اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل جزبه جز مدار (لطفا زود جواب بدید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحلیل جزبه جز مدار (لطفا زود جواب بدید)

باسلام به همه دوستان:
    نمیدونم دیگه تاپیک رو جای صحیح نوشتم یا نه!
    من تازگی ها کلاس روبات میرم.ودر این مورد در سطح مبتدی هستم.
    ببینید من میدونم کار قطعات چیه ولی وقتی تو مدار استفاده می کنن هنگ می کنم!
    میدونم واستون سخته توضیح بدین ولی اگه میتونید توضیح کامل و ساده بدبد.(خیلی ممنون)
    این مداری که گذاشتم رطوبت سنجه
    خوب الان توی این مداری که گذاشتم رو تازه تو کلاس خوندیم و میخوام این رو بررسی کنید و بگید مثلا
    اگه مقاومت نبود چی میشد؟
    چرا مدار اینقدر حساسه؟
    هر قطعه وظیفش چیه؟

بازم ممنون :wow:

پاسخ : تحلیل جزبه جز مدار (لطفا زود جواب بدید)

برای اینکه ترانزیستور عمل تقویت رو انجام بده باید تغذیه بشه.در این مدار 2 تا ترانزیستور منفی با روش بایاسینگ مستقیم تغذیه شده اند و کار مقاومت ها هم کنترل جریانه.چون ترانزیستورها منفی هستن جریان از کلکتور وارد شده و از امیتر خارج میشود و بیس هم خروج جریان رو کنترل میکنه.
    یه قطعه حساس به رطوبت هوا در مواجه با رطوبت هوا یه ولتاژ ناچیزی تولید میکنه که ترانزیستورها با بایاس مستقیم اونو تقویت میکنن
    به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

سلام
      دوستان:کتابی سراغ دارید که مثل همین مثال بالا :مثال زده باشه و بعدش هم تحلیل کرده باشه مدار را؟؟؟
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        سلام
        دوستان:کتابی سراغ دارید که مثل همین مثال بالا :مثال زده باشه و بعدش هم تحلیل کرده باشه مدار را؟؟؟
        سپاس
        آره منم دنبال یه همچین کتابی هستم
        اگه پیدا کردی این کتابو همین جا نتیجه را بگو

دیدگاه

خوب دوستان منم همین رو از شما پرسیدم که شما به من یه کتاب معرفی کنید دیگه،حالا شما هم از من میپرسید :redface:
          منم یه چند روزی دنبال یه کتاب یا فیلم یا هرچیزه دیگه ای می گردم که بتونم مدارها رو تحلیل کنم و سردر بیارم که هر مداری چطوری کار میکنه.
          از یکی پرسیدم فکر کنم گفت کتاب تحلیل مدارات الکترونیک (تالیف میرعشقی) جلد 1 و 2 رو بخون.(منم رفتم نگاه کردم یک ذره ای سطحش بالاست)
          بعد از اون یه سایت پیدا کردم واسه ی رشته الکترونیک و فیلم های آموزشی درباره الکترونیک میزاره( http://gselectronic.ir/ )
          خوب دیگه همینا ولی بازم فعلا به نتیجه ای که میخواستم نرسیدم.باید بازم تحقیق کنم oo:
          دوستان خواهشا اگه کتابی سایتی در این مورد میشناسید حتما حتما حتما معرفیش کنید لازمه. :agree:
          خیلی ممنون :wow:

دیدگاه

کدوم فیلم رو دانلود کنم؟(برای یادگیری تحلیل)

دیدگاه

با سلام بر دوستان
              ان سایتی که معرفی کرده اید چیزی نداره به عنوان تحلیل مدار!! فیلم هاش همه سطح بالا هست!! در مورد کتاب میر عشقی باید بگم بدرد ادم های اماتور نمیخوره و سطح اش خیلی بالا هست! شاید بشه توی کتابهای هنرستان چیزی پیدا کرد؟!دوستانی که مطالعه کردند لطفا بگویند داخل کتابهای هنرستان چه خبره !
              در ضمن یک کتاب انگلیسی به نام electronics all in one for dummies هست که باید بگم خیلی عالی هست کتابش! هم توش توضیح داده و هم چند تا مدار معرفی کرده برای بستن !!! من که هیچی از مدار بستن بلد نیستم(نه رباتیک می رم و...) تونستم مدار multi vibration را پیاده کنم :biggrin:

دیدگاه

دوستان آماتور(به خودم هم دارم میگم :biggrin
                دنبال این کتاب نباشید
                اگر هم همچین کتابی باشه بدرد ما نمی خوره
                چون باید اول ما یکسری مفهوم هارو خونده و درک کرده باشیم
                باید از کتب هنرستان و دوه هاش شروع کرد بعد سراغ طراحی و تحلیل رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezabagheri
                  کدوم فیلم رو دانلود کنم؟(برای یادگیری تحلیل)
                  نه من که نگفتم در مورد تحلیل مدار چیزی هست.
                  گفتم درباره الکترونیک یه چیزایی هست :biggrin:

دیدگاه

با سلام بر دوستان
                    ان سایتی که معرفی کرده اید چیزی نداره به عنوان تحلیل مدار!! فیلم هاش همه سطح بالا هست!! در مورد کتاب میر عشقی باید بگم بدرد ادم های اماتور نمیخوره و سطح اش خیلی بالا هست! شاید بشه توی کتابهای هنرستان چیزی پیدا کرد؟!دوستانی که مطالعه کردند لطفا بگویند داخل کتابهای هنرستان چه خبره !
                    در ضمن یک کتاب انگلیسی به نام electronics all in one for dummies هست که باید بگم خیلی عالی هست کتابش! هم توش توضیح داده و هم چند تا مدار معرفی کرده برای بستن !!! من که هیچی از مدار بستن بلد نیستم(نه رباتیک می رم و...) تونستم مدار multi vibration را پیاده کنم :biggrin:
                    آره دوست عزیز کتاب میرعشقی برای ارشدهاست و بدرد ما مبتدی ها نمیخوره :cry:
                    اون کتاب for dummies رو من هم برداشته بودم.انگلیسی اش ساده ولی من که حوصله ندارم بشنم 800 صفحه رو ترجمه کنم oo:
                    خوب هر کی حرفه ایه تو این فروم لطفا بگه از کجا باید شروع کنیم اول باید چه کتاب هایی رو بخونیم بعد چه کتاب هایی رو بخونیم؟تا بتونیم از کار مدار ها سردربیاریم و بتونیم یه مدار ساده رو خودمون طراحی کنیم.
                    ممنون :biggrin:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تحلیل جزبه جز مدار (لطفا زود جواب بدید)

نوشته اصلی توسط amirhosein1998
                      آره دوست عزیز کتاب میرعشقی برای ارشدهاست و بدرد ما مبتدی ها نمیخوره :cry:
                      اون کتاب for dummies رو من هم برداشته بودم.انگلیسی اش ساده ولی من که حوصله ندارم بشنم 800 صفحه رو ترجمه کنم oo:
                      خوب هر کی حرفه ایه تو این فروم لطفا بگه از کجا باید شروع کنیم اول باید چه کتاب هایی رو بخونیم بعد چه کتاب هایی رو بخونیم؟تا بتونیم از کار مدار ها سردربیاریم و بتونیم یه مدار ساده رو خودمون طراحی کنیم.
                      ممنون :biggrin:
                      میشه این کتاب for dummies رو به من هم بدید؟؟؟

دیدگاه

سلام بر دوستان
                        بفرمائید این هم از کتابی که گفتم
                        http://www.booktolearn.com/?p=1974
                        یک کتاب دیگه هم هست که اموزش اش ساده هست ولی به پای دامز نمیرسه!
                        http://www.booktolearn.com/?p=2369
                        را ستی دوستان:یک سئوال در مورد کلاس رباتیک داشتم!؟
                        توی کلاس های دقیقا چی یاد می دهند؟؟ بستن کیت الکترونیکی یا کیت ربات؟؟؟لحیم کاری اجزا؟ا یا تحلیل مدار های انالوگ هم ایا می گویند مثل مدار همان رطوبت سنج؟؟؟
                        سپاس

دیدگاه

سلام بر دوستان
                          بفرمائید این هم از کتابی که گفتم
                          http://www.booktolearn.com/?p=1974
                          یک کتاب دیگه هم هست که اموزش اش ساده هست ولی به پای دامز نمیرسه!
                          http://www.booktolearn.com/?p=2369
                          را ستی دوستان:یک سئوال در مورد کلاس رباتیک داشتم!؟
                          توی کلاس های دقیقا چی یاد می دهند؟؟ بستن کیت الکترونیکی یا کیت ربات؟؟؟لحیم کاری اجزا؟ا یا تحلیل مدار های انالوگ هم ایا می گویند مثل مدار همان رطوبت سنج؟؟؟
                          سپاس
                          سلام دوست عزیز
                          کلاس رباتیکی که من میرم 8ترمه.
                          ترم یکی که من دارم میرم آموزش برنامه نویسی هست که هنوز زیاد واردش نشدیم و داریم به تحلیل مدارها و ساخت مدار ها(طراحی نه ها ،درست کردن)مثل رطوبت سنج، چشمک زن، تایمر و...
                          زبان برنامه نویسی که قراره بخونیم AVR هست.
                          ترم دوم آموزش سخت افزاره که مثلا با قطعات آشنا میشیم و میدونیم چی به چیه.
                          ترم سوم هم قراره یه ربات مسیریاب درست کنیم.
                          بقیه ترم ها هم آموزش پیشرفته است.
                          من تو شهرستان هستم و اسم استادمون هم فرشید آقایی تو مسابقه ربولند کشور نفر اول درومده.
                          دوستان یه چیزی من فکر کنم کل رشته الکترونیک مربوط به تحلیل و طراحی مدار هاست.
                          یعنی فکر کنم اگه بخوایم خوب تحلیل کنیم باید رشته الکترونیک خونده باشیم تا بتونیم.
                          درسته دوستان

دیدگاه

دوستان عزیز
                            for dummies یعنی برای احمق ها !! :mrgreen: و ترجمه شده این کتاب تو ایران هم هست و توایران این کلمه رو برای آدمیزاد و برای باهوش ها هم معنی میکنند. oo:
                            ولی متاسفانه ترجمه شده الکترونیکش نیست هرچقدر گشتم نبود نگرد نیست :biggrin:
                            آقا یکی نیست بیاد یه کتاب جامع درست حسابی معرفی کنه؟؟ :cry2:

دیدگاه

ممنون: این کلاس رباتیک که می رید تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور هست :یعنی مدرکش برای فنی و حرفه ای هست یا کلاس اش ازاد هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X