اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدارهای کاهنده جریان برای درایو ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدارهای کاهنده جریان برای درایو ال ای دی

سلام. چند وقتیه دنبال محاسبه دقیق این جور مدارات هستم. برای اینکه بتونم برای مدارهای مختلف، میزان خازن و مقاومت رو بدست بیارم. مثلا در مدار زیر تعداد 20 عدد ال ای دی روشن میشه و این مدار در حال حاضر در یک شرکت تولیدی داره استفاده میشه. اگه کسی محاسبه دقیق و اطلاعاتی هرچند ناچیز هم داره ممنون میشم در اختیار بنده و همه دوستان بذاره. (شرمنده پلود سنتر سایت به اکانتم گیر میداد ناچارا توی فورشیر پ کردم)
    http://www.4shared.com/photo/jOjrNPCH/Picture_001.html
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

پاسخ : مدارهای کاهنده جریان برای درایو ال ای دی

باسلام
    فرض کنید ورودی ما 220 ولت باشه و بخوایم خروجی 12 ای سی داشته باشیم . ما یه مقاومت و یه خازن قبل از پل دیود داریم . مقاومت خازنی از را بطه یک تقسیم بر امگا در ظرفیت خازن به دست میاد. امگا برابر است با فرکانس در عدد پی در 2. با یه kvl داریم:

i*xc+r*i+12=220
    xc همون مقاومت خازنی که رابطشو گفتم. و در این فرمول جایگزین می کنیم.
    در نهایت از طریق این فرمول مقدار خازن رو بدست میاریم. البته جریان دهی این مدار کم هست و از ورودی ایزوله نیست. مثلا جریان رو در حد چند ده میلی آمپر بگیرید اگر واضح نیست بفرمایید رو کاغذ حل کنم و دقیق بذارم.

دیدگاه

سلام.آره خب از رو فرمول میشه ولی من بعد از مدتی دیگه تجربی محاسبه میکنم احتمالا شما هم همینکار رو بعد از چند وقت بکنید راستی قبل از ال ای دی ها یک مقاومت هم لازمه.اون خازن پلی استر ورودی هم یک مقاومت حدوده یک مگا اهم باهش موازی کن و یک خازن الکترولیت 400 ولتی هم در خروجی بذار و باز باهش یک مقاومت موازی کن که تخلیه اش بکنه.
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

گرچه فک کنم تا پیک زیر خاکیه. :mrgreen:اما اگر سرچ کنید منابع تغذیه بدون ترانس.همه چی دربارش باشه.
        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X