اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت حجم با cnc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت حجم با cnc

یک سوال داشتم از خدمت اساتید:
    با نرم افزار kcam میشه به عنوان مثال حجم چوب کار کرد.مثلا یک چهره تراشید.از بابت این میگم که محور z مدام باید در حال تغییر باشه.اگر نمیشه لطفا راهنمایی کنید از چه نرم افزاری باید استفاده کنم.ممنون

پاسخ : ساخت حجم با cnc

خوب سی ان سی فرز معمولا 3 محور است و کمتر از اون 3 محور نمیشه مگر کات یا لیزر یا پلاسما یا پانچ یا خم باشه . و kcam هم تا 5 محور ساپرت میکنه
    البته سی ان سی فرز 5 محور هم خیلی معروفه و خیلی عالیه
    من دارم رو ساخت سی ان سی 7 محوره کار میکنم
    سی ان سی تا 11 محوره هم یک ماشین افزار عمومی حساب میشه و البته محدودیتی نیست ولی بیشتر 10-11 محور عملا ماشین تولید مخصوصه نامیده میشه .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ممنون از پاسختون.
      ولی منظور من چیز دیگه ای بود.در نرم افزار kcam محور z رو باید دستی تعریف کنیم که در حالت برش یه ارتفاع داشته باشه و در غیر حالت برش یه ارتفاع دیگه یا اینجوری نیست خودش ارتفاع رو مدام با توجه به نیاز تغییر میده.
      راستش من آدمای فعالی مثل شما رو که میبینم کلی ذوق میکنم.11محور یا 7 محور چه جوریاس اتصالش با کامپییوتر مگه میشه با یه پورت پارالل.اگه لطف کنین نحوه اتصال درایور میکرواستپ رو به پورت پارالل توضیح بدین خیلی ممنون میشم :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba3708
        در نرم افزار kcam محور z رو باید دستی تعریف کنیم
        نه این حرف شما درست نیست . گفتم که kcam های ورژن جدید تا 5 محور رو ساپرت میکنه .
        برا پورت پرینتر هم باید بگم که اصولا یک cnc درست حسابی رو نمیشه بایک سیستم مالتی تسکینگ راه انداخت . برا همین مثلا linuxCnc تاکید میکنه که ما برای همن علت است که از سی دی لایو ابونتو استفاده میکنیم . بنابراین من به پی سی فقط به عنوان اینترفیس و hid نگاه میکنم که خیلی ارزون درمیاد . و پردازش اصلی را رو یک برد مبتنی بر arm انجام میدم .
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X