اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار چاپی

سلام دوستان میخواستم بدونم که وقتی با اتو مدار چاپی رو درست کردیم خوب مس رساناست وقتی قطعاتو لحیم کاری کنیم با هم اتصال نمی کنن

پاسخ : ساخت مدار چاپی

سلام
    در روش اتو عرض سیم ها و فاصله هاشون از یکدیگر باید زیاد باشن ولی اگه بدین بیرون واستون مدار بزنن بهتر و قابل اعتماد تره
    پیروزی یعنی : توانایی رفتن از یک شکست ، به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق . . .
    ------------------------------------------------------------ - - -
    صبرت که تمام شد نرو!
    "معرفت"
    تازه از آن لحظه آغاز می شود...

دیدگاه

مگه تو اسید نمیزارید؟ :eek:
      من ریز ترین خطوط هم در اوردم ولی به قول دوستمون بیرون هم تمیزتره هم قابل اعتماد تره

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

شما نمی تونید کاغذ های موجود در لای سیم های مدار رو که به برد چسبیده رو در بیارید مخصوصا اگه فاصله دو تا سیم کمتر باشه
        شما منظورتون از ریزترین خطوط چقدره؟
        البته ناگفته نماند که کار کردن با این روش برای دونستنش خوبه ولی نه برای کارهای صنعتی و ...
        پیروزی یعنی : توانایی رفتن از یک شکست ، به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق . . .
        صبرت که تمام شد نرو!
        "معرفت"

دیدگاه

اگه می خوایین با اتو زیبا مدار در بیارین که هر چقدر هم ترک هاتون به هم نزدیک باشه به هم نچسبه و قشنگ در بیاد از طلق های نسوز ترانسپرنت باید استفاده کنید
          بعد از اینکه اتوکردین 5الی 10دقیقه بزارین تو دمای اتاق سرد بشه بعد اروم تلقو بکنین
          به همین راحتی
          به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elec200
            شما نمی تونید کاغذ های موجود در لای سیم های مدار رو که به برد چسبیده رو در بیارید مخصوصا اگه فاصله دو تا سیم کمتر باشه
            سلام.
            بعد از اینکه کاغذ گلاسه رو از روی برد بر میدارید با یه مسواک به صورت دایره ای رو برد بکشید این کار باعث میشه کاغذ هایی که بین خطوط چسبیده کنده بشه.
            البته بعد از اینکه برد رو شستید بگذارید خشک بشه یه حالت سفیدک روی خطوط مدار ایجاد میشه بعضی اوقات مابین خطوط ریز هم قرار میگیره میتونید با یه سوزن این کاغد ها ( سفیدکها) رو از بین ببرید.

نوشته اصلی توسط elec200
            من یکبار واسه یه پروژه مجبور شدم از بین 2 پایه آی سی 2 خط عبور بدم که توی پروتئوس شماره اون خط T10 بود.
            قسمت قرمز روی عکس نشون داده شده.
            البته ناگفته نمونه من با دستگاه لمیناتور این برد رو زدم دو طرفه هم زدم خیلی کیفیتش عالی شد. :job:

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elec200
              البته ناگفته نماند که کار کردن با این روش برای دونستنش خوبه ولی نه برای کارهای صنعتی و ...
              دوستمون جواب دادن البته من خودم از ته سوزن تهگرد استفاده میکنم میکشم بین خطوط و کاغذا کنده میشن
              منظورم از ریز ترینم ریز ترین خطی که تو لیست برنامه هست بود

head<=
              ...تشکر خدا...
              [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

سلام

من طرحمو طراحی کردم حالا می خوام پرینت بگیرم و به روش اتو عمل کنم .

چطور میشه قبل از پرینت گرفتن ترکهای مدار رو تیره تر کرد تا پررنگ چاپ بشه؟

طرحم رو روی کاغذهای زرد رنگ چسبی یا کاغذ مات می خوام بزنم و با اتو روی فیبر بزنم اگه نکته ای هستش که باید رعایت کنم دوستان راهنمایی کنن چون بار اولمه دارم با اتو کار میکنم

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TABASOOMTZ
                  اگه می خوایین با اتو زیبا مدار در بیارین که هر چقدر هم ترک هاتون به هم نزدیک باشه به هم نچسبه و قشنگ در بیاد از طلق های نسوز ترانسپرنت باید استفاده کنید
                  بعد از اینکه اتوکردین 5الی 10دقیقه بزارین تو دمای اتاق سرد بشه بعد اروم تلقو بکنین
                  به همین راحتی
                  میشه یه عکس از این طلق بزارید؟
                  کجا پیدا میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط varcate
                    سلام دوستان میخواستم بدونم که وقتی با اتو مدار چاپی رو درست کردیم خوب مس رساناست وقتی قطعاتو لحیم کاری کنیم با هم اتصال نمی کنن
                    سلام
                    من با برگه گلاسه و انواع برگه های روغنی کار کردم،برگه گلاسه که توشون سره هم خوب خطا رو انتقال نمیده و هم بد جوری می چسبه که حال منو بد جور گرفت
                    تا اینکه یاد کنم از دوسته عزیزم اقایه حبیب زاده با اون تاپیک عالی شون و گفتن فقط برگه پشنه شبرنگا ،امرو 2تا برد باهاش چاپ کردم بدون 1 خال با نهایت ظرف 2 دقیقه اتو کشی و فقط اینکه تنظیمات پرینتر روی Heavy باشه از قسمت paper ،یه چیز میگم یه چی میشنوی حتما پیگیر باش
                    نه به فیبر میچسبه نه چیزی
                    کاملتر می خوای بخون از ص 1 :http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73640.105;topicseen
                    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina_browser
                      کجا پیدا میشه؟
                      فکر نکنم بتونن عکس بزارن چون شفافه،، لوازم تحریریا دارن فقط حتما ترنسپرنسی بودن طلق رو ذکر کن چون طلق های دیگه ذوب میشن

head<=
                      ...تشکر خدا...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina_browser
                        کجا پیدا میشه؟
                        سلام
                        راست می گن طلقه شفافیه مثل طلق های رنگی که مثلابرای تحقیق می بریم از اوناست اما فقط سفیده تو بیشتره لوازم تحریریا می فروشن فقط بگو طلق ترنسپرنسی می خوای
                        یه چیز دیگه هم بگم حتما باید چاپگرتون لیزری باشه
                        وبعد از اتو تواب نندازین بزارین تو هوای ازاد 5دقیقه یه کم هم بیشتر بشه مشکلی نیست بمونه بعد اروم بکنید

TABRIZ

دیدگاه

سلام دوستان
                          من می خواستم بپرسم من چطوری می تونم از مداری که تو پروتل یا همون التیوم ساختم به راحتی پرینت بگیرم و دیگه به پی دی اف تبدیل نکنم و ببرم پیشه پرینت چیه و هی بهش بگم یه خورده کوچیک کن مدارو یه خورده بزرگ!!!! خیلی کار اعصاب خورد کنیه وقتی فایل xps رو هم save می کنم باز هم اندازش درست در نمیاد
                          ایا شما هم به چنین مشکلی بر خوردین؟؟ چی کار میشه کرد ؟
                          ممنون
                          صبرت که تمام شد نرو!
                          "معرفت"

دیدگاه

اره اگه کسی هست راهنمایی کنه!!1

TABRIZ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X