اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد جریان

با عرض سلام
    روی اداپتورها معمولا می نویسند مثلا 5 ولت و 500 میلی آمپر
    مگر جریان رو در یک مدار بسته اندازه گیری نمی کنند(این 500 میلی آمپر یعنی چی؟؟)
    من مهندس برق نیستم ولی خواهم شد.
    یك چند پشیمان شدم از رندی و مستی
    عمریست پشیمان زپشیمانی خویشم

پاسخ : سوال در مورد جریان

سلام
    منابع ولتاژی که ما استفاده می کنیم ایده ال نیستند که توان بی نهایتی رو داشته باشند.حال بسته به نوعشان مقدار توانی محدود دارن.وقتی که فرضا روی این منابع نوشته10 ولت 5 امپر یعنی حداکثر تا 5 امپر می تونید از اون جریان بکشید.در این منبع همیشه ولتاژ ما تقریبا ثابته 10 ولت است ولی جریانی که ما از اون می کشیم بسته به مقاومتی که به اون وصل می کنیم متغیر میشه که حداکثرش تا 5 امپر می تونیم تغییرش بدیم. :redface:
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

ترانس ها در توان های مختلف ساخته میشوند توان ترانس هم با اندازه اون در ارتباطه.جریان خروجی هم به توان و حجم ترانس و قطر سیم های استفاده شده بستگی داره که ما میتونیم بنا بر جریانی که نیاز داریم بسازیم
      مقدار جریانی که روی ترانس درج میشه ماکزیمم جریانی هست که میتونیم از ترانس بکشیم و نسوزه.
      به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
      عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

اگه جریان خروجی اون آداپتور به 500 میلی محدود نبود که عالی میشد .
        مثلا میتونستی باهاش جوش کار کنی
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X