اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وصل کردن آمپلی خانگی به ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وصل کردن آمپلی خانگی به ماشین

سلام دوستان
    یه سوال داشتم
    میخواستم ببینم که میشه یه آمپلی رو که با ترانس کار میکنه به ماشین وصل کرد؟ طوریکه با باطری ماشین کار کنه؟
    ترانس خودش دو سر 28 ولت و یه سر گراند هست.

من ایدمو میگم،درستو قلطیشو شما مشخص کنید:
    همونطور که میدونید ترانس یه جریان متناوب به ما میده که برای یک سو کردنش توی آمپلی از دیود پل استفاده میشه و همینطور خازن صافی
    از 4 پایه ی دیود پل،2 سر برای ورودی جریان متناوب و 2 سر دیگه خروجیه مثبت و منفی جریان مستقیم هستن
    من میخوام باطریه ماشینو به اون دوپایه ی دیود پل که پایه های مثبت و منفی جریان مستقیم هستن وصل کنم.
    با اینکار اون قسمت ار مدار که کاره مستقیم کردنه جریان رو داره حذف میشه،چون باطریه ماشین خودش جریان مستقیم میده .

خوب متوجه شدید منظورم چیه و میخوام چکار کنم؟ نظرتون چیه؟ این کاره درستیه؟ اصلا عملیه؟
    ممنون.

پاسخ : وصل کردن آمپلی خانگی به ماشین

سلام دوست عزیز
    شما اینجا به +28 و-28 و یه گراند احتیاج دارید باتری ماشین به شما+12 و یدونه گراند میده .برای استفاده از اون باید یه مبدل 12به دوبل28 استفاده کنید
    امتحان گرفتن گواهینامه داشتم ،افسر پرسید کجا دور زدن ممنوعه ؟
    گفتم تو رفاقت

دیدگاه

با سلام
      دوست عزیز به اینجاها سر بزن
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75174.0
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75868.0
      چیزی نیست برای باختن...

دیدگاه

ولی من با ولت متر باطری ماشینو اندازه گرفتم،24 ولت بود،تازه اگرم ماشینو روشن کنی و یه خورده گاز بدیم میره تو 35 36 ولت !!!!!
        حالا چی؟ oo:

دیدگاه

شاید دستگاهت خرابه ببین رو باطری چی نوشته...
          طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
          امروز رو کامل زندگی کن...
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ardeshir74
            ولی من با ولت متر باطری ماشینو اندازه گرفتم،24 ولت بود،تازه اگرم ماشینو روشن کنی و یه خورده گاز بدیم میره تو 35 36 ولت !!!!!
            حالا چی؟ oo:
            احتمالا ماشین سنگین هست درسته؟

دیدگاه

حالا چی؟ oo:
              اگر ماشین سنگین هست که هیچ ...
              اما اگر نیست ولت متر شما مشکل داره
              گفتم تو رفاقت

دیدگاه

نه ماشین سنگین نیس
                نمیدونم شاید ولت متر من مشکل داره
                حالا اگه یه باطری بود،مث همون ماشین سنگینی که گفتید،میشد این کارو کرد؟
                :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

دیدگاه

اقا اردشیر برای وصل کردن امپلی فایر تو ماشین که ولتاژش از 12 تک به بالا باشه نیاز به مدارات اینورتر داری که ولتاژ رو به ولتاژ مورد نظر برسونه که ساخت این چنین مداری هم کار ساده ای نیست و کار هر کسی نیست
                  تو تمام امپلیهای خودرو هم از این مدار استفاده شده

دیدگاه

نه ماشین سنگین نیس
                    نمیدونم شاید ولت متر من مشکل داره
                    حالا اگه یه باطری بود،مث همون ماشین سنگینی که گفتید،میشد این کارو کرد؟
                    :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                    حتی اگر هم ماشین سنگین باشه شما بازم ولتاژکم دارید امپلی شما حدود 39 ولت (DC) نیاز داره :NO:
                    اگه تجربه ساخت مبدل ولتاژ12 به بالا دارید یدونه بسازید اگه مثل من مبتدی هستید یا سفارش بدید براتون بسازن یا یدونه مبدل 12 به 220 بگیرید از توبازار و امپلی رو مستقیم با ترانس وصل کنید قیمتش هم بستگی به واتشون داره من یدونه قیمت کردم فکر کنم 500 وات بود 90.000 تومان.
                    گفتم تو رفاقت

دیدگاه

آخه اینکار یکم خنده دار نیست؟!؟
                      اول با یه مبدل 12 ولت و به 220 ولت تبدیل کنیم بعد دوباره بیایم با ترانس 220 ولتو تبدیل به 28 ولت بکنیم
                      توی این پروسه هم خیلی جریان هدر میره،قبول ندارین؟
                      شاید بگین مگه مجبوری،خوب برو یه آمپلی واسه ماشین بساز،ولی من میخوام اصن ببینم بدون این کارا میشه یه آمپلیو به یه باطری وصل کرد؟

دیدگاه

اگه امپلیت با 12 ولت تک کار کنه مثل ای سی های پخش های ماشین که 4 تا 50 واتن بله میتونی امپلیت رو به باتری ماشین وصل کنی

دیدگاه

آخه اینکار یکم خنده دار نیست؟!؟
                          اول با یه مبدل 12 ولت و به 220 ولت تبدیل کنیم بعد دوباره بیایم با ترانس 220 ولتو تبدیل به 28 ولت بکنیم
                          توی این پروسه هم خیلی جریان هدر میره،قبول ندارین؟
                          شاید بگین مگه مجبوری،خوب برو یه آمپلی واسه ماشین بساز،ولی من میخوام اصن ببینم بدون این کارا میشه یه آمپلیو به یه باطری وصل کرد؟
                          درسته خنده داره این گزینه ی اخره و در صورتی هست که نه بتونی مبدل ولتاژ12 وبه 39 درست کنی و نه سفارش بدی برات بسازن
                          گفتم تو رفاقت

دیدگاه

سلام میخواستم بدونم اگه برق 9ولت باطری کتابی رو وصل آمپلی فایری کنم که برق 12AC کار میکنه چه اتفاقی می افتد
                            آیاآمپلی فایرمی سوزد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟???????????????? ??????????????????????????????????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟?????????????????????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟???????????? ??????????????????????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟????????? ???????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X