اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی و شبیه سازی تقویت کننده توان کلاس E با استفاده از تکنولوژی CMOS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی و شبیه سازی تقویت کننده توان کلاس E با استفاده از تکنولوژی CMOS

سلام دوستان .
    برای پروژه ای باید یک تقویت کننده توان با تکنولوژی CMOS در کلاس E طراحی و شبیه سازی کنم . معادلات تعیین پارامترهای مداری رو پیدا کردم ولی نتونستم متنی رو که روند رسیدن به این معادلات باشرو پیدا کنم . همچنین تو شبیه سازی(ADS) نحوه ی تعیین پارامترهای غیر خطی مثل ACPR یا مشاهده ی P1db رو مشکل دارم هر چند زیاد با Design Guide خود ADS ور رفتم .
    کسی هست که تو این زمینه کار کرده باشه ؟

پاسخ : طراحی و شبیه سازی تقویت کننده توان کلاس E با استفاده از تکنولوژی CMOS

سلام
    خیلی وقت پیش روش کار کرده بودم، روند رسیدن به کدوم معادلات رو میخواید؟
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

ممنون از جوابتون
      برای محاسبه ی مقادیر المان های خازن و سلف ها روابطی در کتاب ها و مقالات دیدم که هیچ کدوم روند بدست آوردن این روابط رو نگفته بود ! متنی که معادلات و روابط مداری تقویت کننده کلاس E رو (CMOS) گفته باشه ندارید؟
      برای شبیه سازی شما از چه نرم افزاری استفاده کردین ؟

دیدگاه

کتاب Switchmode RF Power Amplifiers که نویسندش Sokal هست یه نگاه بندازین. فکر کنم اون تو نحوه رسیدن رو هم شرح داده که در نتیجه KVL و KCL نویسی و حل معادلات دیفرانسیلی هست که حاصل میشه
        پی دی اف کتاب رو از نت میتونین بگیرین اگه نتونستین به من بگین براتون پیدا کنم، توش یه شبیه سازی های ابتدایی با ADS هم داره
        منم از ADS استفاده کردم.

دیدگاه

ممنونم از معرفی کتاب
          لینک دانلود کتاب رو می زارم اگه کسی خواست دانلود کنه (اگه کسی تو این زمینه کتاب می خواد چنتا دیگه دارم همش CMOS هست)
          Switchmode RF Power Amplifiers
          http://iranhasti.persiangig.com/Uni/Switchmode_RF_Power_Amplifiers__Communications_Eng ineering_%281%29.pdf
          می شه نتایج تحقیقتون رو بگید، اینکه دقیقا رو چی مطالعه داشتید(چه روشی برای خطی سازی انتخاب کردین) ؟ چه کلاسی کار کردین ؟ از چه تکنولوژی استفاده کردین؟ برای بررسی پارامتر های خطینگی تو ADS باید از چه ابزاری استفاده کنیم (آیا فایل شبیه سازی دارین که بتونم ازشون استفاده کنم) یا گزارش کاری از تحقیقتون !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranhasti
            ممنونم از معرفی کتاب
            لینک دانلود کتاب رو می زارم اگه کسی خواست دانلود کنه (اگه کسی تو این زمینه کتاب می خواد چنتا دیگه دارم همش CMOS هست)
            Switchmode RF Power Amplifiers
            http://iranhasti.persiangig.com/Uni/Switchmode_RF_Power_Amplifiers__Communications_Eng ineering_%281%29.pdf
            می شه نتایج تحقیقتون رو بگید، اینکه دقیقا رو چی مطالعه داشتید(چه روشی برای خطی سازی انتخاب کردین) ؟ چه کلاسی کار کردین ؟ از چه تکنولوژی استفاده کردین؟ برای بررسی پارامتر های خطینگی تو ADS باید از چه ابزاری استفاده کنیم (آیا فایل شبیه سازی دارین که بتونم ازشون استفاده کنم) یا گزارش کاری از تحقیقتون !
            خواهش میکنم، تونستین نحوه رسیدن به معادلات رو در این کتاب پیدا کنید؟ اصلا بود توش؟
            من کلا رو خطی سازی کاری انجام نداده بودم ، کلاسم که کلاس E بود، تکنولوژی هم که چون خیلی designkit برای ADS به صورت رایگان وجود نداره اکثرا با TSMC 0.18um کار میکنن، برای بررسی میزان خطی بودن تو تقویت کننده های توان معمولا معیار های تعریف شده ای مثل p1dB و IIP3 و ... وجود داره که تو ADS هم از همین ها باید استفاده بشه.

دیدگاه

بله معادلات بود ولی ای کاش یه جزوه ی کوچک تر و جمع و جور تر بود تا مطالعه ش راحت تر می بود. معادلاتی که واسه کلاس های خطی تو اینترنت فتو فراوون ریخته ولی نمی دونم چرا کلاس های سوئیچینگ که کاربرد بیشتری داری مطالبش تو اینترنت کمتره !
              در مورد شبیه سازی هم اساسا اعمال یک آزمون خاص برای تعیین پارامترهای خطینگی( مثل TOI یا ACPR یا به قول شما P1db) بر روی مدار رو مشکل دارم (مثلا آزمون های Tone). اینکه کدام ابزار ADS رو به چه شکل بر روی مدار طراحی شده اعمال کنم تا پارامترهای خطینگی و توان رو نمایش بده . اگه احیانا فایل شبیه سازیADS یا Tutorial خاصی دارین ممنون می شم در اختیارم قرار بدین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranhasti
                بله معادلات بود ولی ای کاش یه جزوه ی کوچک تر و جمع و جور تر بود تا مطالعه ش راحت تر می بود. معادلاتی که واسه کلاس های خطی تو اینترنت فتو فراوون ریخته ولی نمی دونم چرا کلاس های سوئیچینگ که کاربرد بیشتری داری مطالبش تو اینترنت کمتره !
                در مورد شبیه سازی هم اساسا اعمال یک آزمون خاص برای تعیین پارامترهای خطینگی( مثل TOI یا ACPR یا به قول شما P1db) بر روی مدار رو مشکل دارم (مثلا آزمون های Tone). اینکه کدام ابزار ADS رو به چه شکل بر روی مدار طراحی شده اعمال کنم تا پارامترهای خطینگی و توان رو نمایش بده . اگه احیانا فایل شبیه سازیADS یا Tutorial خاصی دارین ممنون می شم در اختیارم قرار بدین .
                نمیدونم شاید اونها خب قدمتشون بیشتره واسه اونه
                اگه وقتتون کمه حالا لازم نیست همشو مو به مو بخونین یه نگاه کلی بکنین و اون بخش هایی که مهمتره بخونین. تست دو تن رو بلد بودم ولی الان راستش خیلی وقت گذشته یادم رفته ، حالا میگردم اگه چیزی پیدا کردم براتون میذارم. تو خود مثال های ADS هم نگاه کنید یه سری از تست ها ، بلوک هایی که باید استفاده بشه و equationهایی که باید نوشته بشه داره توش.

دیدگاه

ممنون می شم اگه شبیه سازی تو این زمینه دارین در اختیارم قرار بدین .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X