اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مکان بندی سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مکان بندی سنسور

سلام دوستان خوب و فعال سایت....
    یک سوال داشتم...ما برای اینکه بخایم سنسور ها رو روی ربات ببندیم به چه فاکتور هایی باید توجه کنیم؟؟؟منظورم مکان سنسور هاست... مرسی از دوستان

پاسخ : مکان بندی سنسور

دوستان عزیزم میشه یه نفر جواب منو بده؟؟؟لطفا خوهشا...مسئولین لطفا :cry2:یه نفر جواب بده خواهشا :cry: oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
      سلام دوستان خوب و فعال سایت....
      یک سوال داشتم...ما برای اینکه بخایم سنسور ها رو روی ربات ببندیم به چه فاکتور هایی باید توجه کنیم؟؟؟منظورم مکان سنسور هاست... مرسی از دوستان
      خوب اول بگو چه رباتی منظورت هست و چه سنسورهایی به کار بردی؟

دیدگاه

ربات ما مین یاب خودکار هست و برای دیدن موانع از آلتراسونیک استفاده میکنیم.چه فاکتور هایی باید توجه کنیم که سنسور رو کجای ربات ببندیم؟مثلا به ابعاد ربات؟به شکل ربات؟ا
        معمولا چنتا سنسور میذارن که بهترین جواب رو بده؟ :read:مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
          ربات ما مین یاب خودکار هست و برای دیدن موانع از آلتراسونیک استفاده میکنیم.چه فاکتور هایی باید توجه کنیم که سنسور رو کجای ربات ببندیم؟مثلا به ابعاد ربات؟به شکل ربات؟ا
          معمولا چنتا سنسور میذارن که بهترین جواب رو بده؟ :read:مرسی
          مهم تری فاکتور توی جایگذاری سنسورهای شارپ توجه به حداقل رنج اندازه گیریهه اوناست. یعنی اگه حداقل از 10 سانت اندازه گیری میکنه و دیگه 9 رو نمیتونه سنس کنه شما باید سنسور رو توی فاصله ی 10،11 سانتی از بدنه روباتت ببندی. معمولا 2 تا هر 4 طرف روبات میذارن یعنی 8 تا که بهتره لبه های روبات باشه که موانع رو به خوبی سنس کنه
          AYRIC

دیدگاه

دستتون درد نکنه....میگم دوست خوب برای موانع نوک تیز جلوی ربات چه راه حلی هست؟؟چون التراسونیک بازتابش پخش میشه.....
            اصلا میشه بجز التراسونیک همزمان یه نوع سنسور دیگه که رفت و برگشتش خطی باشه استفاده کرد؟مثل سنسور های صوتی یا مادون قرمز :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
              دستتون درد نکنه....میگم دوست خوب برای موانع نوک تیز جلوی ربات چه راه حلی هست؟؟چون التراسونیک بازتابش پخش میشه.....
              اصلا میشه بجز التراسونیک همزمان یه نوع سنسور دیگه که رفت و برگشتش خطی باشه استفاده کرد؟مثل سنسور های صوتی یا مادون قرمز :nerd:
              صوتی میشه همون آلتراسونیک. مادون قرمز هم شعاعش رفته رفته زیاد میشه البته نه در حد سونار. موانع نوک تیز منظورتون چیه ؟
              AYRIC

دیدگاه

مث کنج یه اجر...نمیدونم واقعا لازمه به جزییات بپردازم یا نه...اخه من اولین تجربم هست....میدونید وقتی امواج به گوشه ی نوک تیز اپابت کنه چون قیفی هستن امواج...اونوقت اکو ای که باید برگرده منحرف میشه....یعنی ربات اصلا متوجه وجود مانع نمیشه....مرسی ازتون :read: :smile: :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
                  مث کنج یه اجر...نمیدونم واقعا لازمه به جزییات بپردازم یا نه...اخه من اولین تجربم هست....میدونید وقتی امواج به گوشه ی نوک تیز اپابت کنه چون قیفی هستن امواج...اونوقت اکو ای که باید برگرده منحرف میشه....یعنی ربات اصلا متوجه وجود مانع نمیشه....مرسی ازتون :read: :smile: :smile:
                  نمیدونم رو یه همچین چیزی جواب میده یا نه دارم یکی از این سنسورا رو درایو میکنم اگه درست شد تست میکنم جوابشو میدم
                  AYRIC

دیدگاه

مرسی اقا رضای گل....فقط مارو بی خبر نذار...یادت نره :bye :nice: :icon_razz:

دیدگاه

با سلام
                      یه srf08 درایو کردم.
                      برای کار شما هم جواب میده من میله ی یه پیچ گوشتی رو گرفتم جلوش جواب داد. دیگه فکر نکنم از شما باریک تر از این باشه :mrgreen:
                      فقط دقت کنید که سنسورتون رو عمودی ببندید.یعنی فرستنده بالا و گیرنده پایین یا گیرنده بالا فرستنده پایین به هر حال افقی نباشه چون من از هر دو طرف تست کردم عمودی خیلی بهتر جواب میده
                      AYRIC

دیدگاه

مرسی از راهنماییه با ارزشتون....خیلی کمک کردید :applause:فقط میشه بگید پک اماده ی سنسور رو خریدید؟؟اگه اره میشه قیمتشو بهم بگید؟؟سپاس :nice: :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
                          مرسی از راهنماییه با ارزشتون....خیلی کمک کردید :applause:فقط میشه بگید پک اماده ی سنسور رو خریدید؟؟اگه اره میشه قیمتشو بهم بگید؟؟سپاس :nice: :nerd:
                          من از پژوهشسرا گرفتم
                          این لیست srf ها و قیمت هاشون
                          http://roboeq.ir/#/products/category/83/
                          من srf08 رو راه انداختم که کیفیت بهتری نسبت به مدل های ارزونترش داره (اینجوری که از دیتاشیت ها مشخصه) که قیمتش رو زده 166000 تومن. البته دوست دارم با srf02 هم کار کنم که کمپانی ادعا کرده فاصله 0 رو هم اندازه میگیره.
                          الانم دارم روی یه ماژول که خودم زدم کار میکنم اگه جواب بده خیلی به صرفه تر از ماژول های آماده هست.
                          یه چیزی که نفهمیدم کاربرد سنسور نور در جلوی این سنسور هاست. کسی میدونه؟
                          AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X