ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2006/03/09
    39
    0

لوازم آزمايشگاههاي مدار منطقي و الکترونيک:

مي خواستم بدونم اگه بخوام یه ازمايشگاه شخصي و کوچيک براي اين درسها (مدار منطقي و الکترونيک و کنترل) راه بندازم به چه وسايلی احتياج دارم.
    ببخشيد اگه اينجا نوشتم جاي مناسبی پيدا نکردم.
    ممنون.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

سلام . خوبي دوست عزيز ؟
    ببينيد لوازم آزمايشگاهي اون قطعاتي كه خيلي گرون هستن بيشتر مطرحه بقيه رو ميشه خرد خرد خريد .
    مثلا حتما يه اسكوپ نياز داريد . يه مولتي متر( البته 4 هزار تومنيش هم پيدا ميشه) . سيگنال ژنراتور و منبع تغذيه . برد برد .
    در مورد قطعات ديگه با خودتون هست ببينيد چه آزمايش هايي مي خواهيد انجام بديد با توجه به نيازتون قطعات رو بخريد .
    موفق باشيد .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

با سلام
    بهتره اول به فكر يه منبع تغذيه 0-3. ولت با امپراإ¾ژ حداقل 1 امپر (3 امپر كه باشه بهتره) باشيد
    يه مولتي متر 10 هزار تومني از همه اش بهتره
    بعد اگه تو درست تكنيك پالس تسلط كافي داشته باشيد براي بعضي از ازمايشات مي تونيد خودتون سيگنال سازي بكنيد.
    مدارمنطقي هم برد برد و يه منبع 5 ولتي با كمي لوازم جانبي كافيه البته براي آزمايشات ابتدائي
    2005/10/15
    tabriz
    255
    0

واسه f.g ديتا شيت xr2206 يه نگاهي بنداز
    قشنگم كار ميكنه مثل مال آزمايشگاه
    [size=14pt]خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ*نکرده چیز خوبی است[/size]
    چرچیل

[size=14pt]تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.[/size]
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ*کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ*ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ*لاین
    2006/03/09
    39
    0

اهان.حدس مي زدم مشکل اين اسکوپ هميشه مشکل ساز بوده.راستي هيچ راهي نداره که بدون اسکوپ گرون قيمت هم بشه کار کرد؟
    2006/03/09
    39
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alijabraily
    واسه f.g ديتا شيت xr2206 يه نگاهي بنداز
    قشنگم كار ميكنه مثل مال آزمايشگاه
    excellent.
    2005/12/28
    تبريز
    4,212
    1,143

سلام
    حالا كه اين بحث شروع شده يكم هم اطلاعات در مورد اين IC Tester ها بدين. يدونه واسه سري74xx تو آزمايشگاه ما هست نمي دونم از اون پيشرفته ترش هم هست يا نه(احتمال زياد باشه!) قيمتشون تو چه حدي هست؟ آدم خودش ميتونه بسازه؟ البته فكركنم برنامه نويسيش خيلي قاطي باشه!
    2005/10/15
    tabriz
    255
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اميرعلي
    سلام
    حالا كه اين بحث شروع شده يكم هم اطلاعات در مورد اين IC Tester ها بدين. يدونه واسه سري74xx تو آزمايشگاه ما هست نمي دونم از اون پيشرفته ترش هم هست يا نه(احتمال زياد باشه!) قيمتشون تو چه حدي هست؟ آدم خودش ميتونه بسازه؟ البته فكركنم برنامه نويسيش خيلي قاطي باشه!
    من قبلا تو اينترنت يك ديده بودم ببينم ميتونم پيداش كنم؟
    [size=14pt]خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ*نکرده چیز خوبی است[/size]
    چرچیل

[size=14pt]تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.[/size]
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ*کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ*ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ*لاین
    2005/11/15
    تهران
    99
    0

سلام يه پروگرمر که تستر آي سي هم داره به نام ntm programer قيمتش حدود 80 هزار تومنه
    تعداد زيادي آي سي ttl رو تست ميکنه
    چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......
    2006/04/11
    110
    0

Unknown

سلام
    با اجازه بزرگترهای انجمن :
    ببینید من هم حدود دو سال پیش شرایط شما رو داشتم . خیلی دوست داشتم یه آزمایشگاه تو خونه داشته باشم.
    برای همین کارهای زیادی انجام دادم . مثلا یه منبع تغذیه 0 تا 40 ولت اونم با 3.5 آمپر ساختم. و یه سری چیزای دیگه
    اما واقعا خیلی از اون استفاده نکردم. الآن که نگاه میکنم می بینم که با یه منبع تغذیه ساده تر هم میشد خیلی کارا کرد. پیشنهاد من اینکه برای منبع تغذیه از یه lm317 استفاده کنی . که اگه از مدل cv استفاده کنی تا 1.5 آمپرم جریان میده . و بین 1.2 تا اگه اشتباه نکنم 38 ولت هم بهت ولتا÷ میده. تازه خوبیت این مدار اینه کا خیلی ساده هست و مشکلات کمتری برای استفاده کننده اش بوجود میاده. اما اینم بگم که بستگی به کاری داره که می خواهی انجام بدهی. این از منبع تغذیه. بقیه کوشش خود را روی به کار بردن از این منبع تغذیه صرف کنید بهتر خواهد بود.تجربه ی مرا تکرار نکنید. در باره سیگنال هم که خیلی راحت میشه مبدل پالس خوب ساخت.که ساده ترینش که 500 تومان هم خرج نداره با 555 میشه ساخت.بازم میگم بستگی به کاری داره که شما می خواهید انجام بدهید.
    مثلا همه میدونیم که با 555 که به عنوان فرکانس ساز (آستابل) نمیشه کارهای مخابراتی انجام داد.
    درباره اسیلوسکوپ هم بستگی داره که بازم کار مخابراتی می خواهی انجام بدی یا نه . من خودم در هنرستان فکر میکردم که الکترونیک بدون اسیلوسکوپ نمیشه و به خودم می گفتم اگه یه اسیلوسکوپ داشتم دنیا رو زیر و رو می کردم. اما بعدا دیدم دنیای گسترده دجیتال رو تغریبا بدون اسیلوسکوپ میشه یاد گرفت. تازه نرم افزار های شبیه ساز هم که دیگه غوغا کردن. واقعا مفیده. راستی من با توجه به شرایط خودم نظرم را بیان کردم . (از آب کره گرفتن) که حرفه ی اصلی ما تو هنرستان بود. اما شما شرایط خودتان را نگفتید که با توجه به آن بگویم.
    اما شاید شما مایه دار باشید و مشکل مالی نداشته باشید . در این صورت هرچی پول بدهید آش می خورید (تک خوری) و هرچی پول بدید اسیلوسکوپ فرکانس بالاتر و ... نصیبتان می شود، ایشالا.
    خدا حافظ
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15