اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی pcb برای پروژه های آرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی pcb برای پروژه های آرم

دوستان من یک پروژه دارم که تا چند روز پیش که در فاز تست و راه اندازی قسمتهای مختلف بود با استفاده از هدر بورد فروشگاه قسمتهای مختلف آرم رو راه اندازی میکردم.

امام الان میخوام که براش pcb بزنم و موندم چیکار کنم یه هدر بزنم براش (مثل بورد آموزشی ش) یا اینکه مستقیم بزنمش به بورد. مدارش هم یه جوریه که دیگه قرار نیست روش تستی انجام بشه و عملا دیگه میخوام تحویلش بدم پروژه رو... منتها مشکلی که دارم اینه:

من قبلا با avr کار میکردم و میکروهای دیپ یا اگر هم میخواستم smd برنم (مثلا با vs1003 کار کردم) فقط یه هدر براش میزدم که پایه هاش بیاد بیرون (نه مثل این هدری که توی سایته) بعد عملا زدن همچین هدری کاری نداره اما خب این کار eca که هدر بورد رو طوری بزنن که مثلا میکرو هم بشه پروگرمش کرد خیلی خوبه اما الان نمیدونم توی پروتل چیکار کنم. نقشه ش رو کشیدم توی رولها (rules) اگه کلیرینس رول ها رو خیلی باز بزارم میگه نمیتونی آی سی رو این جوری روت کنی راستم میگه.

اگه رولها رو خیلی نزدیک بزارم میره از کنار لای پایه های رگولاتورم که همون 1117 ست خط رد میکنه که من قلبم میریزه چون اونجا در این حالت احتما اتصالی و جرقه و اینجور چیزا خیلی زیاده. من بورد eca هم نگاه کردم مثل اینکه بوردش یه جاهاییش فرق داره رولاش و من هیچ ایده ای ندارم که چجوری میشه اینکار رو کرد خیلی هم با رول ها ور رفتم آخر به این نتیجه رسیدم که auto route نباید کنم.

:(( خلاصه خیلی گیجم با بهم بگین که نترسم انقدر از این خطها ریز یا اگه تجربه ای دارین بگین شما چیکار میکنید؟ یا بگین آیا طراحی دستی تنها راه کشیدن یه pcb مثل pcb یه eca ئه؟

پاسخ : طراحی pcb برای پروژه های آرم

بزار مدارو برات بکشه بعد ترک هایی را که فکر می کنی درد سر ساز هست را دستی رسم کن
    اگر مدار بزرگی نداشته باشی این راحتر هست ولی بزرگ باشه سخت می شه

دیدگاه

قبلا هم گفتم
      تو فروم خود آلتیوم و کار بر های فوق حرفه ای گفتن که کلمه auto route یک اشتباه عمدی است .شاید ترفند تبلیغاتی باشه . اونها گفتن آلتیوم باید به جای کلمه auto route از کلمه
      smart route استفاده کنه تا کاربران تازه کار با مشکل مواجه نشن .
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام

clearance را ( فاصله لبه خطوط و پدها و ویاها از هم ) به 9mil کاهش دهید.
        ضخامت همه خطوط را 12mil قرار دهید ( 10 هم مجاز است ) غیر از لیست ذیل:
        ضخامت خطوط تغذیه را 25 تا 50 قرار دهید.
        در ابتدا ضخامت خطوط کادر برد = keepout layer را 25mil قرار دهید

سایز ویا را 45mil قرار دهید.

auto route کنید

تعداد خطوط باقیمانده را ببینید ( کمتر از 10 تا خوبه )

اگر تعداد باقیمانده زیاد بود، باید برگردید و تعدادی از المانها را جابجا کنید.

دوباره تکرار autoroute

بعد از چند نوبت، تعداد خطوط باقیمانده یا صفر می شود یا کمتر از10

==================================================

حالا باید مسیرهایی که بدشکل هستند ، یا بیهوده به هم نزدیک هستند یا وصل نشده اند را با دست اصلاح کنید.
        ( تقریبا" بین 10 تا 30 تا مسیرها )

در پایان ضخامت خطوط کادر برد = keepout layer را به 10mil بر گردانید (و مثلا" خطوط کامل کادر را به کنج در 4 گوشه تبدیل کنید):
        این کار باعث می شود خطوط مدار از لبه ها دور باشند و خطاهای برش در ساخت برد را تحمل کنند.

ضخامت خطوط 10 میل را برد سازهای متوسط به بالا می سازند.
        ضخامت خطوط 8 میل را چند برد ساز اول کشور می سازند.

با سپاس
        گشتی در لاله زار
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام
          solsal من یه سوال همیشه توی PCB زدن دارم اونم اینه که در انتهای یک خط که به یک پین از مقاومت یا هر چیز دیگه میرسه خط با همون ضخامت به پین متصل میشه
          بعضی جاها دیدم به صورت مخروطی شکل ضخامتش نزدیک پین افزایش پیدا میکنه و به پین متصل میشه که خیلی بهتره ولی هر چی باهاش ور رفتم نتونستم بفهمم این یکی رو از کجا میشه زد
          شما میدونی چه جوری میشه این کارو کرد؟
          زندگی یعنی امید و حرکت
          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طراحی pcb برای پروژه های آرم

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
            سلام
            solsal من یه سوال همیشه توی PCB زدن دارم اونم اینه که در انتهای یک خط که به یک پین از مقاومت یا هر چیز دیگه میرسه خط با همون ضخامت به پین متصل میشه
            بعضی جاها دیدم به صورت مخروطی شکل ضخامتش نزدیک پین افزایش پیدا میکنه و به پین متصل میشه که خیلی بهتره ولی هر چی باهاش ور رفتم نتونستم بفهمم این یکی رو از کجا میشه زد
            شما میدونی چه جوری میشه این کارو کرد؟
            سوالات اصلا مربوط به تاپیک و بحث نیست
            و جای درستی مطرح نشده
            ولی اگه توی تاپیک Altium دنبالش بگردی پیدا میکنی
            چیز سختی نیست
            توی Tools بزن روی Teardrop یا دکمه های T و بعد E رو بزن و OK کن درست میشه
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X