اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط PLC S7-200 با LABVIEW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط PLC S7-200 با LABVIEW

با سلام دوستان عزیز لطفا در مورد موضوع طریقه ی ارتباط PLC S7-200 با LABVIEW به من کمک کنییییییییییییییییییییییییییید. :angry:

پاسخ : ارتباط PLC S7-200 با LABVIEW

خودم پیدا کردم زحمت نکشید :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :nice:

دیدگاه

خوی چجوری ارتباط برقرار کردی؟؟
      opc???

دیدگاه

سلام دوست من شما اول باید بدونی ک توسط چه نرم افزاری میخواهی به plc متصل بشی من میخواستم از طریق نرم افزار labview به plc فرمان بدم .من تونستم سری 200 زیمنس رو توسط نرم افزار labview مانیتور و کنترل کنم

دیدگاه

اگر اصرار بر labview هست دو راه وجود دارد (تا جایی که من میدونم)
          1-اگر پولت راه میده یه کارت اترنت بخری و از داخل labview با tcp/ip ارتباط برقرار کنی(امتیاز سرعت)
          2-کتاب خانه moudbus را در microwin نصب کنی و از طریغ مد باس ارتباط بر قرار کنی

به احتمال زیاد لب ویو گزینه مناسبی برای کار شما نیست(فقط حدس میزنم)
          در بیشتر موارد اتصال به پی سی برای جمع آوری اطلاعات و ارسال اطلاعات به صورت مترکز است(نه [s]کنترل[/s] plc ) .
          که بهتر است از نرم افزار های اسکادا استفاده شود .برای S7200 نرم افزار wincc گزینه خوبی نیست(نه اینکه بده ).
          بهتره از lookout که محصول همین national instrument هست استفاده بشه (که خیلی ساده و قدرت منده).
          از جمله ی رفتگان این راه دراز
          باز آمده ای کو که به ما گوید راز
          هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
          چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

سلام دوستان توسط opc servers این کار انجام میش و اصلا نیازی ب هزینه دادن ک دوستمون میگه نداره چون نرم افزاره و به راحتی میتونید توسط labview یک plc را کنترل کنید.

دیدگاه

وقت بخیر

جناب آقای OMID AMINI اگر برایتان مقدور است کمی بیشتر در باره OPC SERver برامون بگید !
              ونحوه بکارگیری و استفاده ش رو بفرمایید ، ممنون میشم .

دیدگاه

با سلام
                opc server یک بسته نرم افزاری هستش که هر برندی بطور مجزا برای خودش داره
                opc میاد یه بستر نزم افزاری پیاده میکنه که توسط اون شما متونی با محصولات برندهای دیگه ارتباط برقرار کنی
                مثلا یه زیمنس داری میخای با دلتا کار کنی میای opc زیمنس نصب میکنی و توسط اون با دلتا ارتباط برقرار میکنی

دیدگاه

سلام
                  من قبلا با OPC کار کردم ولی فقط برای اینکه اطلاعات سیستم توزین رو بتوی WINCC بخونم
                  حالا اگر بخواهیم غیر از READ میتونیم WRITE هم انجام بدیم و فرمان بدیم؟
                  یعنی اگر PLC زیمنس داشته باشیم با یک سیستم مانیتورینگ از یک برند دیگه میتونیم فرمان بدیم؟

دیدگاه

با سلام
                    بله شما میتونی از HMI فرمان هم بدی
                    برای ارتباط بین دوبرند مختلف PLC و HMI باید درایو یکدیگرو یا همون OPC را داشته باشی
                    شما با کدوم مدل کار کردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iNano
                      با سلام
                      بله شما میتونی از HMI فرمان هم بدی
                      برای ارتباط بین دوبرند مختلف PLC و HMI باید درایو یکدیگرو یا همون OPC را داشته باشی
                      شما با کدوم مدل کار کردی؟
                      نیازی به درایور نیست
                      من با پنل مستر کار کردم بصورت دیفالت لیست کاملی از plc ها رو ساپورت میکنه.
                      از جمله ی رفتگان این راه دراز
                      باز آمده ای کو که به ما گوید راز
                      هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
                      چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X