیگن تا ما کم کم شروع کنیم؟

:eek:
    www.icesi.ir

دیدگاه

سلام دوست عزیز ، من از بزرگان سایت نیستم ولی نظرم رو میگم

به نظر من پیدا کردن دیتاشیت یه آی سی یا قطعه ی مشخص کار مشکلی نیست ولی اگر بتونید قطعات مختلف رو معرفی کنید ارزشمنده ، مثلا انواع آی سی usb رو با امکاناتشون معرفی کنید یا انواع سنسور گازهای مختلف .

موفق باشید .
      حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

تمام دیتاشیت IC ها رو میشه خیلی راحت از ادرس زیر دانلود کرد
        www.datasheet4u.com

دیدگاه

سلام.

حرف شما دوستان درسته ولی پیکسل درست میگه اگه دیتا شیت های سنسوره و قطعات کاربردی رو بذاریم بهتره.

www.icesi.ir

دیدگاه

به نظر من که با توجه به بازار ایران! اگر فقط لیست قطعات موجو دربازار رو بزاریم کافیه!

دیدگاه

سلام.
              میلاد جان ببشخید که خیلی دیر دارم پاسخ میدم، بشدت درگیر امتحانات بودم.
              ولی در مورد این بحث،
              این پیشنهاد قبلا هم مطرح شده بود، ولی چون جستجوی دیتاشیت قطعات در اینترنت کار بسیار ساده ای هست به نظر میرسه که جمع آوری دیتاشیت ها چندان مفید نخواهد بود. خصوصا اینکه سایت هایی که این خدمات رو ارائه میدن قابلیت های بسیار خوبی دارن و ما در فروم امکان ارائه اون خدمات رو نداریم.

ولی به صورت پراکنده دوستان دیتاشیت قطعاتی که به راحتی دیتاشیتشون گیر نمیاد رو میذارن مثلا دیتاشیت ال سی دی ها گرافیکی و ... .

میلاد جان بازم ممنون که به فکر هستید.
              موفق باشید.
              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام منم با آقای نحوی موافقم
                پیدا کردن یه سری از دیتاشیت ها واقعا وقت گیره.
                در ضمن اگرم با گذاشتن دیتاشیت ها از دوستان بابت نوع آی سی ها نظر خواهیم بشه و دوستان به صورت تخصصی اطلاعاتی رو در مورد هر آیسی بذارن تو سایت که دیگه کولاکه. :agree:
                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام
                  من قبلا همچین کاری رو شروع کردم البته توی office Excel به این شکل که آیسی های بدرد بخور رو به صورت موضوع بندی شده به همرای توضیحات فارسی قرار دادم و در صورت وجود منابع آموزشی فارسی و مثالها و منابع انگلیسی خیلی مفید رو به همراه آیسی های مرتبط قرار دادم و هر کدوم کینک مستقیم به فایل روی هارد داره البته هنوز خیلی مونده تا کامل بشه :applause:
                  البته این رو هم بگم که ازم نخواید که روی سایت قرار بدم چون تازه اوّل کارم و حجمش 384Mb شده و با تخمینی که زدم پس از پایان کار با حدّاکثر فشرده سازی به سختی توی یه DVD جا بشه :job:
                  موفق باشید
                  http://qsmile.com/qsimages/124.gif

دیدگاه

سلام من یه دیکدر میخام واسه مدارم که میخام این دیکدر 6 به 64 باشه( 6 to 16 decoder) کسی چنین ic میشناسه؟
                    میدونم میشه با دیکدر 4 به 16 ساخت ولی حتما باید 6 به 64 باشه.

دیدگاه

سلام میلاد جان
                      نظر منم اینه که اگه میتونی دیتاشیتها رو ترجمه کنی یا نکات مهم و کلیدی اونا رو ترجمه شونو بذاری کار با ارزشیه اگه نه ، منم مثل بقیه دوستان معتقدم که پیدا کردن دیتاشیتها کار سختی نیس

دیدگاه

منم با حمید رضا موافقم اگر میتونستید اونها رو ترجمه کنید و بزارید توی سایت خیلی خوب بود
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی
                        گر بر دگران خورده نگیری مردی
                        مردی نبود فتاده را پای زدن
                        گر دست فتاده ای بگیری مردی

دیدگاه

با سلام
                          شرمنده
                          من خیلی وقته که دنبال دیتا شیت آی سی میکرو کنتلر SDA 2023 میگردم ولی چیزی پیدا نکردم
                          خواهش میکنم کمکم کنید پروزه ترم آخر من هست
                          در کنتلر تلوزیون استفاده میشه........ :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X