ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2009/01/02
    12
    0

کمک در طراحي يک ترانزيستور

با سلام خدمت همه اساتيد و دوستان
    من يک سوال داشتم که اگه زحمتي نيست منو راهنمايي کنيد من تازه به خوندن الکترونيک علاقه مند شدم و ببخشيد اگه سوالم خيلي پيش پا افتاده است من ميخوام يک سيگنال ولتاژ متناوب با دامنه 0.1 ولت را تقويت کنم مقدارش مهم نيست مثلا 100 برابر و من از ترانزيستور 2n2222 استفاده ميکنم ولي نميدونم چطوري از ديتاشيت اين ترانزيستور استفاده کنم يا مقدار مقاومتهاي کلکتور و بيس رو پيدا کنم اگه زحمتي براتون نيست منو راهنمايي کنيد
    مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/03/25
    TABRIZ
    722
    7

پاسخ : کمک در طراحي يک ترانزيستور

شما باید جریانی که تو مدارتون می خواین باشه رو بدونید بعد طبق فرمول های ارایش ها مقدار مقاومت ها رو پیدا کنی
    اگه علاقه مند هستید می تونید از کتاب نشلسکی استفاده کنید
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ
    2013/03/25
    TABRIZ
    722
    7

شما می خواین واتازو تقویت کنید پس باید از تقویت کننده بیس مشترک استفاده کنید که تقویت ولتازش بستگی به طراحیت داره اما تقویت جریانش کوچک تر از یکه
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    495

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra_xox
    با سلام خدمت همه اساتيد و دوستان
    من يک سوال داشتم که اگه زحمتي نيست منو راهنمايي کنيد من تازه به خوندن الکترونيک علاقه مند شدم و ببخشيد اگه سوالم خيلي پيش پا افتاده است من ميخوام يک سيگنال ولتاژ متناوب با دامنه 0.1 ولت را تقويت کنم مقدارش مهم نيست مثلا 100 برابر و من از ترانزيستور 2n2222 استفاده ميکنم ولي نميدونم چطوري از ديتاشيت اين ترانزيستور استفاده کنم يا مقدار مقاومتهاي کلکتور و بيس رو پيدا کنم اگه زحمتي براتون نيست منو راهنمايي کنيد

با ترانزيستور2N2222 نميشه اينکار رو کرد.براي اينکه حداکثر ولتاژ قابل اعمال براي تقويت تو ترانزيستورهاي معمولي حدود 25ميلي ولت هست.

2009/01/02
    12
    0

سلام
    ممنون از همه عزيزان که به سوال من جواب دادین و ببخشید مشکل از من بود که ندونستم چطور سوالمو مطرح کنم من به اين مثال در درس الکترونيک 2 هنرستان فصل اول برخورد کردم و ميخواستم بفهمم که براي انجام اين کار که نوع ترانزيستور مهم نيست و نحوه تقويت کنندگي ترانزيستور به صورت عملي برام مهم هست و اگه بخوام اين کار رو بکنم و صرفنظر از نوع ترانزیستور چطور باید یک ترانزیستور انتخاب کنم و از ديتاشيت ترانزيستور اطلاعات مورد نياز رو بدست بيارم و فرض من اين است که از من خواستند که مقدار ولتاژ متناوب 0.1 ولت را مثلا به اندازه 100 برابر تقويت کنم انهم توسط خاصيت تقويت کنندگي ترانزيستور
    2012/06/11
    101
    1

پاسخ : پاسخ : کمک در طراحي يک ترانزيستور

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra_xox
    سلام
    ممنون از همه عزيزان که به سوال من جواب دادين و ببخشيد مشکل از من بود که ندونستم چطور سوالمو مطرح کنم من به اين مثال در درس الکترونيک 2 هنرستان فصل اول برخورد کردم و ميخواستم بفهمم که براي انجام اين کار که نوع ترانزيستور مهم نيست و نحوه تقويت کنندگي ترانزيستور به صورت عملي برام مهم هست و اگه بخوام اين کار رو بکنم و صرفنظر از نوع ترانزيستور چطور بايد يک ترانزيستور انتخاب کنم و از ديتاشيت ترانزيستور اطلاعات مورد نياز رو بدست بيارم و فرض من اين است که از من خواستند که مقدار ولتاژ متناوب 0.1 ولت را مثلا به اندازه 100 برابر تقويت کنم انهم توسط خاصيت تقويت کنندگي ترانزيستور
    سلام
    به نوع ترانزيستورش که بستگي داره!!!که مثلا قدرت باشه يا نه! چون جريانو ايناش فرق داره.
    ولي ما براي اين کارا تو ازمايشگاه از bc107استفاده مي کرديم.
    شما بايد بياي ببيني چي رو مي خواي تقويت کني ولتاژو يا جريانو .بعد با توجه به جواب اين سوال بايد بياي مدارتو ببندي مثلا ببيني بيس مشترک مي خواي يا کلکتور مشترک يا اميتر مشترک بعد بايد ببيني حالا چقدر مي خوايد تقويت شه حالا بايد با کحاسبه مقدار مقاومتارو حساب کنيد.تمام. :nerd:
    2009/01/02
    12
    0

ممنون
    2013/07/27
    14
    0

ابتذا باید کلاس تقویت کننده رو مشخص کنی که در این مورد تقویت کننده کلاس A لازمه و تقویت کننده امیتر مشرک باشه ترانزیستور رو طوری باید بایاس کنی و که ولتاژ روی کلکتور نصف ولتاژ تغذیه باشه البته برای ضریب تقویت بالا باید
    یک تقویت کننده تفاضلی بسازی یا راحتر از همه از یک OPAMP استفاده کنی.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8