ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35
    2008/01/03
    گیلان
    388
    4

مقایسه آی سی مبدل شبکه برای AVR

دوستانی که می دونند لطفا کمک کنند
    برای ارتباط AVR با شبکه دو تا ماژول وجود داره که تقریبا شبیه هم عمل می کنه
    یکی ماژول ENC28J60 که خود انجمن هم میفروشه
    یکی دیگه ماژول WIZ830 هست
    به نظر شما کدوم رو تهیه کنم بهتره؟
    کار من آزمایشگاهی نیست صنعتیه
    با تشکر از همه
    مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است
    2011/11/25
    نايين
    715
    27

پاسخ : مقايسه آي سي مبدل شبکه براي AVR

فکر مي کنم بهترين کمک به شما صفحه spec در ديتاشيت هر ماژول است ( و البته بعد از اون قيمتش)
    ديتاشيت را هم ميتونيد قرار بديد. تا مقايسه کرد
    راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587.0
    کوچ کردن از کدويژن به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81025.0 : AtmelStudio
    نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81071
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
    انشالله به زودي تاپيک ها به روز رساني خواهد شد،
    2008/01/03
    گیلان
    388
    4

پاسخ : مقایسه آی سی مبدل شبکه برای AVR

از اونجایی که من در زمینه شبکه بی تجربه هستم این سوالو پرسیدم
    ماژول wiz قیمتش حدوداً 4 برابر ENC28J60 هست و جایی هم خوندم که نوشته ماژول WIZ830 از لحاظ ارسال بسته های اطلاعات
    پروتکل کامل تری داره البته منظورشو نفهمیدم
    یه جای دیگه هم خوندم که نوشته بود ENC28J60 فقط با وب سرور کار میکنه در صورتی که WIZ830 این محدودیتو نداره این درسته ؟ :question:
    اگه کسی میدونه باز هم کمک کنه
    این ماژول WIZ830 با avr از چه طریق ارتباط برقرار میکنه ؟ :question: خودم فکر میکنم spi باشه
    ممنون اگه کسی جواب بده :job:
    2010/07/08
    134
    3
    aed

سلام. در ماژول wiz830 از تراشه W5300 استفاده شده است که با مراجعه به دیتاشیت این تراشه ملاحظه خواهید کرد که ارتباط آن با میکرو فقط از طریق باس داده و آدرس 8 یا 16 بیتی ممکن است و از ارتباط سریال پشتیبانی نمی کند. برای راه اندازی این تراشه باید از میکرویی استفاده کنید که قابلیت اتصال RAM خارجی را داشته باشد (مانند atmega128). راه اندازی تراشه های WIZNET نسبت به ENC28J60 بسیار راحت تر است، چرا که درگیر برنامه نویسی پروتکل های شبکه نمی شوید اما قیمت ماژول های آن بسیار بالا است. پیشنهاد من به شما استفاده از تراشه W5100 و طراحی PCB برای آن است. این ماژول واسط SPI سرعت بالا نیز دارد (علاوه بر واسط پارالل). قیمت حدود 15000 تومان است و در سایت سازنده نمونه کدهایی برای آن قرار داده شده است.
    2008/01/03
    گیلان
    388
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط aed
    سلام. در ماژول wiz830 از تراشه W5300 استفاده شده است که با مراجعه به دیتاشیت این تراشه ملاحظه خواهید کرد که ارتباط آن با میکرو فقط از طریق باس داده و آدرس 8 یا 16 بیتی ممکن است و از ارتباط سریال پشتیبانی نمی کند. برای راه اندازی این تراشه باید از میکرویی استفاده کنید که قابلیت اتصال RAM خارجی را داشته باشد (مانند atmega128). راه اندازی تراشه های WIZNET نسبت به ENC28J60 بسیار راحت تر است، چرا که درگیر برنامه نویسی پروتکل های شبکه نمی شوید اما قیمت ماژول های آن بسیار بالا است. پیشنهاد من به شما استفاده از تراشه W5100 و طراحی PCB برای آن است. این ماژول واسط SPI سرعت بالا نیز دارد (علاوه بر واسط پارالل). قیمت حدود 15000 تومان است و در سایت سازنده نمونه کدهایی برای آن قرار داده شده است.
    با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز
    راهنمایی خوبی کردید
    حتما سعی می کنم روی همین تراشه W5100 کار کنم ولی یه مشکلی هست و اونم ساخت ماژول این برد هست
    تو بعضی از سایتها قیمتش رو حدود 50000 زده جوان هم که نزدیک 120000 می فروشه
    نظر شما اینه که PCB رو خودم بزنم که ارزونتر در بیاد ؟
    2008/01/03
    گیلان
    388
    4

الان تو سایت WIZNET مقاله ای زده بود مبنی بر Layout_Guide
    نکات اساسی رو مخصوصا فاصله خطوط تغذیه از کنار خطوط سیگنال و نکاتی از این دست
    به نظر شما وقتمو تلف کنم یه برد ارزون بزنم که آینده خوبی نداره یا یکی آمادشو بخرم ؟
    حالا فکر نکنید وضع مالیم خوبه ولی میترسم هزینه کنم وقتمو بزارم یه ماژول طراحی کنم و بسازم خوب جواب نده
    از اونجایی هم که با ARM7 کار کردم به ذهنم زده همه اینها رو بی خیال شم برم سراغ ARM
    اگه کسی نظری داره بازم ممنونش میشم
    2010/07/08
    134
    3
    aed

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud58
    الان تو سایت WIZNET مقاله ای زده بود مبنی بر Layout_Guide
    نکات اساسی رو مخصوصا فاصله خطوط تغذیه از کنار خطوط سیگنال و نکاتی از این دست
    به نظر شما وقتمو تلف کنم یه برد ارزون بزنم که آینده خوبی نداره یا یکی آمادشو بخرم ؟
    حالا فکر نکنید وضع مالیم خوبه ولی میترسم هزینه کنم وقتمو بزارم یه ماژول طراحی کنم و بسازم خوب جواب نده
    از اونجایی هم که با ARM7 کار کردم به ذهنم زده همه اینها رو بی خیال شم برم سراغ ARM
    اگه کسی نظری داره بازم ممنونش میشم
    سلام. در مورد ARM فکر می کنم فقط لایه پیوند داده در میکروکنترلرهای اتمل وجود دارد و بنابراین باید لایه های دیگر شبکه را در نرم افزار میکرو پیاده سازی کنید که کار آسانی نست. حتی لایه فیزیکی را هم باید با یک تراشه دیگر به مدارتان اضافه کنید که در این صورت بازهم درگیر طراحی PCB فرکانس بالا (100 مگ) خواهید بود. طراحی PCB برای W5100 کار سختی نیست. برای کانکتور RJ45 از کانکتور RJ000002 که دارای فیلتر و LED است (فروشگاه جوان) استفاده کنید. شماتیک در سایت سازنده وجود دارد. می توانید شماتیک یکی از ماژولهایی که از این تراشه استفاده می کند را دریافت و پیاده سازی کنید. دیتاشیت آی سی را از سایت سازنده دانلود کنید تا آخرین نسخه آن را دریافت کنید (نسخه های قدیمی دارای اشتباه است). شما شروع به ساخت مدار کنید در صورتی که به کمک احتیاج داشتید در خدمت هستم.
    2007/12/09
    تهران
    1,626
    25

حتی لایه فیزیکی را هم باید با یک تراشه دیگر به مدارتان اضافه کنید که در این صورت بازهم درگیر طراحی PCB فرکانس بالا (100 مگ) خواهید بود
    فرکانس بین لایه فیزیکی و میکرو 25 مگا هرتز تو مد MII و 50 مگ توی RMII هست.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]
    2008/01/03
    گیلان
    388
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط aed
    سلام. در مورد ARM فکر می کنم فقط لایه پیوند داده در میکروکنترلرهای اتمل وجود دارد و بنابراین باید لایه های دیگر شبکه را در نرم افزار میکرو پیاده سازی کنید که کار آسانی نست. حتی لایه فیزیکی را هم باید با یک تراشه دیگر به مدارتان اضافه کنید که در این صورت بازهم درگیر طراحی PCB فرکانس بالا (100 مگ) خواهید بود. طراحی PCB برای W5100 کار سختی نیست. برای کانکتور RJ45 از کانکتور RJ000002 که دارای فیلتر و LED است (فروشگاه جوان) استفاده کنید. شماتیک در سایت سازنده وجود دارد. می توانید شماتیک یکی از ماژولهایی که از این تراشه استفاده می کند را دریافت و پیاده سازی کنید. دیتاشیت آی سی را از سایت سازنده دانلود کنید تا آخرین نسخه آن را دریافت کنید (نسخه های قدیمی دارای اشتباه است). شما شروع به ساخت مدار کنید در صورتی که به کمک احتیاج داشتید در خدمت هستم.
    با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز
    فقط یک سوال داشتم :
    شما خودتان تاکنون همچنین مداری یا مشابه اون رو ساختید ؟
    منظورم این است که اگر جوابتون مثبت هست مشکلی در ردوبدل اطلاعات نداشتید؟
    البته در تکمیل پاسخ دوستمون shahinbahari باید عرض کنم که برخی با کمک dm9161 شبکه arm رو راه اندازی کردند
    حداقل در حد وب سرور
    یه سوال دیگه هم به ذهنم رسیده آیا با شبکه ARM هم در حد وب سرور میشه کار کرد یا انعطاف WIZ رو داره؟
    ممنون اگه کسی میدونه جواب بده چون میخوام اساسی شروع کنم به کار با شبکه
    باز هم ممنونم
    2010/07/08
    134
    3
    aed

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinbahari
    فرکانس بین لایه فیزیکی و میکرو 25 مگا هرتز تو مد MII و 50 مگ توی RMII هست.
    ممنون. منظورم سمت شبکه (ارتباط تراشه فیزیکی با شبکه) بود که 10 و 100 مگ است.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35