اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی یک تقویت کننده FM با توان 5 وات ، و شبیه سازی اون با نرم افزار ADS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی یک تقویت کننده FM با توان 5 وات ، و شبیه سازی اون با نرم افزار ADS

سلام دوستان عزیز

ببخشید ، فکر میکنم سطحش خیلی پایین باشه...

می خواستم بپرسم برای طراحی یک تقویت کننده FM با توان 5 وات ، و شبیه سازی اون با نرم افزار ADS ، منابع یا راهکارهای خوبی سراغ دارید ؟

با تشکر :nerd:

پاسخ : طراحی یک تقویت کننده FM با توان 5 وات ، و شبیه سازی اون با نرم افزار ADS

نوشته اصلی توسط محمد.ح
    سلام مهندس

ببخشید ، فکر میکنم سطحش خیلی پایین باشه...

می خواستم بپرسم برای طراحی یک تقویت کننده FM با توان 5 وات ، و شبیه سازی اون با نرم افزار ADS ، منابع یا راهکارهای خوبی سراغ دارید ؟

با تشکر :nerd:
    سلام
    منظورتون مدار مدولاتور FM هست یا تقویت کننده توان؟
    منظورتون از اینکه 5 وات باشه، توان مصرفی مدار هست؟
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

سلام دوست عزیز :smile:

به طور دقیق :

RF Power Amplifier

با مشخصات تقریبی زیر :

Output Power : 5W@ 50 Ohm
      Frequency Range : 88~108MHz
      Power Supply Voltage : About 12V
      Based On VHF BJTs
      Operation Class : C or Mixed-Mode Class-C Solid State Amp

نرم افزاری هم که قصد دارم باهاش شبیه سازی رو انجام بدم ، ADS هست. کتاب دکتر لطفی رو هم اگر لازم بدونید مطالعه میکنم.

دوستان واقعا لطف بزرگی در حق من کردید اگر راهنماییم کنید. :nerd:

دیدگاه

:NO:
        خب فکر کنم منظورتون آمپلی فایر fm هست که برای تقویت سیگنال صوتی یا داده بکار میره و به ورودی فرستنده وصل میشه .

امیدوارم که همین باشه :rolleyes: :rolleyes:

در ضمن نمیدونم اشنایی شما با این نرم افزار در چه حد هست اگر هم بخوام طریقه رسم کردنشرو توضیح بدم چند صفحه ای میشه تازه اگر هم متوجه بشوید

میتوانید از این سایت استفاده کنید :

http://mohandesyar.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-ads/

یا کتابهای دیگری استفاده نمایید . :bye

دیدگاه

سلام دوستان عزیز...

بعد از مدت ها من دوباره پیدام شد...

میخواستم کمکم کنید... من پایان نامه ام موضوع همین تاپیک هست... اما به علت درگیر شدن با یک پایان نامه ی دیگه ...نتونستم روش وقت بزارم...

حدودا 10 روز وقت دارم که مدار رو طراحی و شبیه سازی کنم...میدونم ممکنه کم باشه... اما اگر راه رو بدونم... قطعا میتونم به جواب برسم...

می خواستم عاجزانه ازتون درخواست کنم اگر اطلاعی در زمینه ی مبحثی که در این تاپیک مطرح کردم ، دارید و میتونید کمکم کنید...دریق نفرمایید...

ان شاء الله جبران کنم... :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
            سلام دوستان عزیز...

بعد از مدت ها من دوباره پیدام شد...

میخواستم کمکم کنید... من پایان نامه ام موضوع همین تاپیک هست... اما به علت درگیر شدن با یک پایان نامه ی دیگه ...نتونستم روش وقت بزارم...

حدودا 10 روز وقت دارم که مدار رو طراحی و شبیه سازی کنم...میدونم ممکنه کم باشه... اما اگر راه رو بدونم... قطعا میتونم به جواب برسم...

می خواستم عاجزانه ازتون درخواست کنم اگر اطلاعی در زمینه ی مبحثی که در این تاپیک مطرح کردم ، دارید و میتونید کمکم کنید...دریق نفرمایید...

ان شاء الله جبران کنم... :cry2:
            داداش اگه اهل کتاب و اینا هستی , کتاب RF از گانزالس رو بخون ... طراحی تقویت کننده توان رادیویی رو از پایه یاد بگیر , البته من خودم سر سری اینا رو مطالعه کردم ... سوادم در حدی نیست که چیزی بگم .
            در حال حاضر من با این ماژول آماده ها کار میکنم.

دیدگاه

با احترام تقویت فرکانس آراف در ایران رشته ای است که استادان زیادی ندارد تنها رشته ای است که با کمبود استاد مطرح است باید خودتان دستگاه طراحی کرده و بسازید و زیاد به نرم افزار مطمئن نباشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X